Прибуток за банківськими депозитами для фізичних осіб – до 15,5%

 

Динамічний темп життя на тлі економічної нестабільності змушує українців більш ефективно розпоряджатися власними коштами і часом. Тому вирішивши збільшити свій дохід за рахунок розміщення грошей на депозиті, наші громадяни шукають сьогодні не тільки привабливі відсотки за вкладом, а й інші переваги – додаткові можливості в депозитних пропозиціях банків. На який дохід можуть розраховувати клієнти, що розміщують кошти під депозити? Які додаткові банківські послуги можна використовувати, щоб обслуговування в банку було максимально зручним і вигідним?

 

На сьогодні існує досить багато різних пропозицій від банків за депозитними вкладами. Клієнт може розмістити гроші на термін від 1 до 18 місяців з можливістю отримання відсотків як наприкінці терміну, так і щомісяця. На перший погляд, вклади з можливістю отримувати відсотки щомісяця значно кращі і привабливіші, проте відсоток за такими внесками спочатку буде на 1-1,5% нижчим. Так, розмістивши кошти в гривні на максимальний період (12-18 місяців), клієнт може отримати прибуток наприкінці терміну до 15,5% від суми вкладу. У разі, якщо вкладник бажає щомісячно отримувати відсотки, його дохід становитиме в середньому 0,3% від суми вкладу. Наприклад, якщо клієнт вирішить розмістити вклад сумою в 10 тис. грн на рік, то по закінченню терміну він отримає прибуток у розмірі понад 1,5 тис. грн. У той же час розміщена на депозиті та ж сума в 10 тис. грн з можливістю отримання відсотків щомісяця приноситиме власнику приблизно 30 грн на місяць.

 

На сьогодні в банках діють наступні депозитні ставки: при розміщенні коштів у національній валюті терміном на місяць - від 4% до 9,5% річних, на три місяці - від 5% до 13% річних, на півроку - 7,5% - 14,5% річних і на рік-півтора - від 9% до 15,5% річних.

 

 При розміщенні на депозиті доларів США терміном на один місяць з виплатою відсотків наприкінці терміну клієнт може розраховувати на 2-5% річних; строком на три місяці - від 3% до 7% річних, строком на 6 місяців - від 3,5% до 7,5% річних, на рік і півтора року - відповідно від 4,5% до 9,5% річних.

 

 За доларовими вкладами із щомісячною виплатою відсотків банки пропонують від 2% до 6,5% річних при розміщенні на три місяці, від 3% до 8% річних - на півроку, від 4% до 9% річних - на рік і півтора.

 

Ставки за депозитами в єдиній європейській валюті відрізняються незначно - лише на кілька пунктів. При виплаті відсотків наприкінці терміну дії вкладу строком на один місяць - від 0,5% до 3,25% річних, на три місяці - від 1% до 5,75% річних, на шість - від 1,75% до 6,75% річних, на рік і півтора року - від 2,5% до 7,75% річних.

 

Відкриваючи вклад з щомісячною виплатою відсотків на три місяці, клієнт отримає від 2% до 5,75% річних, на шість місяців - від 2,5% до 6,75% річних, на рік-півтора року - від 3% до 7, 75% річних.

 

При цьому бонусів або яких-небудь інших заохочень для клієнтів, що розміщують кошти на депозиті в іноземній валюті, банки, як правило, не надають. Тоді як у випадку гривневих депозитів, крім базових ставок, клієнти можуть розраховувати на додаткові бонуси. Так, найбільш популярною пропозицією банків цієї осені став бонус, що дає змогу отримати клієнту додатково від 0,25% до 1%, в залежності від суми вкладу.

 

 Найбільш зручно для клієнтів, на думку експертів ринку, скористатися депозитними програмами великих банків, які розраховані на клієнтів з різними фінансовими можливостями. Кожен вкладник може вибрати вид депозиту, який максимально відповідає його запитам.

 

«Розробляючи депозитну програму «Для Вашої родини», ми враховували не тільки індивідуальні фінансові можливості різних категорій клієнтів, а й фінансові потреби членів сім'ї, - говорить директор  Івано-Франківського регіонального управління Надра Банку Олег Данилків. - Залежно від суми вкладених коштів, до процентної ставки клієнт отримує до +1%. Для пенсіонерів та молоді пропонуються додатково до ставки депозиту до 0,3%». За інформацією О.Данилківа дана депозитна програма включає банківські послуги, які дозволяють родині не тільки зберегти або примножити кошти, а й заощадити час. Наприклад, послуга «Автоматичний платіж», яка входить до депозитної програми Надра Банку, дозволяє проводити регулярні перерахування грошей за розпорядженням клієнта. Досить одноразово оформити в банку автоматичний платіж на щомісячне поповнення депозиту, і, наприклад, в день отримання зарплати клієнтом гроші з його платіжної картки будуть автоматично перераховуватися на поповнення депозиту.

 

Подібні депозитні програми банків покликані зламати консервативність українського вкладника, адже якщо гроші «з-під матраца» розмістити на депозит, можна регулярно одержувати стабільний додатковий заробіток. І позитивна статистика Нацбанку свідчить про те, що кількість громадян, які віддають перевагу цивілізованому зберіганню, поступово збільшується. Так, за даними НБУ, навіть у традиційно відпускний серпень 2011 р. банківські вклади фізичних осіб зросли майже на 2 млрд грн.

 

 Можливо, в недалекому майбутньому зберігання українцями грошових купюр в «панчохах» або «під матрацом» стане в Україні, як і в інших цивілізованих державах, архаїзмом?

 

 


29.09.2011 2271 0
Коментарі (0)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

910 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

812
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1627
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2261
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4237 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3244

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

232

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

465

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

404

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

872
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

646
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

689
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

973
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1099
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

687
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6271
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1763
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31780 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1570
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

770 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

736