Преса про знищену архітектуру Івано-Франківська найкращі дороги в місті, священиків на війні та бандерівця з Донбасу

 

 

А ще про ідею пластунів, хто хоче зробити із меморіального скверу некрополь, порядок на авторинку та подорож журналістів у Данію на заводи "Даноші". Огляд преси за період 17 - 24 липня 2014 року.

 

Галицький корсепондент

Убивці міста сплять спокійно. Поки франківчани тішаться, що їхнє місто тардиційно лідирує у рейтингах найкомфортніших для проживання міст України, Івано-Франківськ впевнено втарчає своє уінкальне архітектурне обличчя. В першу чергу - через прагнення комфорту його ж мешканцями. Деталі - у топ-темі "ГК" . Сторінка 8.

 

Перерваний політ. Збитий на сході малазійський авіалайнер з майже трьома сотнями людей на борту може суттєво змінити вектори у міжнародній політиці і насамперед - у відносинах між Заходом і Росією. Деякі аналітики навіть стали гадати, а чи не призведе ця трагедія до світової війни. Сторінка 5 ГК".

 

Героїчну спадщину зафіксують у коміксах. Пластуни вирішили історію "винести на вулицю" - про минул іподвиги побратимів хочуть розповісти коротко та цікаво у вигляді коміксів.

 

 

Західний кур'єр

Згоріла церква уже на третій день після освячення. У селі Старуня-Ластівці Богородчанського району 15 липня загорілася церква святих апостолів Петра і Павла, яку урочисто освятили 12 липня 2014 року. Деталі на стоірнці 4 "ЗК".

 

Від латок - до полотна. "ЗК" з'ясовував, які дороги у місті можна вважати найкращими. У ТОП-5 видання : вул. Тролейбусна, вул. Короля Данила, вул П. Орлика, вул. Сорохтея, вул. І. Франка. Сторінка 14.

 

Сквер чи кладовище? Меморіальнйи сквер пропонують перетворити на некрополь. Із такою ініціативою виступила Івано-Франківська туристсько-краєзнавча спілка, відділ туризму МВК та ГО "Туристичний альянс".

 

 

Галичина

Подарунок для Путіна? Богородчанці протестують проти масового призову. Топ-тема "Галичини".

 

Чим пахнуть данські свинарники? Том Аксельгаард довів галичанам, що технології в Данії вже відстають від запроповаджених на "Даноші". Щоб наочно переконати українців у тому, що виробничу політику "Даноші" в Галичині ведуть за данськими екологічними нормами, які жорсткіші навіть за "еесівські", інвестори повезли за 1800 км. у Данію 40-особову групу районних і сільських керівників з Калуського і Галицького районів. З ними в цю подорож поїхав і кореспондент "Галичини". Сторінка 13. 

 

Репортер

Бандерівець з Донбасу. В один день мешканець смт Олексієво-Дружківки, що на Донеччині ,став ворогом для односельців за те, що не підтримав сепаратистів. Зараз він вже повертатися додому, але не впевнений, що уживеться зі зрадниками. Депутат селищної ради та патріот України Євген Шаповалов розповів свою історію "Репортеру". Сторінка 7.

 

Чи буде порядок на авторинку? Івано-франківський автобазар є одним із найбільших у Західній України. На вихідін сюди приїжджають не лише з усієї області, але й із сусідніх. Натомість, сам ринок виглядає недоглянутим. Були тут і чиновники, і санстанція, ревізували, давали приписи. Що в реузльтаті - дізнавалися журналісти Репортера.

 

Отець Іван Ліпчанський: Під кулями невіруючих нема. Медичний капелан із Долини отець Ігор був одним із перших священиків, яких направили до Харківського військового госпіталю. саме туди потрапляє більішсть поранених українських вояків із зони АТО. Про роботу капелана, віру та війну, старх і сиул духу він розповів "Репортеру".

 

Вікна

«Жіночий» бунт. Минулої неділі у багатьох населених пунктах Західної України відбулися «жіночі» протести. Люди заявляли: не пустимо чоловіків на війну. Як повідомляли «Вікна», такий протест відбувся і в селі Студінка Калуського району. Люди налякані, бо після чотирьох місяців воєнних дій на Сході, переживають, що на ротацію знову поїдуть необстріляні вояки із Західної України. Замість того, щоб пояснити людям ситуацію, влада вдалася до замовчування. Ситуацію вивчали журналісти «Вікон».

 

Капличка на Вітовського «тоне». У травні на вулиці Вітовського у Калуші відбулося урочисте посвячення відновленої каплиці святого Юди Тадея. Відновлення відбулося з ініціативи калушанина Михайла Наконечного. А вже у липні чоловік звернувся до міської влади: поряд із каплицею та будинком, у якому він проживає, зруйновано тротуар. Земля «всілася» й утворила яму, у якій під час злив накопичується вода і навіть утворюється ціле «озеро». Про капличку, каналізацію і лопату — у новому числі газети «Вікна».

 

«Християнська любов» мріє про будинок нічного перебування. Бідні, одинокі, люди без постійного місця проживання — категорії населення, які існують у кожному місті. Часто на їхні проблеми закривають очі. Але від того, що закрити очі, проблема — не зникає. Поки влада планує широкі проекти, працівники благодійного фонду «Християнська любов» оббивають пороги для того, щоб знайти приміщення, у якому зможуть працювати. Про те, кому потрібні обездолені, — у свіжих «Вікнах».

 

Юрій Івахнюк та Віталій Щербай мріють поїхати на чемпіонат світу із флорболу. МГО «Спортивний флорбольний клуб «Freedom» вже чотири роки навчає дітей новому виду спорту. Флорбол у Калуші не може не набувати популярності після участі команди у всеукраїнських та міжнародних змаганнях. Одне не гаразд — гравцям із Калуша, яких відібрали до збірної України, не вистачає коштів на поїздку до Мадриду, твердить журналіст Марта Галкіна у новому числі газети «Вікна».


24.07.2014 744 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1080
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2798
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

973
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1033
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1038 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3100 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

891

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

771

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

370

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1085
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

142
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2335
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1144
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

446
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15064
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7380
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

812
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

376
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

286
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

376
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

656
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1108