Прикарпатська майстриня поділилася давніми секретами виготовлення п’ятиповерхових весільних вінків (фото)

Вінки, які виготовляє Ольга Калин, пишні та величні. Наче корони. Жінка робить їх за давніми українськими традиціями.

Для цього Ольга Калин вивчала народні костюми різних регіонів країни, пише газета Експрес.

За основу в своїй роботі взяла високі, широкі та пишні вінки з квітів і колосся з Центральної України та Поділля, які століттями дівчата вбирали на обжинки.

Роботу Ольга щоразу починає з коротенької молитви, проказуючи: "Допоможи, Боже, цей віночок щасливо зачинати, шити, вишивати, квіти затикати та щасливо закінчити". Згодом хреститься, хрестить матеріали.

Пишні вінки виготовляє з гофрованого паперу, квітів та листочків із тканини, картону, стрічок, ниток, позлітки, різнобарвних помпонів. Спочатку робить дугоподібний каркас. Це зазвичай цупкий картон, може бути пластмасовий обруч або металева сітка, обтягнена тканиною. Каркас знизу обвиває кілька разів стрічкою, аби вінок не тиснув на чоло. Далі приклеює або пришиває п’ять так званих поверхів вінка. Чергує кольорові квіти, листочки, позлітку, сухоцвіт, кутаси. Позаду наклеює папір, який попередньо обтягує велюром у тон квітів. Насамкінець з’єднує два боки каркаса гумкою, на яку нав’язує різнобарвні стрічки.

"Кожна частина вінка — символічна, — розповідає Ольга Калин. — Квіти, що над чолом, символізують підземний світ, центральна частина — землю, а нагорі — небо. П’ять частин уособлюють етапи людського життя: дитинство, юність, молодість, зрілість, старість. До слова, в українських традиційних вінках найвища частина ніколи не була в темних тонах. Квіти теж мають своє значення. Конвалії, рожеві й білі троянди символізують молодість і чистоту, маки та червоні ружі — любов і повноту життя, соняхи — багатство, зелені листки — довге щасливе подружнє життя, дрібні квіти — майбутніх діточок. А в кольорах стрічок закодовані побажання: червона — любові, рожева — щастя, коричнева — багатства, жовта — здоров’я, зелена — довголіття, фіолетова — мудрості".

У кожному виробі майстрині — від 500 до 1000 деталей. Висота вінка 20 — 30, ширина — 60 — 75 сантиметрів, а важить він від 700 грамів до 1,5 кілограма. Тож носити убір непросто. Треба завжди рівно та високо тримати голову!

Вінок майстриня виготовляє від одного до трьох днів. Коштує така краса 500 — 2000 гривень. Наперед майстриня грошей ніколи не бере. А ще радить дівчатам ні в якому разі не давати нікому до весілля міряти свій вінок, а після весілля — передавати чи позичати, бо, за народними прикметами, так можна "позичити долю".

У багатьох регіонах України у весільний вінок вплітають різні обереги: монети, мед, часник. Але пані Ольга такого не робить. Оберіг можуть за бажанням вплести рідна або хрещена матері, сестра чи дружки — безпосередньо перед тим, як наречена має надягти вінок на голову.

Фотогалерея


19.10.2018 1506
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2679
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20712
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1800
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1289 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2303
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3938

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

562

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2055

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

747

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1351
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

417
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

941
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24443
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

651
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

684
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

636
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

780
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8124
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

627
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

816
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2107 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

771