Преса про заборонені будматеріали, черги у квиткових касах, спрощення візового режиму та сланцевий газ

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 10 по 16 травня 2013 року.

 

Галицький Кореспондент

Який популярний в Україні будматеріал заборонений в Європі і чому читайте у першосторінковому матеріалі газети «Серійний вбивця в законі» на першій шпальті з продовженням на 7 сторінці.

Дедалі частіше доводиться чути, що Україна дозріла до революції, що Україна вагітна революцією, що от-от – і все… Втім, попри пророцтва й прогнози, народ не виходить. То чи можлива в Україні революція? Чи необхідна? Якщо так, то яка? Відповіді на ці запитання читайте на 5 сторінці в статті «Чи можлива і чи потрібна революція в Україні?».

«Залізо слухає мене, а я його», - говорить Василь Гудима, відомий український комваль і художник, що брав учать у франківському «Святі ковалів» на 8 сторінці.

Шістдесят років тому у концтаборах Норильська українські політв’язні підняли повстання – вперше в історії радянського союзу. «Норильське повстання українців» - на 18 сторінці.

Чим відрізняється палінка від самогону, калуське пиво від ряшівського, а румунська бринза від гуцульської? Якщо дотепер ці питання для франківчан були риторичними, то Фестиваль карпатської кухні подарував смачні відповіді не лише на ці, але й на багато інших. «Франківськ – столиця карпатської кулінарії», - читайте на 16 сторінці.

 

Репортер

Наближається сезон відпусток. Ви готові, майже як в радянські часи, «діставати» заліщничні квитки? Каси, черги, перекупники. А може, їх реально купити й без особливих проблем? Про це дізнавайтеся на пешій шпальті під заголовком «Черги ростуть влітку» з продовженням на 7 сторінці.

Людиною тижня за версією «Репортера» став Ігор Насалик. «Міський голова Калуша посів третє місце на ІІІ Кубку України з бодібілдінгу, фітнесу, атлетизму за версією Всесвітньої федерації WBPF», - йдеться на 3 сторінці.

Домашні улюбленці як члени будь-якої сім’ї, будь-то собака чи кішка. І коли вони помирають, це стає справжнім горем. А власникам доводиться зіштовхнутися з непростим питання – як поховати? Про це читайте на 6 сторінці в матеріалі «Куди потрапляють померлі тварини?».

Нарикінці квітня – початку травня турфірми дружно пропонують екскурсію до Ужгорода. Саме на цей період припадає цвітіння сакур, якими славиться місто. Тур коштує 170-18- гривень. Не так вже й дешево, але один раз можна дозволити собі «посакурити». «Коли цвітуть сакури», - на 19 сторінці.

 

Західний Кур’єр

Що принесе українцям лібералізація візового режиму з Європою? Про це читайте на першій сторінці газети з продовженням на 6 під заголовком «Даєш Шенген!».

Протистояння Івано-Франківської міської ради і міського голови Віктора Анушкевичуса триває. Детальніше у статті «Важка шапка Мономаха» на 3 сторінці.

Хліба і видовищ на День міста було вдосталь: на всі смаки і забаганки. «Відгуляли на славу» - звіт про святкування на 4 сторінці.

Створення геоінформаційної системи в Івано-Франківську дозволить мерії ефективніше управляти, а грамадянам – активніше контролювати. «ГІС: всі там будемо», - на 5 сторінці.

 

Галичина

«Чи повинна Україна добувати сланцевий газ? Відповідь однозначна: так!», - впевнений Олег Адаменко на першій шпальті під заголовком «Ризики реальні й надумані».

Як у селян у Кремидові відібрали земельні наділи, які їм роздали після розпаювання колгоспної власності, читайте на 9 сторінці під заголовком «Справедливість чи самочинство?»

Продати своє місто. В Івано-Франківську розробили програму промоції міста для залучення туристів. Детальніше на 13 сторінці.

Найбільш контроверсійний письменник Степан Процюк вважає, що ніколи не був улюбленцем публіки. «Без тоги і багряниць» - читайте на 15 сторінці.


16.05.2013 1361 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

10883 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1331
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

682
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5824
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1591
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1446

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

522

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1335

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1163

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1062
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

412
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

507
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1446
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

488
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

753
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5797
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

530
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

377
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

696 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1143
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

999