Преса про "владне Корито", "нічну варту", розпливчастий генплан і зайві бюлетені

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 27 січня по 2 лютого 2011 року.

 

Галицький Кореспондент


В Україні з’явилася нова політична сила – «перша чесна партія «До Корита!». Ви за все добре, проти всього поганого? Вважаєте, що народне «корито» - бюджет, державну власність і загалом Україну – безсоромно дери банять хряки різного політичного окрасу? Переконані, що «корито» має належати тим, хто його наповнює? Мрієте про зміни? То змініться самі і розженіть хряків, пропонує автор політично-гумористичного проекту, політ аналітик Михайло Чаплига. Детальніше у першосторінковому матеріалі «Вперед – «До Корита!» з продовженням на 5 сторінці.


Незабаром, 20 лютого, завершиться реєстрація школярів на зовнішнє незалежне оцінювання. Але в українських одинадцятикласників, яким необхідно готуватися до тестів, досі немає підручників. Чому? Куди поділися мільйони з бюджету на друк книжок? Відповіді шукайте на 6 сторінці під заголовком «Підручників.net».


Невдовзі виповниться п’ять років, відколи в Івано-Франківську помер легендарний художник і дисидент Опанас Заливаха. Досі на його могилі серед вишуканих надгробків елітного кладовища в Дем’яновому Лазі, ніби на докір громаді, скромно стоїть, оповитий вінками та вишитим рушником, простий березовий хрест. «Місто без майстра» - на 8 сторінці.


Ознака причетності до «високої моди», свідчення екологічної свідомості, оригінальне захоплення – все це мило. Не якийсь там брендів мийний засіб, а справжнє мило – натуральне «хенд мейд». Вміння зварити таке в творчих колах прирівнюється до мистецтва. До того ж, ним миються. Про це на 17 сторінці в статті «Всі варять мило».


Влада Івано-Франківська остерігається, що через новації в законодавстві в обласний центр з’їдуться безхатченки з цілого регіону. «Бомжі зберуться у Франківську» - на 19 сторінці.



Репортер


Калуш – єдине місто на Прикарпатті, де функціонує так званий міський патруль. Сюди набирають добровольців, віком до 35 років, не судимих. Вони охороняють місто вночі. Днями разом із патрулем трохи померзли і журналісти… Про це на першій шпальті під заголовком «Нічна варта» з продовженням на 7 сторінці.


Людиною тижня за версією «Репортера» став Ігор Насалик. «За «скромність». Міський голова Калуша продемонстрував журналістам своє місцеве житло – маленьку однокімнатну квартиру, яку він, до того, ще й ділить зі своїм першим заступником. Так вони разом і перебиваються» - йдеться на 3 сторінці.


Закон не ділить прикарпатських безпритульних за територією. Не роблять цього і нинішні морози. «Наші й ваші бомжі» - на 4 сторінці.


«Рада ОСББ хоче диктувати правила» - найактивніші іванофранківці не бояться відповідальності та вимагають її від міської влади» - йдеться на 6 сторінці.


Коломиянин Олег Кіращук продає свої писанки в інтернеті, а його візерунки використовує «Гуччі». «Мід автентикою та бізнесом» - на 17 сторінці.



Західний Кур’єр


Головний містобудівний документ Івано-Франківська поки що є нечітким не лише на моніторі комп’ютера, а й в реальності. Про це першосторінковий матеріал тижневика «Розпливчастий генплан» з продовженням на 16 сторінці.


Міськрада погодила умови проекту мирової угоди по спірній землі у «Нивках», але не задовольнила протесту прокуратури щодо виділення землі під паркінг «Парк Готелю». Детальніше на пешій шпальті з продовженням на 4 сторінці в тексті «Робота над помилками».


З початку цього року на Прикарпатті зареєстровано 12 нещасних випадків на виробництві, з них – чотири смертельні, а п’ять з важкими наслідками. «Якось воно буде» спрацьовує не завжди або Скупий підприємець іноді не платить нічого» - на 17 сторінці.



Галичина


Схоже на те, що ще не один місяць триватиме судова тяжба навколо резонансної справи. Підставу так стверджувати дають два останні судові засідання щодо цієї справи в Апеляційному суді області, які відбулися вже нинішнього року. «Зайві виборчі бюлетені: ненавмисна помилка чи політичне замовлення?» - відповідь шукайте на першій сторінці газети з продовженням на 3 сторінці.


У час, коли газова тема не сходить з язика як перших осіб держави, так і пересічних українців, конкретній людині зробити бодай крок для енергоощадності і, відповідно, економії своїх коштів – не просто. «Томління у газовому «котлі» або Як вигодянин мріяв зекономити блакитне паливо і гроші» читайте на 5 сторінці.

 

 


02.02.2012 2211 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

329
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1397
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2552 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3635
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2975
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2148

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

617

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

468

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1637

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1802
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

288
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

505
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

804
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4990
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

361
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

882
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10128
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

513
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

265
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

375
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

402
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

723