Прийом тривав понад п'ять годин: з якими питаннями іванофранківці звертались до місцевої влади

Під час чергового прийому громадян міський голова Руслан Марцінків та його команда зіштовхнулися з широким спектром питань, які хвилюють містян у цей непростий час.
Про це повідомляє мер у своїх соціальних мережах, пише Фіртка.
Мешканців прийшло досить багато, тому прийом тривав понад 5 годин. Від проблем зі здоров’ям та реабілітацією до збереження культурної спадщини та підтримки спортсменів — кожне звернення потребувало уваги та пошуку оптимальних рішень.
Діючий військовослужбовець державної прикордонної служби Володимир Черкаський, який на цей час проходить реабілітацію в добровольчому хірургічному шпиталі “ БРАСС”, прийшов з ідеєю відкрити заклад харчування із назвою “Донбас”. Його ідея полягає в тому щоб зберегти культуру та цінність Донбасу.
“Це має бути заклад харчування, але не просто заклад - це буде платформа для продажу ветеранських товарів, у нас такої нема. Так само там будуть проводитись заходи з тактичної військової медицини для цивільного населення. Стилістикою закладу будуть українські письменники й цитати з книг. Міський голова мене підтримав з ідеєю, йому сподобалось, бо це збереження цієї землі. І було би дуже добре зберегти цю цінність, культуру і страви цих людей”, -  розповідає військовослужбовець Володимир Черкаський.
Іванна Вінтоняк, має хворобу СМА другого типу, яка не дозволяє їй стояти та ходити, має інвалідність 1 групи. Жінка звернулась з прохання допомогти у фінансуванні життєво необхідних ліків, які потрібні для лікування й підтримки нормального функціонування пацієнтів зі СМА. 
“Пан мер і співробітники мерії пояснили деякі нюанси, які є у правовому полі, які можливо десь не дозволяють в повній мірі допомогти, так як би хотілося. Але, тим не менше, з повними уповноваженнями, які в них є, пообіцяли допомогти як мінімум з реабілітацією, що для мене не менш важливо. Тому що реабілітація на місяць складає приблизно від 10 до 15 тисяч гривень”, - ділиться Іванна Вінтоняк.   
За її словами, відсутність єдиних стандартів ускладнює забезпечення пацієнтів необхідними ліками.Однак, місто продовжує шукати шляхи для підтримки таких пацієнтів, як Іванна Вінтонюк, забезпечуючи її базовою терапією та необхідними медичними виробами. 
 
Внутрішньо переміщені спортсмени з Маріуполя та Донеччини, які знайшли прихисток в Івано-Франківську, звернулися до міської влади з проханням про фінансову підтримку. Молоді боксери, які вже досягли значних успіхів, мріють про участь в Олімпійських іграх 2028 року в США. Однак для цього їм необхідні додаткові ресурси та стабільні умови для тренувань.
“Загалом в нас є певний відсоток спортсменів, які обрали нашу область, зокрема наше місто для продовження своєї спортивної кар'єри. Враховуючи повномасштабне вторгнення, є певні складнощі з проходженням фінансових платежів, то звісно є питання по вчасності фінансування будь-якої спортивної події.
Тому ми обговорювали можливості, які може створити міська рада для цих спортсменів і також ми обговорювали механізм, як краще поступити для того, щоб процес їхньої підготовки був успішним", - каже директор Департаменту молодіжної політики та спорту Віталій Матешко.
Пенсіонерка Алла Онисько звернулася до міського голови з особистим проханням, яке глибоко її турбує. Жінка переживає за долю "Малої академії ремесел та етнографії" і закликає владу до активних дій для збереження цього унікального закладу. 
"Мала академія ремесел та етнографії" - це особливий заклад, де можна побачити на власні очі традиції українського народу, доторкнутися до духу минулих часів та зануритися у неповторну атмосферу старовини.
"Йде мова про те, як зберегти фірму, яка називається "Мала академія ремесел та етнографії ", для того, щоб це залишилося для міста і для історії. Для залучення людей і всіх співучасників цієї роботи до збереження цього підприємства. Міський голова сказав, що знає цю фірму і що він все це добре розуміє і обов'язково цим питанням займеться. А про це повідомить, ще додатково зв'яжеться", - говорить пенсіонерка Алла Онисько. 
Міський голова Руслан Марцінків під час прийому громадян зіткнувся з широким спектром питань. Від проблем житлово-комунального господарства до питань підтримки бізнесу та збереження культурної спадщини. Зокрема серед тих, хто звернувся за допомогою, були підприємці, військові та родичі загиблих військових.


04.12.2024 Тетяна Сорока 220
Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

318
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1391
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2528 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3626
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2966
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2142

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

611

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

461

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1629

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1793
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

282
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

498
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

798
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4977
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

354
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

875
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10122
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

504
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

257
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

369
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

396
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

717