Преса про "владне Корито", "нічну варту", розпливчастий генплан і зайві бюлетені

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 27 січня по 2 лютого 2011 року.

 

Галицький Кореспондент


В Україні з’явилася нова політична сила – «перша чесна партія «До Корита!». Ви за все добре, проти всього поганого? Вважаєте, що народне «корито» - бюджет, державну власність і загалом Україну – безсоромно дери банять хряки різного політичного окрасу? Переконані, що «корито» має належати тим, хто його наповнює? Мрієте про зміни? То змініться самі і розженіть хряків, пропонує автор політично-гумористичного проекту, політ аналітик Михайло Чаплига. Детальніше у першосторінковому матеріалі «Вперед – «До Корита!» з продовженням на 5 сторінці.


Незабаром, 20 лютого, завершиться реєстрація школярів на зовнішнє незалежне оцінювання. Але в українських одинадцятикласників, яким необхідно готуватися до тестів, досі немає підручників. Чому? Куди поділися мільйони з бюджету на друк книжок? Відповіді шукайте на 6 сторінці під заголовком «Підручників.net».


Невдовзі виповниться п’ять років, відколи в Івано-Франківську помер легендарний художник і дисидент Опанас Заливаха. Досі на його могилі серед вишуканих надгробків елітного кладовища в Дем’яновому Лазі, ніби на докір громаді, скромно стоїть, оповитий вінками та вишитим рушником, простий березовий хрест. «Місто без майстра» - на 8 сторінці.


Ознака причетності до «високої моди», свідчення екологічної свідомості, оригінальне захоплення – все це мило. Не якийсь там брендів мийний засіб, а справжнє мило – натуральне «хенд мейд». Вміння зварити таке в творчих колах прирівнюється до мистецтва. До того ж, ним миються. Про це на 17 сторінці в статті «Всі варять мило».


Влада Івано-Франківська остерігається, що через новації в законодавстві в обласний центр з’їдуться безхатченки з цілого регіону. «Бомжі зберуться у Франківську» - на 19 сторінці.



Репортер


Калуш – єдине місто на Прикарпатті, де функціонує так званий міський патруль. Сюди набирають добровольців, віком до 35 років, не судимих. Вони охороняють місто вночі. Днями разом із патрулем трохи померзли і журналісти… Про це на першій шпальті під заголовком «Нічна варта» з продовженням на 7 сторінці.


Людиною тижня за версією «Репортера» став Ігор Насалик. «За «скромність». Міський голова Калуша продемонстрував журналістам своє місцеве житло – маленьку однокімнатну квартиру, яку він, до того, ще й ділить зі своїм першим заступником. Так вони разом і перебиваються» - йдеться на 3 сторінці.


Закон не ділить прикарпатських безпритульних за територією. Не роблять цього і нинішні морози. «Наші й ваші бомжі» - на 4 сторінці.


«Рада ОСББ хоче диктувати правила» - найактивніші іванофранківці не бояться відповідальності та вимагають її від міської влади» - йдеться на 6 сторінці.


Коломиянин Олег Кіращук продає свої писанки в інтернеті, а його візерунки використовує «Гуччі». «Мід автентикою та бізнесом» - на 17 сторінці.



Західний Кур’єр


Головний містобудівний документ Івано-Франківська поки що є нечітким не лише на моніторі комп’ютера, а й в реальності. Про це першосторінковий матеріал тижневика «Розпливчастий генплан» з продовженням на 16 сторінці.


Міськрада погодила умови проекту мирової угоди по спірній землі у «Нивках», але не задовольнила протесту прокуратури щодо виділення землі під паркінг «Парк Готелю». Детальніше на пешій шпальті з продовженням на 4 сторінці в тексті «Робота над помилками».


З початку цього року на Прикарпатті зареєстровано 12 нещасних випадків на виробництві, з них – чотири смертельні, а п’ять з важкими наслідками. «Якось воно буде» спрацьовує не завжди або Скупий підприємець іноді не платить нічого» - на 17 сторінці.



Галичина


Схоже на те, що ще не один місяць триватиме судова тяжба навколо резонансної справи. Підставу так стверджувати дають два останні судові засідання щодо цієї справи в Апеляційному суді області, які відбулися вже нинішнього року. «Зайві виборчі бюлетені: ненавмисна помилка чи політичне замовлення?» - відповідь шукайте на першій сторінці газети з продовженням на 3 сторінці.


У час, коли газова тема не сходить з язика як перших осіб держави, так і пересічних українців, конкретній людині зробити бодай крок для енергоощадності і, відповідно, економії своїх коштів – не просто. «Томління у газовому «котлі» або Як вигодянин мріяв зекономити блакитне паливо і гроші» читайте на 5 сторінці.

 

 


02.02.2012 2186 0
Коментарі (0)

11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

731 1
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1190
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5734 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2004
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1929
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3089

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

602

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1796

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2536

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3271
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

270
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

402
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

958
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

33777
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

718
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

857
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16352
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

547
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

509
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

324
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1322