Преса про заборонені будматеріали, черги у квиткових касах, спрощення візового режиму та сланцевий газ

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 10 по 16 травня 2013 року.

 

Галицький Кореспондент

Який популярний в Україні будматеріал заборонений в Європі і чому читайте у першосторінковому матеріалі газети «Серійний вбивця в законі» на першій шпальті з продовженням на 7 сторінці.

Дедалі частіше доводиться чути, що Україна дозріла до революції, що Україна вагітна революцією, що от-от – і все… Втім, попри пророцтва й прогнози, народ не виходить. То чи можлива в Україні революція? Чи необхідна? Якщо так, то яка? Відповіді на ці запитання читайте на 5 сторінці в статті «Чи можлива і чи потрібна революція в Україні?».

«Залізо слухає мене, а я його», - говорить Василь Гудима, відомий український комваль і художник, що брав учать у франківському «Святі ковалів» на 8 сторінці.

Шістдесят років тому у концтаборах Норильська українські політв’язні підняли повстання – вперше в історії радянського союзу. «Норильське повстання українців» - на 18 сторінці.

Чим відрізняється палінка від самогону, калуське пиво від ряшівського, а румунська бринза від гуцульської? Якщо дотепер ці питання для франківчан були риторичними, то Фестиваль карпатської кухні подарував смачні відповіді не лише на ці, але й на багато інших. «Франківськ – столиця карпатської кулінарії», - читайте на 16 сторінці.

 

Репортер

Наближається сезон відпусток. Ви готові, майже як в радянські часи, «діставати» заліщничні квитки? Каси, черги, перекупники. А може, їх реально купити й без особливих проблем? Про це дізнавайтеся на пешій шпальті під заголовком «Черги ростуть влітку» з продовженням на 7 сторінці.

Людиною тижня за версією «Репортера» став Ігор Насалик. «Міський голова Калуша посів третє місце на ІІІ Кубку України з бодібілдінгу, фітнесу, атлетизму за версією Всесвітньої федерації WBPF», - йдеться на 3 сторінці.

Домашні улюбленці як члени будь-якої сім’ї, будь-то собака чи кішка. І коли вони помирають, це стає справжнім горем. А власникам доводиться зіштовхнутися з непростим питання – як поховати? Про це читайте на 6 сторінці в матеріалі «Куди потрапляють померлі тварини?».

Нарикінці квітня – початку травня турфірми дружно пропонують екскурсію до Ужгорода. Саме на цей період припадає цвітіння сакур, якими славиться місто. Тур коштує 170-18- гривень. Не так вже й дешево, але один раз можна дозволити собі «посакурити». «Коли цвітуть сакури», - на 19 сторінці.

 

Західний Кур’єр

Що принесе українцям лібералізація візового режиму з Європою? Про це читайте на першій сторінці газети з продовженням на 6 під заголовком «Даєш Шенген!».

Протистояння Івано-Франківської міської ради і міського голови Віктора Анушкевичуса триває. Детальніше у статті «Важка шапка Мономаха» на 3 сторінці.

Хліба і видовищ на День міста було вдосталь: на всі смаки і забаганки. «Відгуляли на славу» - звіт про святкування на 4 сторінці.

Створення геоінформаційної системи в Івано-Франківську дозволить мерії ефективніше управляти, а грамадянам – активніше контролювати. «ГІС: всі там будемо», - на 5 сторінці.

 

Галичина

«Чи повинна Україна добувати сланцевий газ? Відповідь однозначна: так!», - впевнений Олег Адаменко на першій шпальті під заголовком «Ризики реальні й надумані».

Як у селян у Кремидові відібрали земельні наділи, які їм роздали після розпаювання колгоспної власності, читайте на 9 сторінці під заголовком «Справедливість чи самочинство?»

Продати своє місто. В Івано-Франківську розробили програму промоції міста для залучення туристів. Детальніше на 13 сторінці.

Найбільш контроверсійний письменник Степан Процюк вважає, що ніколи не був улюбленцем публіки. «Без тоги і багряниць» - читайте на 15 сторінці.


16.05.2013 498 0
Коментарі (0)

11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

1571 4
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1943
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6152 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2434
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2180
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3409

Ігор Шолтис — військовослужбовець батальйону "Нахтіґаль", брав участь у боях на Сході України, у Пісках Донецької області отримав важке поранення. Свій бойовий шлях розпочав ще у 2014 році, а після поранення вдруге повернувся на фронт уже під час повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року.  

194

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

840

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1986

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2743
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

508
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

633
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

1217
16.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

372
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

34080
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

985
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

1095
15.10.2024

Улюблений дует мільйонів та різних поколінь українців знову виступить разом на сцені. 20 жовтня легенди української естради – Іво Бобул і Лілія Сандулеса — виступлять із двома концертами у Драмтеатрі.  

569
16.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

166
14.10.2024

Серед мешканців заходу довіра до президента України Володимира Зеленського залишається на рівні 58%.

846
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

796
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

576