Преса про заборонені будматеріали, черги у квиткових касах, спрощення візового режиму та сланцевий газ

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 10 по 16 травня 2013 року.

 

Галицький Кореспондент

Який популярний в Україні будматеріал заборонений в Європі і чому читайте у першосторінковому матеріалі газети «Серійний вбивця в законі» на першій шпальті з продовженням на 7 сторінці.

Дедалі частіше доводиться чути, що Україна дозріла до революції, що Україна вагітна революцією, що от-от – і все… Втім, попри пророцтва й прогнози, народ не виходить. То чи можлива в Україні революція? Чи необхідна? Якщо так, то яка? Відповіді на ці запитання читайте на 5 сторінці в статті «Чи можлива і чи потрібна революція в Україні?».

«Залізо слухає мене, а я його», - говорить Василь Гудима, відомий український комваль і художник, що брав учать у франківському «Святі ковалів» на 8 сторінці.

Шістдесят років тому у концтаборах Норильська українські політв’язні підняли повстання – вперше в історії радянського союзу. «Норильське повстання українців» - на 18 сторінці.

Чим відрізняється палінка від самогону, калуське пиво від ряшівського, а румунська бринза від гуцульської? Якщо дотепер ці питання для франківчан були риторичними, то Фестиваль карпатської кухні подарував смачні відповіді не лише на ці, але й на багато інших. «Франківськ – столиця карпатської кулінарії», - читайте на 16 сторінці.

 

Репортер

Наближається сезон відпусток. Ви готові, майже як в радянські часи, «діставати» заліщничні квитки? Каси, черги, перекупники. А може, їх реально купити й без особливих проблем? Про це дізнавайтеся на пешій шпальті під заголовком «Черги ростуть влітку» з продовженням на 7 сторінці.

Людиною тижня за версією «Репортера» став Ігор Насалик. «Міський голова Калуша посів третє місце на ІІІ Кубку України з бодібілдінгу, фітнесу, атлетизму за версією Всесвітньої федерації WBPF», - йдеться на 3 сторінці.

Домашні улюбленці як члени будь-якої сім’ї, будь-то собака чи кішка. І коли вони помирають, це стає справжнім горем. А власникам доводиться зіштовхнутися з непростим питання – як поховати? Про це читайте на 6 сторінці в матеріалі «Куди потрапляють померлі тварини?».

Нарикінці квітня – початку травня турфірми дружно пропонують екскурсію до Ужгорода. Саме на цей період припадає цвітіння сакур, якими славиться місто. Тур коштує 170-18- гривень. Не так вже й дешево, але один раз можна дозволити собі «посакурити». «Коли цвітуть сакури», - на 19 сторінці.

 

Західний Кур’єр

Що принесе українцям лібералізація візового режиму з Європою? Про це читайте на першій сторінці газети з продовженням на 6 під заголовком «Даєш Шенген!».

Протистояння Івано-Франківської міської ради і міського голови Віктора Анушкевичуса триває. Детальніше у статті «Важка шапка Мономаха» на 3 сторінці.

Хліба і видовищ на День міста було вдосталь: на всі смаки і забаганки. «Відгуляли на славу» - звіт про святкування на 4 сторінці.

Створення геоінформаційної системи в Івано-Франківську дозволить мерії ефективніше управляти, а грамадянам – активніше контролювати. «ГІС: всі там будемо», - на 5 сторінці.

 

Галичина

«Чи повинна Україна добувати сланцевий газ? Відповідь однозначна: так!», - впевнений Олег Адаменко на першій шпальті під заголовком «Ризики реальні й надумані».

Як у селян у Кремидові відібрали земельні наділи, які їм роздали після розпаювання колгоспної власності, читайте на 9 сторінці під заголовком «Справедливість чи самочинство?»

Продати своє місто. В Івано-Франківську розробили програму промоції міста для залучення туристів. Детальніше на 13 сторінці.

Найбільш контроверсійний письменник Степан Процюк вважає, що ніколи не був улюбленцем публіки. «Без тоги і багряниць» - читайте на 15 сторінці.


16.05.2013 1288 0
Коментарі (0)

01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

863
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

935
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

4753
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7081 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

9876 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

3942 5

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

277

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

963

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

1726

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

1861
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3284
31.08.2024

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою. А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

436
29.08.2024

На Прикарпатті завершили збирання ранніх зернових культур.    

717
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

363
29.08.2024

У четвер, 29 липня, християни відзначають Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя.  

1501
23.08.2024

У християнстві подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

1478 1
19.08.2024

Християнська сім'я базується на фундаменті беззаперечної любові, єдності думок, цілей та бажань. Втім, це також спільна робота чоловіка та дружини.  

1409
04.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25439 1
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

474 3
02.09.2024

Президент Володимир Зеленський оцінив, чи можливо повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України військовим шляхом.  

906
29.08.2024

Мінекономіки напрацьовує кілька моделей економічного бронювання, а запрацювати воно має у жовтні-листопаді.  

609
28.08.2024

"Військовий" ПДФО був вилучений з бюджетів громад у 2023 році разом із "силовим" ПДФО.  

526