Під час чергового прийому громадян міський голова Руслан Марцінків та його команда зіштовхнулися з широким спектром питань, які хвилюють містян у цей непростий час.
Мешканців прийшло досить багато, тому прийом тривав понад 5 годин. Від проблем зі здоров’ям та реабілітацією до збереження культурної спадщини та підтримки спортсменів — кожне звернення потребувало уваги та пошуку оптимальних рішень.
Діючий військовослужбовець державної прикордонної служби Володимир Черкаський, який на цей час проходить реабілітацію в добровольчому хірургічному шпиталі “ БРАСС”, прийшов з ідеєю відкрити заклад харчування із назвою “Донбас”. Його ідея полягає в тому щоб зберегти культуру та цінність Донбасу.
“Це має бути заклад харчування, але не просто заклад - це буде платформа для продажу ветеранських товарів, у нас такої нема. Так само там будуть проводитись заходи з тактичної військової медицини для цивільного населення. Стилістикою закладу будуть українські письменники й цитати з книг. Міський голова мене підтримав з ідеєю, йому сподобалось, бо це збереження цієї землі. І було би дуже добре зберегти цю цінність, культуру і страви цих людей”, - розповідає військовослужбовець Володимир Черкаський.
Іванна Вінтоняк, має хворобу СМА другого типу, яка не дозволяє їй стояти та ходити, має інвалідність 1 групи. Жінка звернулась з прохання допомогти у фінансуванні життєво необхідних ліків, які потрібні для лікування й підтримки нормального функціонування пацієнтів зі СМА.
“Пан мер і співробітники мерії пояснили деякі нюанси, які є у правовому полі, які можливо десь не дозволяють в повній мірі допомогти, так як би хотілося. Але, тим не менше, з повними уповноваженнями, які в них є, пообіцяли допомогти як мінімум з реабілітацією, що для мене не менш важливо. Тому що реабілітація на місяць складає приблизно від 10 до 15 тисяч гривень”, - ділиться Іванна Вінтоняк.
За її словами, відсутність єдиних стандартів ускладнює забезпечення пацієнтів необхідними ліками.Однак, місто продовжує шукати шляхи для підтримки таких пацієнтів, як Іванна Вінтонюк, забезпечуючи її базовою терапією та необхідними медичними виробами.
Внутрішньо переміщені спортсмени з Маріуполя та Донеччини, які знайшли прихисток в Івано-Франківську, звернулися до міської влади з проханням про фінансову підтримку. Молоді боксери, які вже досягли значних успіхів, мріють про участь в Олімпійських іграх 2028 року в США. Однак для цього їм необхідні додаткові ресурси та стабільні умови для тренувань.
“Загалом в нас є певний відсоток спортсменів, які обрали нашу область, зокрема наше місто для продовження своєї спортивної кар'єри. Враховуючи повномасштабне вторгнення, є певні складнощі з проходженням фінансових платежів, то звісно є питання по вчасності фінансування будь-якої спортивної події.
Тому ми обговорювали можливості, які може створити міська рада для цих спортсменів і також ми обговорювали механізм, як краще поступити для того, щоб процес їхньої підготовки був успішним", - каже директор Департаменту молодіжної політики та спорту Віталій Матешко.
Пенсіонерка Алла Онисько звернулася до міського голови з особистим проханням, яке глибоко її турбує. Жінка переживає за долю "Малої академії ремесел та етнографії" і закликає владу до активних дій для збереження цього унікального закладу.
"Мала академія ремесел та етнографії" - це особливий заклад, де можна побачити на власні очі традиції українського народу, доторкнутися до духу минулих часів та зануритися у неповторну атмосферу старовини.
"Йде мова про те, як зберегти фірму, яка називається "Мала академія ремесел та етнографії ", для того, щоб це залишилося для міста і для історії. Для залучення людей і всіх співучасників цієї роботи до збереження цього підприємства. Міський голова сказав, що знає цю фірму і що він все це добре розуміє і обов'язково цим питанням займеться. А про це повідомить, ще додатково зв'яжеться", - говорить пенсіонерка Алла Онисько.
Міський голова Руслан Марцінків під час прийому громадян зіткнувся з широким спектром питань. Від проблем житлово-комунального господарства до питань підтримки бізнесу та збереження культурної спадщини. Зокрема серед тих, хто звернувся за допомогою, були підприємці, військові та родичі загиблих військових.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: