Прикарпатська майстриня поділилася давніми секретами виготовлення п’ятиповерхових весільних вінків (фото)

Вінки, які виготовляє Ольга Калин, пишні та величні. Наче корони. Жінка робить їх за давніми українськими традиціями.

Для цього Ольга Калин вивчала народні костюми різних регіонів країни, пише газета Експрес.

За основу в своїй роботі взяла високі, широкі та пишні вінки з квітів і колосся з Центральної України та Поділля, які століттями дівчата вбирали на обжинки.

Роботу Ольга щоразу починає з коротенької молитви, проказуючи: "Допоможи, Боже, цей віночок щасливо зачинати, шити, вишивати, квіти затикати та щасливо закінчити". Згодом хреститься, хрестить матеріали.

Пишні вінки виготовляє з гофрованого паперу, квітів та листочків із тканини, картону, стрічок, ниток, позлітки, різнобарвних помпонів. Спочатку робить дугоподібний каркас. Це зазвичай цупкий картон, може бути пластмасовий обруч або металева сітка, обтягнена тканиною. Каркас знизу обвиває кілька разів стрічкою, аби вінок не тиснув на чоло. Далі приклеює або пришиває п’ять так званих поверхів вінка. Чергує кольорові квіти, листочки, позлітку, сухоцвіт, кутаси. Позаду наклеює папір, який попередньо обтягує велюром у тон квітів. Насамкінець з’єднує два боки каркаса гумкою, на яку нав’язує різнобарвні стрічки.

"Кожна частина вінка — символічна, — розповідає Ольга Калин. — Квіти, що над чолом, символізують підземний світ, центральна частина — землю, а нагорі — небо. П’ять частин уособлюють етапи людського життя: дитинство, юність, молодість, зрілість, старість. До слова, в українських традиційних вінках найвища частина ніколи не була в темних тонах. Квіти теж мають своє значення. Конвалії, рожеві й білі троянди символізують молодість і чистоту, маки та червоні ружі — любов і повноту життя, соняхи — багатство, зелені листки — довге щасливе подружнє життя, дрібні квіти — майбутніх діточок. А в кольорах стрічок закодовані побажання: червона — любові, рожева — щастя, коричнева — багатства, жовта — здоров’я, зелена — довголіття, фіолетова — мудрості".

У кожному виробі майстрині — від 500 до 1000 деталей. Висота вінка 20 — 30, ширина — 60 — 75 сантиметрів, а важить він від 700 грамів до 1,5 кілограма. Тож носити убір непросто. Треба завжди рівно та високо тримати голову!

Вінок майстриня виготовляє від одного до трьох днів. Коштує така краса 500 — 2000 гривень. Наперед майстриня грошей ніколи не бере. А ще радить дівчатам ні в якому разі не давати нікому до весілля міряти свій вінок, а після весілля — передавати чи позичати, бо, за народними прикметами, так можна "позичити долю".

У багатьох регіонах України у весільний вінок вплітають різні обереги: монети, мед, часник. Але пані Ольга такого не робить. Оберіг можуть за бажанням вплести рідна або хрещена матері, сестра чи дружки — безпосередньо перед тим, як наречена має надягти вінок на голову.

Фотогалерея


19.10.2018 1483
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2522
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1189
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1116
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2297
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3735
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2721 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

973

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

829

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

781

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

734
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10458
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1312
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

345
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5456
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1167
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2959
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

550
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

403 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

844
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

732
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

783