Прикарпатець «нагрів» банк на суму понад 3 мільйони гривень

За матеріалами Управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС України в Івано-Франківській області порушено кримінальну справу за фактом шахрайства, пов’язаного з заволодінням коштами в особливо великих розмірах.

 

Правоохоронці ретельно перевірили обставини та умови отримання одним з громадян кредитних коштів у банківській установі і мають ґрунтовні підстави підозрювати чоловіка у свідомому обмані банку з корисливих мотивів.

 

Суть справи у тому, що житель Івано-Франківська згідно з рішенням суду, яке набрало законної сили ще торік, повинен повернути банку 3 мільйони 231 тисячу гривень.

 

Свого часу за умовами кредитного договору цій особі було відкрито невідновлювальну кредитну лінію в сумі 250 тисяч доларів США. Позичальнику надали ці кошти для проведення реконструкції житлового приміщення, яке перебувало у його приватній власності.

 

Нежитлові площі цього приміщення, а йдеться про гуртожиток, за умовами кредитного договору були передані в іпотеку, тобто слугували своєрідною заставою для забезпечення повернення банкові кредитних ресурсів. У визначений термін, коли позичальник мав повністю погасити кредит, виявилося, що банк не може розраховувати ані на повернення коштів, ані на приміщення гуртожитку площею понад 4 тисячі квадратних метрів.

 

Спритний позичальник, отримавши кредит в банку, водночас уклав договори з людьми про їхню пайову участь в реконструкції гуртожитку. Іншими словами, дані громадяни були інвесторами і вносили власні кошти за те, що після реконструкції кожен з них отримає окрему квартиру в цьому приміщенні. Таким чином, саме за кошти пайовиків були проведені ремонтні та оздоблювальні роботи і в результаті громадяни отримали в користування житлові квартири.

 

Підраховано, що підприємець отримав від приватних інвесторів 1 мільйон 415 тисяч гривень. Люди виготовили та отримали необхідні документи і технічні паспорти на придбані квартири, але права власності на це житло так і не набули. Вони не знали, що фінансують реконструкцію приміщення, яке перебуває в іпотеці під забороною відчуження. Законними господарями квартир ці сім’ї не стануть доти, поки власник гуртожитку повністю не виконає перед банком свої зобов’язання по кредиту. Судячи з усього, позичальник від самого початку цієї історії не мав наміру повертати гроші в банк, бо сплатив лише 270 доларів.

 

Натомість провернув оборудку з продажем приміщення гуртожитку і водночас «нагрів» банк на 3 мільйони 231 тисячу гривень. Яким чином він має розрахуватися з кредитором, з’ясовуватиме досудове слідство і суд.

 

Крім того, за скоєння злочину, передбаченого ч.4 статті 190 Кримінального кодексу України, за подібні шахрайства загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна.


21.04.2011 2292 0
Коментарі (0)

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

784
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

603
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

9357 7
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2695 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1995
11.04.2023
Уляна Мокринчук

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2497

Як московити крали історію наших предків.

187

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

183

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

717

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

756
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

165
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

277
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

490
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

168
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

425
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

509
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

649 1
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5760
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

229
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

396
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

482
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

488