Прикарпатці прийшли на екологічну комісію, щоб висловити протест проти будівництва полігону ТПВ в урочищі "Чобіток" (відео, оновлено)

 

 

Сьогодні, 27 квітня, розпочалось чергове засідання комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування.

 

Спершу розглянули звернення громади села Назавизів щодо ситуації, яка склалась з перспективою будівництва полігону ТПВ у урочищі «Чобіток», передає кореспондент Фіртки.

 

Нагадаємо, днями громада села виступила проти створення полігону в цьому місці. Як відмітив голова комісії Михайло Якимчук, на місце виїжджала комісія, яка оглянула територію. На засіданні виступив міський голова Надвірної Зіновій Андрійович, який зауважив, що земля ця відноситья до земель запасу.

 

У серпні 2015 року подали документацію на комплексну експертизу, звернулись з екологічним запитом у Міністерство екології. За словами Андрійовича, полігон буде не у вигляді захоронення, а у вигляді переробки.

 

«Міська рада все робить для того, щоб цей об’єкт покращував екологічний стан», - відмітив мер.

 

Голова Надвірнянської РДА також зазначив, що така сміттєсортувальна лінія вкрай необхідна для того, щоб запобігти екологічній катастрофі.

 

Крім того, до членів комісії звернулись представники району: «Коли ми читали звіт міської ради, ми побачили багато розбіжностей».

 

За  словами представниці громади Надвірної, неподалік запланованого полігону знаходиться річка Бистриця, а також водопровід, через який постачається вода до Івано-Франківська. Крім того, вона відмітила, що мешканцям говорил,и що полігон знаходитиметься далеко.

 

«Проте я особисто міряла і 970 метрів до села Назавизова, і менше 400-500 дог межі міста Надвірна. За ДБН-ами має бути відстань більше кілометра. Також там дуже близько знаходяться важливі об’єкти інфраструктури, зокрема, школи, садки», - відмітила представниця району.

 

Однак міський голова заперечив таку інформацію, і зазначив, що відстань перевищує 1,5 кілометра. А також спростував інформацію, отриману від мешканців.

 

«Сміття забруднює територію, яке потім іде в річку і буде забруднювати все кругом», - відмітив експерт, який вивчав це питання за зверненням громади.

 

 

Представник Надвірнянського округу, депутат івано-Франківської облради зазначив, що полігон вкрай необхідний та поставив під сумнів слова експерта.

 

«Ви хоче нам тут другий Чорнобиль збудувати?!», - обурились мешканці.

 

В свою чергу експерт знову зазначив, що таким чином забруднюватимуться грунтові води.

 

Але протилежну думку висловив голова Надвірнянської райради, який зауважив, що район "стоїть на межі екологічного лиха, бо та ситуація яка твориться на території району з ТПВ є критичною".

 

"Чи передбачено пільги і преференції для населених пунктів які межуватимуть з полігоном?", - поцікавився громадський діяч Роман Островський та порекомендував громаді вирішувати питання у суді а також творити наглядову раду з представників громад та обов’язково, щоб представники тих населених пунктів, які межують взяли участь у ній.

 

Міський голова Надвірної зазначив, що є угода про співробітництво та співфінансування даного проекту, а також зауважив, що розглядають можливість надання пільг межуючим населеним пунктам. Крім того, громадська активістка Наталія Сербин поцікавилась конкретними пільгами, про які говорив мер. Однак мешканці заперечили їх взагалі.

 

«Тоді коли громада Франківська йшла в село Рибне - вони йшли з готовими пропозиціями до громади», - відмітив Островський.

 

 Проте представники влади Надвірної зазначили, що громада не хоче йти на діалог.

 

Член комісії Андрій Левкович зазначив, що чим швидше вирішать питання – тим чистіше буде екологія та запропонував поставити питання на голосування.

 

Відтак комісія озвучила рекомендацію, щоб розробити додатквоий проект для вивчення водного питання, створити комісію, та розглянути можливість надання пільг для мешканців прилеглих населених пунктів та проголосувала за винесення цього питання на доопрацювання.

 

 

 


27.04.2016 619 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

629
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3238
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21338
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2122
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1603 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2483

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

435

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

280

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

874

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2280
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

292
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

572
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1118
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

275
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

894
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

861
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

773
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8355
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

448
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1283 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2298 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1007