Президентські вибори: другий фронт

Протягом останніх місяців одразу кілька потенційних претендентів на найвищий пост в державі зосередились виключно на осінній парламентській кампанії. Відсутність активної участі політичного суб’єкта в президентських виборах не означає нівеляції будь-якого впливу на них. Швидше навпаки – це відкриття вже зараз другого, на перший погляд невидимого поля гри.


Нерозкладений пасьянс

 Підтримка міським головою Львова та лідером «Самопомочі» Андрієм Садовим Анатолія Гриценка не означає розкладеного пасьянсу, бо карти тут отримали троє.

Ще два місяці тому представники розстроєного демократичного кандидата домовлялись про об’єднання зусиль на президентських виборах. Однак потім Вакарчук здійснив круте піке: не тільки прийняв рішення не балотуватись, а й заявив, що не планує підтримувати жодного з претендентів.

Для Гриценка альянс з Садовим – це тільки половина кампанії, яка апріорі програна без голосів прихильників співака. В цій ситуації лідер «Громадянської позиції» обрав розпорошення ресурсів (яких у нього не так багато) в боротьбі за примарне третє місце президентської гонки, сподіваючись на гідний заділ до осені.

Святослав Вакарчук, оцінивши ситуацію, вірогідно вирішив, що до президентських виборів він не готовий. Поганий результат екстраполюється на парламентські та місцеві вибори, а гіпотетичний поганий результат політика з шлейфом минулого, якого підтримав в першому турі, вдарить по тобі з подвійною силою. Особливо якщо ти новачок у політиці.

Про це може не турбуватись хіба Андрій Садовий, особистий рейтинг якого нижчий, ніж рейтинг його «Самопомочі».

Відтак Святослав Вакарчук обрав зосередитись на нарощенні рейтингу та роботі на захист майбутнього парламентського результату завдяки формуванню команди та підтримці місцевих еліт, круглі столи з якими ще з минулої осені активно організовувались по країні.

Непідтримка Вакарчуком Анатолія Гриценка, означатиме відсутність координації на виборчих дільницях представників політсил кандидатів восени. А для Гриценка – це неотримання вже зараз великої кількості молодих волонтерів – спостерігачів та агітаторів, яких легко мобілізує Вакарчук з числа своїх прихильників.

Маневри Яценюка

Активну парламентську кампанію розпочав Арсеній Яценюк. Деякі його білборди з соціально-мотиваційними закликами стали приємним відкриттям українського політичного сезону. Однак в іншому Яценюк видався неоригінальним - наголошуючи на досягненнях свого уряду чотирьохрічної давності.

Пікантності такій активній інформаційній кампанії екс-прем’єра додає те, що він грає по-суті на одному електоральному полі з Порошенком. Можливо, метою є нарощення рейтингу, щоб було з чим згодом йти до Петра Порошенка вже перед другим туром (якщо туди вийде Порошенко). Без координації з БПП результат «Народного фронту» на парламентських виборах 2014 року був би гіршим, аніж здобуті 22 відсотки підтримки українських виборців.

 З іншого боку, підтримка Порошенка зараз - це ризикований варіант в разі невиходу чинного гаранта в другий тур. В такому разі це камінь на шиї екс-прем’єра, якого виборці почали поволі забувати. Напевно, тому Яценюк зараз робить заяви про різні політичні шляхи з президентом, паралельно сподіваючись на домовленості Арсена Авакова з Юлією Тимошенко.

Якщо його карта зіграє в публічному полі на президентських виборах, то не раніше другого туру.

В тіні Президента

 Жодна відкрита соціологія зараз не включає чинного прем’єра Володимира Гройсмана. Однак, в закритих партійних соціологіях, політична сила прем’єра вже присутня.

Гадаю, остаточне рішення щодо подальшої політичної кар’єри Володимир Гройсман зробить не раніше першого туру президентської виборчої кампанії. Можливо, тоді з'являться умови для відкритого просування власного політичного бренда.

Вже зараз Володимир Гройсман має те, чого позбавлений Святослав Вакарчук, Анатолій Гриценко та Андрій Садовий  – підтримку місцевих еліт та владну виконавчу вертикаль, яка відіграє провідне значення у виборах. Вплив на цю вертикаль Гройсман не може віддати жодному непровладному кандидату в президенти. Та й сенсу робити це зараз жодного.

 Проте довгі роки перебування у владному інкубаторі, можуть зробити перші самостійні політичні кроки Гройсмана дещо болючими, особливо якщо процес активного політичного позиціонування затягнеться.

Не кандидуючи на президентських виборах, згадані політики чинять опосередкований вплив на результат президентської гонки, яка завдяки цьому видозмінюється та набуває дещо інших форм.


29.03.2019 Кедик Василь 18326
Коментарі ()

29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

882
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

1916 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

871
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2810
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1921
07.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

3151

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

693

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

873

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1290

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1886
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

590
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

791
17.03.2025

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини в лютому 2025 року порівняно із січнем як в області, так і в Україні складала 0,8%, з початку року — 2,0% відповідно.  

1260
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1031
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

774
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1030
15.03.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

7665
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

992
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

3766
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

882
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1465
20.03.2025

Під час опитування респондентам зачитали перелік з 12 емоцій, з яких просили респондентів обрати до трьох відповідей (або ж респондент міг назвати свій варіант).  

1229 1