Преса про "владне Корито", "нічну варту", розпливчастий генплан і зайві бюлетені

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 27 січня по 2 лютого 2011 року.

 

Галицький Кореспондент


В Україні з’явилася нова політична сила – «перша чесна партія «До Корита!». Ви за все добре, проти всього поганого? Вважаєте, що народне «корито» - бюджет, державну власність і загалом Україну – безсоромно дери банять хряки різного політичного окрасу? Переконані, що «корито» має належати тим, хто його наповнює? Мрієте про зміни? То змініться самі і розженіть хряків, пропонує автор політично-гумористичного проекту, політ аналітик Михайло Чаплига. Детальніше у першосторінковому матеріалі «Вперед – «До Корита!» з продовженням на 5 сторінці.


Незабаром, 20 лютого, завершиться реєстрація школярів на зовнішнє незалежне оцінювання. Але в українських одинадцятикласників, яким необхідно готуватися до тестів, досі немає підручників. Чому? Куди поділися мільйони з бюджету на друк книжок? Відповіді шукайте на 6 сторінці під заголовком «Підручників.net».


Невдовзі виповниться п’ять років, відколи в Івано-Франківську помер легендарний художник і дисидент Опанас Заливаха. Досі на його могилі серед вишуканих надгробків елітного кладовища в Дем’яновому Лазі, ніби на докір громаді, скромно стоїть, оповитий вінками та вишитим рушником, простий березовий хрест. «Місто без майстра» - на 8 сторінці.


Ознака причетності до «високої моди», свідчення екологічної свідомості, оригінальне захоплення – все це мило. Не якийсь там брендів мийний засіб, а справжнє мило – натуральне «хенд мейд». Вміння зварити таке в творчих колах прирівнюється до мистецтва. До того ж, ним миються. Про це на 17 сторінці в статті «Всі варять мило».


Влада Івано-Франківська остерігається, що через новації в законодавстві в обласний центр з’їдуться безхатченки з цілого регіону. «Бомжі зберуться у Франківську» - на 19 сторінці.



Репортер


Калуш – єдине місто на Прикарпатті, де функціонує так званий міський патруль. Сюди набирають добровольців, віком до 35 років, не судимих. Вони охороняють місто вночі. Днями разом із патрулем трохи померзли і журналісти… Про це на першій шпальті під заголовком «Нічна варта» з продовженням на 7 сторінці.


Людиною тижня за версією «Репортера» став Ігор Насалик. «За «скромність». Міський голова Калуша продемонстрував журналістам своє місцеве житло – маленьку однокімнатну квартиру, яку він, до того, ще й ділить зі своїм першим заступником. Так вони разом і перебиваються» - йдеться на 3 сторінці.


Закон не ділить прикарпатських безпритульних за територією. Не роблять цього і нинішні морози. «Наші й ваші бомжі» - на 4 сторінці.


«Рада ОСББ хоче диктувати правила» - найактивніші іванофранківці не бояться відповідальності та вимагають її від міської влади» - йдеться на 6 сторінці.


Коломиянин Олег Кіращук продає свої писанки в інтернеті, а його візерунки використовує «Гуччі». «Мід автентикою та бізнесом» - на 17 сторінці.



Західний Кур’єр


Головний містобудівний документ Івано-Франківська поки що є нечітким не лише на моніторі комп’ютера, а й в реальності. Про це першосторінковий матеріал тижневика «Розпливчастий генплан» з продовженням на 16 сторінці.


Міськрада погодила умови проекту мирової угоди по спірній землі у «Нивках», але не задовольнила протесту прокуратури щодо виділення землі під паркінг «Парк Готелю». Детальніше на пешій шпальті з продовженням на 4 сторінці в тексті «Робота над помилками».


З початку цього року на Прикарпатті зареєстровано 12 нещасних випадків на виробництві, з них – чотири смертельні, а п’ять з важкими наслідками. «Якось воно буде» спрацьовує не завжди або Скупий підприємець іноді не платить нічого» - на 17 сторінці.



Галичина


Схоже на те, що ще не один місяць триватиме судова тяжба навколо резонансної справи. Підставу так стверджувати дають два останні судові засідання щодо цієї справи в Апеляційному суді області, які відбулися вже нинішнього року. «Зайві виборчі бюлетені: ненавмисна помилка чи політичне замовлення?» - відповідь шукайте на першій сторінці газети з продовженням на 3 сторінці.


У час, коли газова тема не сходить з язика як перших осіб держави, так і пересічних українців, конкретній людині зробити бодай крок для енергоощадності і, відповідно, економії своїх коштів – не просто. «Томління у газовому «котлі» або Як вигодянин мріяв зекономити блакитне паливо і гроші» читайте на 5 сторінці.

 

 


02.02.2012 2231 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

976
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1539
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3395 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2644
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3514
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

3054

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

393

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

851

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

863

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1496
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

421
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3298
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20801
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1234
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

553
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

620
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1184
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

326
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

181
10.02.2025

Президент США Дональд Трамп заявив, що мав телефонну розмову з путіним та спробував домовитися про припинення російсько-української війни.  

339
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3698 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

736 1