Прикарпатець забезпечує себе енергією завдяки вітровій міні-електростанції

За допомогою лише одного вітряка чоловік освітлює великий двоповерховий будинок, у якому працюють десятки різних електроприладів, та нагріває воду, пише газета Експрес.

 

"Зробити вітряк мене змусили обставини, - розповідає з усмішкою поважний чоловік. - У селі Гринівці, де я живу, часто були перебої з електроенергією. А ще часті відключення, різні ремонти. Усе це мене дуже дратувало. Проте, що я міг зробити? Посваритися з енергетиками? Але що це дасть? Та й вони самі в цьому майже не винні. Є певна система... І я вирішив, якщо зі світлом негаразд, треба використовувати інші джерела енергетики".

 

За фахом Дмитро Гринишин інженер, тому до справи взявся професійно. Насамперед став консультуватися з колегами по інтернету, читав різні статті, листувався з інженерами та аматорами, які використовують альтернативну енергетику. І нарешті чоловік вирішив, що найкраще буде встановити на подвір’ї вітряк і змусити вітер працювати на себе.

 

"Проте аналізувати, мріяти, розраховувати - це одне, а зробити - зовсім інше, - мовить пан Гринишин. -Встановлення вітряка обійшлося мені недешево. Якби довелося за один раз видати всі гроші, а це понад 40 (!) тисяч гривень, то, напевно, я б відмовився від свого задуму".

 

Але чоловік купував та робив усе поступово, і зізнається, що трохи заощаджень у нього було. Міні-вітростанцію Дмитро Гринишин склав сам за три місяці. Усі роботи виконував у гаражі. Чоловік каже, що не поспішав, спершу працював над кресленнями, потім робив пробний макет і лише згодом сам вітряк.

 

На дев’ятиметровій щоглі є генератор, який метикуватий господар переробив із електродвигуна. Від нього колом відходять три лопасті завдовжки 1,2 метра, які теж зроблені паном Дмитром із металевої труби товщиною 0,6 сантиметра.

 

"Коли дме вітер, лопасті крутяться і водночас крутиться генератор. При цьому утворюється постійний струм напругою 12 вольт, - пояснює пан Дмитро. - До генератора підключені дроти, через які струм подається на акумулятори потужністю 700 ампер. Коли акумулятори цілком заряджені, то їх вистачає на 2 - 3 дні користування. Далі від акумуляторів струм "біжить" на інвертор. Це такий пристрій, що перетворює постійний струм у змінний. У мене це 220 - 230 вольт. Інвертор у чоловіка дуже цінний, у прямому розумінні слова, бо за нього він заплатив аж 16 тисяч гривень. Але він того вартує, бо якщо вітряної потужності не вистачає, то через інвертор струм "добирається" зі звичайної електромережі. Щоправда, таке трапляється рідко.

 

"Щоби ваш вітряк працював, напевно, треба сильних вітрів. Хіба це зручно, коли біля хати вітровії?", - запитую господаря.

 

Той з усмішкою відповідає: для того, аби вітряк запрацював, достатньо, щоби вітер дув зі швидкістю лише два метри на секунду. При цьому немає ніякого шуму, і жодного дискомфорту від того, що на подвір’ї є вітряк, у господаря і його родини немає. Навпаки - красиво.

 

"За допомогою вітру я освітлюю та опалюю свій двоповерховий будинок, - каже Дмитро Гринишин. - Від природної енергії працює телевізор, комп’ютер, пральна машина, різноманітні побутові електроприлади. І світло я не економлю й нічого за це не плачу".

 

Наразі міні-вітростанція сільському інженерові ще не окупилася, та й користується він альтернативним струмом лише сам. Ані сусідам, ані в загальну мережу енергію не дає. Чоловік зазначає, що для того, аби продавати енергію за зеленим тарифом, потрібно багато документів. На це він не має часу, проте незабаром хоче встановити ще й сонячні батареї, і тоді вже планує "ділитися" світлом із іншими.


09.01.2018 2179 1
Коментарі (1)

Михайло 2018.01.10, 10:36

Акумулятор характеризується  ємністю  в А*год, а не потужність.Рекомендую подивитись відео про вітрову станцію https:www.youtube.com/watch?v=ungT3p88EFQ

 

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2454
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1154
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1092
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2271
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3709
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2689 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

949

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

812

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

760

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

727
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10440
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1292
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

302
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5433
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1143
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2939
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

506
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

385 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

826
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

711
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

761