Прикарпатець живе і продовжує служити з ворожим осколком у тілі

Для позивного «Тома» служба стала мрією. На війну також поїхав з словами «хто як не я?». Справжню небезпеку відчув, коли збили гелікоптер із побратимами. У той момент все життя згадалося. Тоді «Тома» поранили. З осколком боєць живе і досі.

Йому 41. В правоохоронних органах 15 років. Починав з «Беркуту» і продовжує служити у спецпідрозділі. Фраза про роботу, як про мрію, якраз про бійця. Пригадує, як не було вільних місць і проходив випробування протягом трьох років, аби потрапити в «Беркут», пише Фіртка з посиланням на поліцію області.

Його запрошували у Грифон, але думки були про інший підрозділ. Для цього тренувався і не покладав надій. У 2004 році прийшов на контрольно-пропускний пункт «Беркуту» у столиці. Його провели у відділ кадрів. Після спілкування 27-річний «Том» отримав запрошення.

«Водієм підеш?». «Водійське посвідчення маю. Отже, піду», - відповів поліцейський.

Два роки ніс службу у Києві. За цей період встиг побудувати сімейне життя. Дружина родом з Івано-Франківщини, тому «Том» перевівся. Спецпризначинець дослужився до капітана. Зараз працює черговим у роті. У 2014 році на війну пішов не через наказ, а з словами «Хто як не я?».

«Усвідомлював, що я спецпризначинець. Розумів це і вважаю, що такі люди завжди мають бути першими: чи на війну, чи на складний виклик. Ми спеціально підготовлені для цього. Цивільні ж не є підготовлені, то що, їх під кулі відправляти?»

Тому на Великдень, не попереджаючи рідних, боєць зібрав речі, поцілував двох діток і вирушив на схід. Тільки в дорозі подзвонив дружині. Остання зрозуміла і підтримала. Справжню небезпеку на п’ятому блокпості у м. Слов’янськ добре пам’ятає, бо тоді втратив побратимів.

«Подих війни відчув, коли впав гелікоптер з нашими хлопцями. Тоді я зрозумів, що це не звичайний виїзд. Кожен виїзд це якось так: поїхав і приїхав. Тут зовсім інше…», – ділиться боєць.

На полі бою бійці підтримували одне одного. «Том» каже, що ні від кого не чув розмов про страх.

«Навіть коли ти стріляєш, то не бачиш ворожих сил. Вони далеко. Принаймні тоді, у 2014 році, так було. Ми перестрілювалися мінами. Не було такого, щоб ворог у притул підходив».

При одній із атак «Тома» з побратимом поранили, а ще один боєць загинув. Прихистила бійця власноруч викопана землянка.

«Я почув шум і спеку позаду. Зрозумів: щось не так. Почав бігти до землянки. Стрибнув і відчув позаду біль. Побачив кров. Спитав побратимів що там, але вони скривлено відповіли: «Не питай». За деякий час сказали, що утворилася рана розміром у 25 копійок, – пригадує спецпризначинець. – Я попросив витягнути з мене те, що так боліло. Але це був осколок і він настільки глибоко зайшов, що не було видно нічого крім крові…Добре, що хлопці бинт мали. Боєць його притиснув до рани і більше години тримав».

Тим часом на поверхні продовжувалися бойові дії і лише було чутно: «..санітара туди, поранений там…». Каже, що всі хотіли повернутися додому, але кожен розумів, що на війні потрібен.

Після поранення «Тома» з п’ятьма побратимами і одним загиблим доправили до військового госпіталю, що у Харкові. Медики пояснили, що осколок пішов під кутом – зверху і до низу, через хребет. Щастя, що не інакше. Зупинився ворожий клаптик у стегні. Боєць довго лікувався, але ніхто з медиків не ризикував витягувати осколок: спецпризначенцю не давали шансів. Тому змушений жити із згадкою про війну і лікуватися по 2-3 рази на рік. Через ногу з’явилися болі в спині. Також у бійця руйнується суглоб.

«Приймаю знеболюючі. Проходжу курс реабілітації. А що залишається робити?», – спокійно запитує боєць.

За час військових дій тричі відправлявся на Схід України. Перший раз і поранення досі не може забути. Та й як, коли приходиться жити з осколком і «приборкувати» його, щоб не злягти остаточно?

Читайте також:

"В обіймах війни": прикарпатський спецпризначенець розповів про Іловайськ та полон

Прикарпатський спецпризначенець Віктор Паньків про "Беркут", справедливість, АТО та службу в поліції

Фотогалерея


25.10.2018 1799
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2592
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1230
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1142
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2336
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3770
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2778 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1008

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

847

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

801

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

745
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10484
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1335
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

391
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5481
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1192
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2991
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

584
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

430 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

862
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

752
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

803