Преса про "владне Корито", "нічну варту", розпливчастий генплан і зайві бюлетені

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 27 січня по 2 лютого 2011 року.

 

Галицький Кореспондент


В Україні з’явилася нова політична сила – «перша чесна партія «До Корита!». Ви за все добре, проти всього поганого? Вважаєте, що народне «корито» - бюджет, державну власність і загалом Україну – безсоромно дери банять хряки різного політичного окрасу? Переконані, що «корито» має належати тим, хто його наповнює? Мрієте про зміни? То змініться самі і розженіть хряків, пропонує автор політично-гумористичного проекту, політ аналітик Михайло Чаплига. Детальніше у першосторінковому матеріалі «Вперед – «До Корита!» з продовженням на 5 сторінці.


Незабаром, 20 лютого, завершиться реєстрація школярів на зовнішнє незалежне оцінювання. Але в українських одинадцятикласників, яким необхідно готуватися до тестів, досі немає підручників. Чому? Куди поділися мільйони з бюджету на друк книжок? Відповіді шукайте на 6 сторінці під заголовком «Підручників.net».


Невдовзі виповниться п’ять років, відколи в Івано-Франківську помер легендарний художник і дисидент Опанас Заливаха. Досі на його могилі серед вишуканих надгробків елітного кладовища в Дем’яновому Лазі, ніби на докір громаді, скромно стоїть, оповитий вінками та вишитим рушником, простий березовий хрест. «Місто без майстра» - на 8 сторінці.


Ознака причетності до «високої моди», свідчення екологічної свідомості, оригінальне захоплення – все це мило. Не якийсь там брендів мийний засіб, а справжнє мило – натуральне «хенд мейд». Вміння зварити таке в творчих колах прирівнюється до мистецтва. До того ж, ним миються. Про це на 17 сторінці в статті «Всі варять мило».


Влада Івано-Франківська остерігається, що через новації в законодавстві в обласний центр з’їдуться безхатченки з цілого регіону. «Бомжі зберуться у Франківську» - на 19 сторінці.



Репортер


Калуш – єдине місто на Прикарпатті, де функціонує так званий міський патруль. Сюди набирають добровольців, віком до 35 років, не судимих. Вони охороняють місто вночі. Днями разом із патрулем трохи померзли і журналісти… Про це на першій шпальті під заголовком «Нічна варта» з продовженням на 7 сторінці.


Людиною тижня за версією «Репортера» став Ігор Насалик. «За «скромність». Міський голова Калуша продемонстрував журналістам своє місцеве житло – маленьку однокімнатну квартиру, яку він, до того, ще й ділить зі своїм першим заступником. Так вони разом і перебиваються» - йдеться на 3 сторінці.


Закон не ділить прикарпатських безпритульних за територією. Не роблять цього і нинішні морози. «Наші й ваші бомжі» - на 4 сторінці.


«Рада ОСББ хоче диктувати правила» - найактивніші іванофранківці не бояться відповідальності та вимагають її від міської влади» - йдеться на 6 сторінці.


Коломиянин Олег Кіращук продає свої писанки в інтернеті, а його візерунки використовує «Гуччі». «Мід автентикою та бізнесом» - на 17 сторінці.



Західний Кур’єр


Головний містобудівний документ Івано-Франківська поки що є нечітким не лише на моніторі комп’ютера, а й в реальності. Про це першосторінковий матеріал тижневика «Розпливчастий генплан» з продовженням на 16 сторінці.


Міськрада погодила умови проекту мирової угоди по спірній землі у «Нивках», але не задовольнила протесту прокуратури щодо виділення землі під паркінг «Парк Готелю». Детальніше на пешій шпальті з продовженням на 4 сторінці в тексті «Робота над помилками».


З початку цього року на Прикарпатті зареєстровано 12 нещасних випадків на виробництві, з них – чотири смертельні, а п’ять з важкими наслідками. «Якось воно буде» спрацьовує не завжди або Скупий підприємець іноді не платить нічого» - на 17 сторінці.



Галичина


Схоже на те, що ще не один місяць триватиме судова тяжба навколо резонансної справи. Підставу так стверджувати дають два останні судові засідання щодо цієї справи в Апеляційному суді області, які відбулися вже нинішнього року. «Зайві виборчі бюлетені: ненавмисна помилка чи політичне замовлення?» - відповідь шукайте на першій сторінці газети з продовженням на 3 сторінці.


У час, коли газова тема не сходить з язика як перших осіб держави, так і пересічних українців, конкретній людині зробити бодай крок для енергоощадності і, відповідно, економії своїх коштів – не просто. «Томління у газовому «котлі» або Як вигодянин мріяв зекономити блакитне паливо і гроші» читайте на 5 сторінці.

 

 


02.02.2012 2130 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1934
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1844
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1842
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5435 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2138 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1496

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

720

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

781

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

976

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

992
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1754
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3661
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10237
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26124
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10167 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7698
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

879
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

159
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

239
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

366
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1261
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

863