Преса про заборонені будматеріали, черги у квиткових касах, спрощення візового режиму та сланцевий газ

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 10 по 16 травня 2013 року.

 

Галицький Кореспондент

Який популярний в Україні будматеріал заборонений в Європі і чому читайте у першосторінковому матеріалі газети «Серійний вбивця в законі» на першій шпальті з продовженням на 7 сторінці.

Дедалі частіше доводиться чути, що Україна дозріла до революції, що Україна вагітна революцією, що от-от – і все… Втім, попри пророцтва й прогнози, народ не виходить. То чи можлива в Україні революція? Чи необхідна? Якщо так, то яка? Відповіді на ці запитання читайте на 5 сторінці в статті «Чи можлива і чи потрібна революція в Україні?».

«Залізо слухає мене, а я його», - говорить Василь Гудима, відомий український комваль і художник, що брав учать у франківському «Святі ковалів» на 8 сторінці.

Шістдесят років тому у концтаборах Норильська українські політв’язні підняли повстання – вперше в історії радянського союзу. «Норильське повстання українців» - на 18 сторінці.

Чим відрізняється палінка від самогону, калуське пиво від ряшівського, а румунська бринза від гуцульської? Якщо дотепер ці питання для франківчан були риторичними, то Фестиваль карпатської кухні подарував смачні відповіді не лише на ці, але й на багато інших. «Франківськ – столиця карпатської кулінарії», - читайте на 16 сторінці.

 

Репортер

Наближається сезон відпусток. Ви готові, майже як в радянські часи, «діставати» заліщничні квитки? Каси, черги, перекупники. А може, їх реально купити й без особливих проблем? Про це дізнавайтеся на пешій шпальті під заголовком «Черги ростуть влітку» з продовженням на 7 сторінці.

Людиною тижня за версією «Репортера» став Ігор Насалик. «Міський голова Калуша посів третє місце на ІІІ Кубку України з бодібілдінгу, фітнесу, атлетизму за версією Всесвітньої федерації WBPF», - йдеться на 3 сторінці.

Домашні улюбленці як члени будь-якої сім’ї, будь-то собака чи кішка. І коли вони помирають, це стає справжнім горем. А власникам доводиться зіштовхнутися з непростим питання – як поховати? Про це читайте на 6 сторінці в матеріалі «Куди потрапляють померлі тварини?».

Нарикінці квітня – початку травня турфірми дружно пропонують екскурсію до Ужгорода. Саме на цей період припадає цвітіння сакур, якими славиться місто. Тур коштує 170-18- гривень. Не так вже й дешево, але один раз можна дозволити собі «посакурити». «Коли цвітуть сакури», - на 19 сторінці.

 

Західний Кур’єр

Що принесе українцям лібералізація візового режиму з Європою? Про це читайте на першій сторінці газети з продовженням на 6 під заголовком «Даєш Шенген!».

Протистояння Івано-Франківської міської ради і міського голови Віктора Анушкевичуса триває. Детальніше у статті «Важка шапка Мономаха» на 3 сторінці.

Хліба і видовищ на День міста було вдосталь: на всі смаки і забаганки. «Відгуляли на славу» - звіт про святкування на 4 сторінці.

Створення геоінформаційної системи в Івано-Франківську дозволить мерії ефективніше управляти, а грамадянам – активніше контролювати. «ГІС: всі там будемо», - на 5 сторінці.

 

Галичина

«Чи повинна Україна добувати сланцевий газ? Відповідь однозначна: так!», - впевнений Олег Адаменко на першій шпальті під заголовком «Ризики реальні й надумані».

Як у селян у Кремидові відібрали земельні наділи, які їм роздали після розпаювання колгоспної власності, читайте на 9 сторінці під заголовком «Справедливість чи самочинство?»

Продати своє місто. В Івано-Франківську розробили програму промоції міста для залучення туристів. Детальніше на 13 сторінці.

Найбільш контроверсійний письменник Степан Процюк вважає, що ніколи не був улюбленцем публіки. «Без тоги і багряниць» - читайте на 15 сторінці.


16.05.2013 1328 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

643
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2090
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33403
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2295
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3026
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5131 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

398

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1170

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

757

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

963
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

260
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

560
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

630 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1144
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

953
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1043
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

812
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30185 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

903
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3871
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

488
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

522