Прес-конференція Януковича: усі деталі (фото)

 

/data/blog/32636/54571762347a7709208ade45a2d48428.jpg

У перший день весни – 1 березня – президент України Віктор Янукович дав підсумкову прес-конференцію в "Українському домі".

 

Прес-конференцію Віктора Януковича транслював у прямому ефірі телеканал "Перший національний". Остання запланована зустріч президента України з журналістами 14 липня 2012 року була скасована - якраз у той день під "Українським домом" проходив пікет і відбувалися сутички противників "Мовного закону" з спецпідрозділом "Беркут". Прихильники і противники Януковича зібрались під "Українським домом".

 

Сьогодні ж рух транспорту на Європейські площі в Києві, де розташований "Український дім", було повністю перекрито з самого ранку. Опозиція напередодні обіцяла провести пікет біля Українського дому, коли в ньому відбуватиметься прес-конференція Януковича. Однак, як повідомляла прес-служба "Батьківщини", пікет направлений на підтримку журналістів та їхнього права чути правду від високопосадовців. Ще до початку прес-конференції під Українським домом зібралося близько 200 прихильників влади і 500 опозиціонерів. Янукович привітав з початком весни і ростом ВВП Янукович не одразу зрозумів, що прес-конференцію можна розпочинати і спитав у ведучої, чи можна йому говорити. Розпочав він прес-конференцію з привітань з початком весни.

 

А також зі свого бачення розвитку України впродовж останніх трьох років.

 

"Нам нарешті вдалося розпочати модернізацію нашої країни, якої чекали останні 20 років", - сказав Янукович. "Ми забезпечили зростання ВВП. В порівнянні з 2011 роком він виріс на 487 мільярдів. В той час як у єврозоні загальний економічний ріст впав на 0,5%. А ми трошки підросли на 0.2%", - розповів Янукович. 

 

"Середня заробітна плата зросла на 59%. Якщо в 2010 році вона складала 2050 грн, то сьогодні вона становить понад 3000 грн", - розповів президент, зазначивши, що досягнення в економіці дозволили підвищити рівень життя українців. Президент Віктор Янукович також пригадав "ядерний саміт", на якому Україні вдалося зібрати необхідні кошти на побудову нового саркофагу на Чорнобильській АЕС. Щодо євроінтеграції, то він зазначив, що на останньому саміті "Україна-ЄС" офіційний Київ отримав чіткий позитивний сигнал про підписання угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі з Євросоюзом.

 

"Ми майже завершили процес підготовки документу про асоціацію і зону вільної торгівлі з ЄС. Ми почали над ним працювати ще в 2007 році, коли я працював прем'єр-міністром", - сказав президент. "В 2012 році в Україні зареєстрований найнижчий за роки незалежності рівень малюкової смертності. І ця динаміка покращується", - продовжив підсумки Янукович. "Торік в Україні створено рекордну кількість центрів первинної допомоги - 271", - додав він. Щодо освіти, то Янукович розповів, що в Україні відновлюється мережа закладів початкової освіти. За його словами, держава придбала понад 900 машин для шкіл. 

 

Він зазначив, що Україна піднялася на 15 сходинок у рейтингу Світового банку щодо умов ведення бізнесу. Президент також похвалив агропромисловий комплекс.

 

Янукович також заявив, що відчуває - люди не розчаровані у реформах. Однак їх треба прискорити. Потім Президент перейшов до відповідей за запитання від присутніх журналістів. 

 

Перше питання до президента було про те, на чому ґрунтується його впевненість у завершенні реформ. Відповідаючи на нього, він провів аналогію між Україною і селянською хатою. Янукович наголосив, що "коли переробляється хата, є незручності, страждають всі, хто в ній живе". "Тому нам треба і трошки потерпіти, і незручності ті, які в нас є, вони цілком природні", - запевнив президент.

 

Що ж до коштів на реформи - президент пообіцяв розповісти про це пізніше. Але одразу ж зазначив, що "одні заробляють кошти, а другі неефективно їх використовують, крадуть". "Так що в нас всього вистачає. Все так, як у кожній країні. Але я радію, що ми рухаємося вперед, від того, що в нас є позитивні зрушення", - додав він. Мартенівські печі треба закривати через дорогий газ - Янукович Президент зазначив, що Україна входить в 10-ку експортерів металу в світі. І у гірничо-металургійний комплекс щороку вкладаються серйозні інвестиційні ресурси. Однак виробництво у 2012 році скоротилось. "Проблема в чому? Газ. Ціна газу сьогодні для України 510-512 доларів. На сьогодні всі заводи, які працюють на Мартенівській технології плавлення сталі, є збитковими. Ті, хто працюють на конверторі - ті мають прибуток. Тому однозначно треба всі Мартенівські печі закривати", - зазначив Янукович.

 

"Зараз ми підійшли до того періоду, коли нам потрібно знову щось зробити, щоб допомогти металургійному комплексу боротися за конкуренцію в світі. Зараз ми готуємо групу робочу, яка займатиметься питанням розвитку гірничо-металургійного комплексу", - додав президент. Україна наполегливо шукає форму роботи з Росією і Митним союзом За словами президента, Україна зацікавлена в поглибленні відносин з Росією і Митним союзом.

 

"Я вважаю, що ми маємо можливість стати спостерігачами, знайти таку форму, яка буде в часі відповідати рівню наших відносин", - сказав він. "Якщо ми отримаємо якийсь статус в цій організації, це піде нам на користь. Ми зобов'язані це робити, оскільки там наші національні і економічні інтереси. Ми не такі круті і багаті, щоб втрачати щось", - додав він. Що ж до лібералізації візового режиму з ЄС, Янукович зазначив, що Україні потрібно завершувати перший етап. Але оскільки Верховна Рада "трошки не працювала спочатку", Україна не закрила першу фазу підготовки реалізації першої фази лібералізації візового режиму. Янукович не знає подробиць того, як його син став мільярдером Президент запевнив, що докладно не знає про те, як його син Олександр став мільярдером.

 

"У вас є можливість поставити це питання йому особисто. Наскільки мені відомо, у нього часу трошки більше, ніж у мене. І він частіше зустрічається з пресою. Тому вам ніхто не відмовить. Поставте, він вам розповість. Подробиць я ніяких не знаю", - запевнив президент. Україна не продаватиме ГТС, а здасть в оренду.

 

до Європи газ - чим більше, тим краще. "Росія може гарантувати обсяги прокачки газу. Друге питання - модернізація ГТС. Ідуть переговори, і Росія готова разом з Україною вкладати кошти щорічно в модернізацію української ГТС. Хоче Росія стати власником труби? Можливо хоче. Але Україна має свої пропозиції: труба залишається у власності. Ніхто її не продає", - наголосив президент. "Умовно в майбутньому підприємство бере трубу в оренду. Головне, щоб ця компанія не була монополістом, а Україна брала участь в управлінні ГТС. Чи зацікавлені, щоб ЄС був партнером нашим у цьому управлінні? Зацікавлені. Якщо європейські структури захочуть бути партнером в модернізації нашої ГТС, ми будемо раді. Ми хочемо знайти таку модель співпраці, яка б задовольняла усіх", - додав він. Янукович пообіцяв допомогти журналістам отримати доступ до міністрів "Моя точка зору така ж, як і у вас щодо цього питання. Я зберу відповідну нараду щодо цього питання. За критику на мою адресу, я вам дуже вдячний. Ми не часто зустрічаємося з вами. Я не дуже це люблю, бо, як кажуть, хто на що вчився. Але я виправлюся", - пообіцяв президент. Янукович: Тимошенко страждає за свої дії Колишній прем'єр-міністр Юлія Тимошенко підписала невигідні з Росією "газові контракти", які сьогодні негативно впливають на рівень добробуту громадян. "Сьогодні, коли ми знаємо цю історію до кінця, і розуміємо, що була підробка документів, Тимошенко опинилася в суді. І суд виніс вирок. Чи вірний він, чи не вірний, але суд виніс вирік. Тимошенко страждає за свої дії. Але страждає і країна, яка до 2019 року буде платити за цим контрактом", - заявив він.

 

"Що б я зробив на її місці? Потрібно було б раніше думати. Я не розумію, які були мотиви, щоб піти на такий крок", - додав він. Янукович відзвітував про свої витрати на благодійність Журналіст TVi запитав у президента, де можна купити його книжку, за яку він отримав гонорар у розмірі 15 мільйонів.

 

"Я не буду вам відповідати в такій тональності. Ви ще молода людина, вам ще довго жити. Ще й весна, а жінки на весну міняються. В мене не багато різних довідок. Але на ваше питання в мене є довідка", - зазначив президент. Він повідомив, що з 25 лютого на благодійні цілі він використав 450 мільйонів гривень, в 2011 році - 120 тисяч. "Це була багатодітна сім'я. 2012 рік - в благодійні цілі було перераховано понад 7 мільйонів. 160 тисяч гривень було перераховано Пузійчуку Віктору в село Базар. Хлопчик потребував операції, важка хвороба серця", - зазначив президент. Янукович обіцяє будувати шахти з виробництва синтетичного газу В Україні вже цього року почнуть будувати шахти з виробництва синтетичного газу, анонсував Янукович. "Ці шахти будуть споживати газ різних марок, і на виході ми матимемо синтетичний газ. Нам для паливного балансу потрібно 100-105 мільйонів тон вугілля. А це значить що буде рости економіка, що буде створюватися робочі місця для шахтарів", - розповів президент. Україна хоче отримувати газ з Азербайджану через Грузію .

 

Янукович вдруге за останні два тижні провів прес-конференцію Янукович повідомив, що Україна розглядає можливість постачання природного газу з різних джерел. "Є будівництво газового терміналу в басейні Середземного моря перед Босфором, щоб не йти через Босфор. Ми отримаємо ще можливість експортувати 7-10 мільярдів скрапленого газу. Крім того ми обговорюємо можливості побудови газопроводу з Азербайджану через Грузію, щоб цей газ дійшов до наших сховищ на Заході України на кордоні з Європою", - зазначив Янукович. Янукович готовий розглянути помилування Луценка Також Янукович пообіцяв розглянути можливість помилування екс-глави МВС України Юрія Луценка. Зробити це він готовий у разі незадоволення Вищим спеціалізованим судом касації колишнього міністра внутрішніх справ.

 

/data/blog/32636/f0ed62b203ab532fcda01f17df110876.jpg

 

/data/blog/32636/54571762347a7709208ade45a2d48428.jpg

 

/data/blog/32636/32424c7f11b51762a262caca49266a8a.jpg

 

/data/blog/32636/5c1c1d40125e0df4d87cde86feff776f.jpg

 

/data/blog/32636/d804381bc582d906bbb816754d2b505f.jpg


Текст: ТСН

Фото: Прес-служба Президента


01.03.2013 2097 0
Коментарі (0)

13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

703
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

986 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3246 4
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33665
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2566
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3756

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

140

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

595

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1469

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

903
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

453
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

361
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

733
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12033
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1326
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1109
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1207
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

323
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

204
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1103
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

4129
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

662