
Ведмедик Паддінгтон - герой книги англійського письменника Майкла Бонда і однойменного дитячого серіалу.
Хоча для нас Паддінгтон є майже незнайомцем, в усьому світі книжки про його пригоди стали класикою дитячої літератури, а сам ведмедик у крислатому капелюсі та синьому макінтоші на двох гудзиках — одним із найпопулярніших символів Лондона. Вперше книга «Ведмедик на ім'я Паддінгтон" була опублікована 13 жовтня 1958 року. Сьогодні у світі понад 25 мільйонів книг про ведмежа Паддінгтоні, в загальній складності переведених на 31 мову.
Історія появи Паддінгтона тісно пов’язана з іграшкою, адже почалося усе безпосередньо з іграшкового ведмежати, що самотньо стояло на полиці лондонського магазину «Selfridges» у Святвечір 1956 року. «Якби там було два ведмеді, — згадує Майкл Бонд, — я б їх навіть не помітив. Але проігнорувати ведмедя, який лишився один-однісінький перед Різдвом, я не міг. Він виглядав таким нещасним, що я купив його як Різдвяний подарунок для дружини, і назвав Паддінгтоном на честь найближчої до нас вокзальної станції», - розповідав згодом сам автор.
Саме цей іграшковий ведмедик згодом надихнув Майкла Бонда писати. І, хоча перші тексти про Паддінгтона Бонд створив майже випадково, без жодної думки про публікації і кар’єру дитячого письменника, на сьогодні маємо цілу серію з понад двадцяти дитячих книжок з оповіданнями.
Події розпочинаються з експедиції дослідника до далекого Перу, де він зустрічає двох інтелектуально розвинутих ведмедів, які вміють розмовляти та живуть у власному будинку. Незвичайне помешкання за формою схоже на вулик. Ця знахідка приємно його дивує, дослідник пригощає ведмедиків варенням, дає їм імена, запрошує до Лондона та залишає на пам'ять свій червоний капелюх. З того часу проходить багато років, і на екрані з'являється головних герой Паддінгтон, який разом із тіткою та дядьком мріє про подорож до Лондона. Разом вони вивчають етикет та манери притаманні жителям цієї країни.
Також у сім'ї є традиція кожного року, готувати смачне варення зі спілих апельсинів. Один бутерброд з апельсиновим варенням дає ведмедю запас вітамінів на цілий день. До того ж у тітки Люсі чудовий рецепт приготування варення. Проте їх застає страшний смерч та врятуватися від нього вдається лише тітці та Паддінгтону. Вранці, коли негода вщухає, вони виходять зі сховища та помічають, що від дядька залишився лише його улюблений капелюх.
Люсі садить Паддінгтона на корабель до Лондона, а сама відправляється в будинок для ведмедів. Прибувши до місця призначення він знайде нову сім'ю Браунів і стане її невід'ємною частиною.
Назвали Паддінгтона на честь станції на вокзалі. Не зважаючи на те, що Паддінгтон ведмідь, він ввічливо і чемно поводиться з оточуючими, як справжній англійський джентельмен.
Хоча пухнастому дуже подобається нове місто, він все одно сумує за рідним домом та пише тітці листи в яких ділиться своїми враженнями. Вже в перший день знайомства з новими родичами, ведмежа вдало характеризує кожного, та встигає трішки прив'язатися.
Фільм схожий на красиву казку у якій вигадані події гармонійно поєднуються з реальним. Історія комічна, легка для сприйняття та дуже цікава. В ній показано наскільки дружніми можуть бути сімейні стосунки. Вона вчить любити та цінувати близьких, зображує важливість ролі сім'ї в житті людини. Після перегляду стрічки теж хочеться знайти такого друга.
Неодмінно знайдіть час переглянути стрічку чи прочитати книгу. Ви не пожалкуєте!
Яна Антонович
(школа професійної журналістики)