На Івано-Франківщині вже четвертий рік функціонує притулок для чотирилапих "Рудий пес". До закладу також потрапляють і тварини із зони бойових дій.
Про те, як в притулку доглядають за тваринами, яких намагаються врятувати від війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.
Так, тварин-біженців доволі часто перевозять на Прикарпаття.
"Ясно, що в пріоритеті тварини й звідти, адже там просто кожен день питання "виживеш або ні". Люди залишають собак у зачинених вольєрах. Є організації, які їздять та забирають їх звідти.
Нещодавно ми прийняли двох собак від організації "UAnimals". Але зараз притулки настільки переповнені, що фактично кожен із закладів не має місця, щоб прийняти нову тварину. Тому можемо виділити максимум два місця.
Коти у нас фактично всі із зони бойових дій, які були привезені. Лише один котик, так би мовити, місцевий", — каже Любов Філь.
Коти, за словами Любові, були у важкому стані, коли прибули до притулку на Івано-Франківщині.
"Усі котики хворі — у них імунодефіцит і різні інфекції, такі, як герпесвірус, новоутворення в гортані та кальцівіроз — хвороба, що вражає дихальні шляхи, ротову порожнину й очі.
Є коти з села Циркунів Харківської області — їх забрала евакуаційна група (це було більше як два роки тому). Також є котик із Запоріжжя; з Херсону котик Вовчик, який потрапив до нас після підриву ГЕС; є котик місцевий з імунодефіцитом, його теж ще не забрав ніхто.
Ми їх довго лікували, вони були в дуже жахливому стані.
Коли вони всі приїхали, то пили воду просто з тазика, ніяк не могли напитися тією водою.
Коти були в дуже виснаженому стані. Кожна тварина, яку привезли з зони бойових дій, потрапляла в клініки та стаціонари. І це не було лікування на день-два, а зазвичай більше, ніж тиждень", — розповідає волонтерка.
Більше читайте у матеріалі: "Щастя не має породи": як на Івано-Франківщині функціонує притулок для тварин "Рудий пес"?
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
"У кожної — свій характер": на що варто звернути увагу, беручи тварину з притулку
"Головне — не бути байдужим": як на Прикарпатті волонтери притулку "Рудий пес" допомагають тваринам