Огляд івано-франківської преси за тиждень з 10 по 16 травня 2013 року.
Галицький Кореспондент
Який популярний в Україні будматеріал заборонений в Європі і чому читайте у першосторінковому матеріалі газети «Серійний вбивця в законі» на першій шпальті з продовженням на 7 сторінці.
Дедалі частіше доводиться чути, що Україна дозріла до революції, що Україна вагітна революцією, що от-от – і все… Втім, попри пророцтва й прогнози, народ не виходить. То чи можлива в Україні революція? Чи необхідна? Якщо так, то яка? Відповіді на ці запитання читайте на 5 сторінці в статті «Чи можлива і чи потрібна революція в Україні?».
«Залізо слухає мене, а я його», - говорить Василь Гудима, відомий український комваль і художник, що брав учать у франківському «Святі ковалів» на 8 сторінці.
Шістдесят років тому у концтаборах Норильська українські політв’язні підняли повстання – вперше в історії радянського союзу. «Норильське повстання українців» - на 18 сторінці.
Чим відрізняється палінка від самогону, калуське пиво від ряшівського, а румунська бринза від гуцульської? Якщо дотепер ці питання для франківчан були риторичними, то Фестиваль карпатської кухні подарував смачні відповіді не лише на ці, але й на багато інших. «Франківськ – столиця карпатської кулінарії», - читайте на 16 сторінці.
Репортер
Наближається сезон відпусток. Ви готові, майже як в радянські часи, «діставати» заліщничні квитки? Каси, черги, перекупники. А може, їх реально купити й без особливих проблем? Про це дізнавайтеся на пешій шпальті під заголовком «Черги ростуть влітку» з продовженням на 7 сторінці.
Людиною тижня за версією «Репортера» став Ігор Насалик. «Міський голова Калуша посів третє місце на ІІІ Кубку України з бодібілдінгу, фітнесу, атлетизму за версією Всесвітньої федерації WBPF», - йдеться на 3 сторінці.
Домашні улюбленці як члени будь-якої сім’ї, будь-то собака чи кішка. І коли вони помирають, це стає справжнім горем. А власникам доводиться зіштовхнутися з непростим питання – як поховати? Про це читайте на 6 сторінці в матеріалі «Куди потрапляють померлі тварини?».
Нарикінці квітня – початку травня турфірми дружно пропонують екскурсію до Ужгорода. Саме на цей період припадає цвітіння сакур, якими славиться місто. Тур коштує 170-18- гривень. Не так вже й дешево, але один раз можна дозволити собі «посакурити». «Коли цвітуть сакури», - на 19 сторінці.
Західний Кур’єр
Що принесе українцям лібералізація візового режиму з Європою? Про це читайте на першій сторінці газети з продовженням на 6 під заголовком «Даєш Шенген!».
Протистояння Івано-Франківської міської ради і міського голови Віктора Анушкевичуса триває. Детальніше у статті «Важка шапка Мономаха» на 3 сторінці.
Хліба і видовищ на День міста було вдосталь: на всі смаки і забаганки. «Відгуляли на славу» - звіт про святкування на 4 сторінці.
Створення геоінформаційної системи в Івано-Франківську дозволить мерії ефективніше управляти, а грамадянам – активніше контролювати. «ГІС: всі там будемо», - на 5 сторінці.
Галичина
«Чи повинна Україна добувати сланцевий газ? Відповідь однозначна: так!», - впевнений Олег Адаменко на першій шпальті під заголовком «Ризики реальні й надумані».
Як у селян у Кремидові відібрали земельні наділи, які їм роздали після розпаювання колгоспної власності, читайте на 9 сторінці під заголовком «Справедливість чи самочинство?»
Продати своє місто. В Івано-Франківську розробили програму промоції міста для залучення туристів. Детальніше на 13 сторінці.
Найбільш контроверсійний письменник Степан Процюк вважає, що ніколи не був улюбленцем публіки. «Без тоги і багряниць» - читайте на 15 сторінці.