Преса в пошуках

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 14 по 20 січня 2011 року

 

Галицький Кореспондент

У чому звинувачують діячів націоналістичної організації «Тризуб» імені Степана Бандери? Кому зараз вигідне створення образу войовничих бандерівців, які мають зброю і готові до терактів? Чому серед затриманих міліцією на Івано-Франківщині «тризубівців» переважають уродженці або мешканці східних областей України? На ці питання шукали відповіді журналісти газети в першосторінковому матеріалі «У пошуках терористів».

Мешканці Хриплина не вірять, що ставили по два хрестики в бюлетенях, і майже три місяці добиваються перевиборів сільського голови. Місцева виборча комісія дві третіх бюлетенів визнала недійсними. Про це на 4 сторінці в матеріалі «Післявиборна війна у Хриплині».

Народний депутат Роман Ткач – про антиукраїнський режим, перспективи політичного опору, обережний оптимізм і те, чому немає сенсу «лизати зад» центральній владі в інтерв’ю «В основі цієї влади – цинізм і брехня» на 5 сторінці.

Автосторінка тижневика закликає автомобілістів боротися за свої права. Зокрема, за права на дорозі – їх порушення обходиться нам дуже дорого. Актуальною для Франківська могла би бути практика водіїв позиватися до міської влади через ожеледицю на дорогах. Про це в матеріалі «Дорожні пригоди: варто судитися» на 14 сторінці.

 

Репортер

Журналісти тижневика спробували скласти бездефіцитний сімейний бюджет і спробували проаналізувати доходи та витрати середньостатистичної івано-франківської сім’ї. Про це в першосторінковому матеріалі «Як дожити до покращення».

Як вже повідомлялося, в Івано-Франківську влада планує збудувати новий перинатальний центр європейського рівня. Проте, як з’ясувалося, Івано-Франківську ще рано аж так щось планувати. На будівництво нового перинатального центру претендує ще й Калуш. Про це на 4 сторінці в тексті «Пологова суперечка».

В Івано-Франківську давно і багато говорять про неякісні послуги жеків, необґрунтовані тарифи і про те, що з жеками вкрай треба щось робити. На цю болючу тему журналісти «Репортеру» поспілкувалися із заступником міського голови з питань ЖКГ Миколою Саєвичем. Інтерв’ю головного комунальника міста на 8 сторінці під заголовком «Микола Саєвич: «Тарифи будуть зростати».

Як уже повідомляла «Фіртка», минулої п’ятниці на громадських слуханнях в Івано-Франківську говорили про ставки місцевих податків і зборів, які змінені відповідно до нового Податкового кодексу. Про це на 17 сторінці газети в репортажі «Громада обговорила податки».

 

Західний Кур’єр

Першосторінковий матеріал тижневика присвячений різким змінам температури на Прикарпатті. Проте нічого феноменального тут нема, запевняють синоптики. Цього тижня жителі області тішилися теплом, але вже з 20 січня очікується похолодання. Про це в тексті під заголовком «На Водохреща – плюс 5, на Тетяни – мінус 15».

Михайло Вишиванюк: «Ми молимося не Богу, а долару, і з цього починаються наші біди» - перше в цьому році інтерв’ю голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка для «ЗК» на 4 сторінці газети.

Відома письменниця Ірина Матіос поспілкувалася з журналістами тижневика. Її ексклюзивне інтерв’ю на 11 сторінці під назвою «У сучасному світі треба бути Кличком, Подкопаєвою і Піддубним у одній особі».

 

Вечірній Івано-Франківськ

Цього тижня колектив газети присвятив увагу позачерговій спільній сесії Івано-Франківської обласної і міської рад перед пам’ятником Степану Бандері, що на Європейській площі в Івано-Франківську. Публікація на 2 сторінці під назвою «Депутати Івано-Франківщини заступилися за Степана Бандеру.

Тижневик визначив Івано-Франківський університет права імені короля Данила Галицького лідером недержавної освіти. Інтерв’ю з ректором університету Іваном Луцьким опубліковано на 4 сторінці газети.

А також в газеті «Вечірній Івано-Франківськ» є телевізійна програма місцевих телеканалів.


20.01.2011 854 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

463
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

867
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1883
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3398
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2322 5
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4538

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

699

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

605

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

584

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

608
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10239
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1074
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5110
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

883
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2680
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1093
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34324 1
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

589
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

520
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

580
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

920 2