
За даними Gemius S. A., в Україні налічується майже 19 млн осіб у віці від 15 років, які хоча б раз на місяць виходять в інтернет.
Протягом тижня кількість користувачів пошуку та їхня активність змінюються несуттєво. Трохи менше, ніж зазвичай, пошук затребуваний у п'ятницю та суботу — певне, наприкінці робочого тижня у жителів України є цікавіші справи. Протягом дня пік пошукової активності простежується з 20:00 до 22:00 — у ці години користувачі задають удвічі більше запитів, ніж у середньому за добу.
Загалом приблизно половина усіх пошукових запитів українських користувачів Яндекса пов'язана з дозвіллям — пошуком фільмів і музики, спілкуванням у соціальних мережах, хобі, культурними заходами тощо. Як правило, що більше місто, то вища в ньому частка запитів ділового та комерційного характеру, а частка запитів про дозвілля — нижча.
Жителі Івано-Франківська та інших регіонів Західної України частіше шукають у Яндексі відеохостинги, серіали і мультфільми, а от інтерес до телевізійних шоу, кулінарії, моди та виховання дітей тут нижчий, ніж загалом по країні.
Майже половина запитів до Яндекса від іванофранківців надходить українською мовою, і ця частка невпинно зростає. Вибір мови для запиту істотно залежить від його тематики.
Найпопулярніші теми пошуку українською мовою — освіта, держпослуги та адміністративні питання. Російською найчастіше шукають кіно, серіали, мультфільми, а також товари та послуги.
Зміна політичної ситуації в Україні насамперед позначилася на запитах користувачів про поточні події або сайти з новинною інформацією.
Наприклад, частка запитів зі словом "новини" або "новости" до літа 2014-го зросла майже у чотири рази порівняно з осінню 2013 року. Значно збільшилася кількість запитів із назвами сайтів популярних новинних видань.
Водночас люди не переставали цікавитися іншою інформацією, і список найпопулярніших у пошуку тем практично не змінився.
Найпопулярніші запити до Яндекса жителів Івано-Франківська і області восени 2014 року:
[вк]
[одноклассники]
[вконтакте]
[порно]
[гугл]
А от приклади унікальних запитів іванофранківців — таких, які задають не частіше, ніж раз на тиждень:
[чому людина яка хропе сама себе не будить]
[якою рукою краще розмішувати чай]
[яка краса врятує світ внутрішня чи зовнішня]
[твір роздум на тему ким я хочу стати і чому співачкою]
за матеріалами Паралелі