Преса в пошуках

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 14 по 20 січня 2011 року

 

Галицький Кореспондент

У чому звинувачують діячів націоналістичної організації «Тризуб» імені Степана Бандери? Кому зараз вигідне створення образу войовничих бандерівців, які мають зброю і готові до терактів? Чому серед затриманих міліцією на Івано-Франківщині «тризубівців» переважають уродженці або мешканці східних областей України? На ці питання шукали відповіді журналісти газети в першосторінковому матеріалі «У пошуках терористів».

Мешканці Хриплина не вірять, що ставили по два хрестики в бюлетенях, і майже три місяці добиваються перевиборів сільського голови. Місцева виборча комісія дві третіх бюлетенів визнала недійсними. Про це на 4 сторінці в матеріалі «Післявиборна війна у Хриплині».

Народний депутат Роман Ткач – про антиукраїнський режим, перспективи політичного опору, обережний оптимізм і те, чому немає сенсу «лизати зад» центральній владі в інтерв’ю «В основі цієї влади – цинізм і брехня» на 5 сторінці.

Автосторінка тижневика закликає автомобілістів боротися за свої права. Зокрема, за права на дорозі – їх порушення обходиться нам дуже дорого. Актуальною для Франківська могла би бути практика водіїв позиватися до міської влади через ожеледицю на дорогах. Про це в матеріалі «Дорожні пригоди: варто судитися» на 14 сторінці.

 

Репортер

Журналісти тижневика спробували скласти бездефіцитний сімейний бюджет і спробували проаналізувати доходи та витрати середньостатистичної івано-франківської сім’ї. Про це в першосторінковому матеріалі «Як дожити до покращення».

Як вже повідомлялося, в Івано-Франківську влада планує збудувати новий перинатальний центр європейського рівня. Проте, як з’ясувалося, Івано-Франківську ще рано аж так щось планувати. На будівництво нового перинатального центру претендує ще й Калуш. Про це на 4 сторінці в тексті «Пологова суперечка».

В Івано-Франківську давно і багато говорять про неякісні послуги жеків, необґрунтовані тарифи і про те, що з жеками вкрай треба щось робити. На цю болючу тему журналісти «Репортеру» поспілкувалися із заступником міського голови з питань ЖКГ Миколою Саєвичем. Інтерв’ю головного комунальника міста на 8 сторінці під заголовком «Микола Саєвич: «Тарифи будуть зростати».

Як уже повідомляла «Фіртка», минулої п’ятниці на громадських слуханнях в Івано-Франківську говорили про ставки місцевих податків і зборів, які змінені відповідно до нового Податкового кодексу. Про це на 17 сторінці газети в репортажі «Громада обговорила податки».

 

Західний Кур’єр

Першосторінковий матеріал тижневика присвячений різким змінам температури на Прикарпатті. Проте нічого феноменального тут нема, запевняють синоптики. Цього тижня жителі області тішилися теплом, але вже з 20 січня очікується похолодання. Про це в тексті під заголовком «На Водохреща – плюс 5, на Тетяни – мінус 15».

Михайло Вишиванюк: «Ми молимося не Богу, а долару, і з цього починаються наші біди» - перше в цьому році інтерв’ю голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка для «ЗК» на 4 сторінці газети.

Відома письменниця Ірина Матіос поспілкувалася з журналістами тижневика. Її ексклюзивне інтерв’ю на 11 сторінці під назвою «У сучасному світі треба бути Кличком, Подкопаєвою і Піддубним у одній особі».

 

Вечірній Івано-Франківськ

Цього тижня колектив газети присвятив увагу позачерговій спільній сесії Івано-Франківської обласної і міської рад перед пам’ятником Степану Бандері, що на Європейській площі в Івано-Франківську. Публікація на 2 сторінці під назвою «Депутати Івано-Франківщини заступилися за Степана Бандеру.

Тижневик визначив Івано-Франківський університет права імені короля Данила Галицького лідером недержавної освіти. Інтерв’ю з ректором університету Іваном Луцьким опубліковано на 4 сторінці газети.

А також в газеті «Вечірній Івано-Франківськ» є телевізійна програма місцевих телеканалів.


20.01.2011 801 0
Коментарі (0)

19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

464
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1559
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1603
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1589
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5533
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

8094 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

845

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1548

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2313

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2322
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

462
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2483
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3877
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2119
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

431
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2351
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3366
20.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25917 1
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

746
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

975 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

686
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

2261 6