Огляд івано-франківської преси за тиждень з 17 по 23 травня 2013 року.
Галицький Кореспондент
«Україна залишається важливою країною для США», - переконує посол США в Україні Джон Теффт, який протягом декількох днів гостював на Прикарпатті. Детальніше у першосторінковому матеріалі з продовженням на 4-5 сторінках.
Тепличні овочі й фрукти поступилися парниковим, а ті – городнім. На ринках Франківська з’явилася молода зелень із Тернопільщини, Буковини, Закарпаття, а також з місцевих полів і грядок. Чи безпечна яровина? Які овочі і фрукти є найчистішими, а які містять найбільше нітратів? «ГК» шукає відповіді на ці питання у матеріалі «Яровина: користь чи шкода?» на 7 сторінці.
Ще кілька років тому у гарній кам’яниці з колонами та портиком працював музей родини Гриневичів. Сьогодні за гіллям дерев та бур’янами фасад будинку вже й не розгледіти. У двохсотлітній пам’ятці архітектури поселилися бомжі та наркомани. Музей, який покликаний рятувати від забуття, сам потребує порятунку. Чи втратить Франківськ ще одну пам’ятку, читайте на 8 сторінці газети в статті «Музей, що вмирає».
Скажи дурневі молитися, то він чоло розіб’є. Щось подібне сьогодні відбувається з районною владою на Верховинщині, яка взялася за «оптимізацію» - реорганізацію кількох шкіл. «Оптимізація по-гуцульськи», - на 19 сторінці.
Письменник, перекладач, публіцист Андрій Бондар – один з найцікавіших публічних інтелектуалів нинішньої України. Дотепна, іронічна й глибока критика української дійсності зробила Бондаря культовим автором в українському сегменті Фейсбуку. «Стан невільництва для більшості наших співвітчизників – комфортний», - вважає Бондар на 20 сторінці.
Репортер
Аби заробити на пенсію, держава пропонує нашим заробітчанам висилати до Пенсійного фонду євро та долари. Народ, звісно, не вірить і боїться. Детальніше про це на першій сторінці з продовженням на 7 під заголовком «З-за кордону на пенсію».
Людьми тижня за версією «Репортера» стали Ольга Сікора та Дмитро Шлемко. «Нардепів-опозиціонерів регіонали спіймали на кнопкодавстві. А ще недавно ці люди вимагали в Раді персонального голосування. За що боролись…», - йдеться на 2 сторінці.
В Івано-Франківську є проблема. Бо місць, де зупиняються автобуси багато, а от повноцінних зупинок бракує. Департамент комунального господарства двічі готував програму їх облаштування. Міські депутати пропонують підприємцям будувати цілі зупинові комплекси: для пасажирів – навіс і лавочки, а для бізнесу – магазини. Про це на 4 сторінці в статті «Зупинись, інвесторе!».
Маємо прецедент. Громадська організація інвалідів подала до суду на івано-франківський міськвиконком за те, що чиновники приховують договірну та кошторисну документацію по новому перехрестю Галицька-Тролейбусна-Пасічна. Крім того, на капітально реконструйованому об’єкті не облаштували необхідних та обов’язкових умов для людей з обмеженими можливостями. «Інваліди йдуть до суду», - на 6 сторінці газети.
Західний Кур’єр
В Івано-Франківську продовжують працювати зали ігрових автоматів та навіть законспіроване казино. Про це першій шпальті тижневика з продовженням на 6 сторінці в статті «Підпільний азарт».
Івано-Франківські активісти розпочали громадську кампанію за збереження потяга «Ковель-Чернівці». Про це на 2 сторінці під заголовком «Потяг – для людей».
Міська влада дала принципову згоду на розроблення документації щодо будівництва у центральній частині міста кількох підземних перехідних галерей. Чи будуть у Франківську підземні переходи, читайте на 2 сторінці.
Більшість іванофранкцівців знає, що наше місто має широкі міжнародні контакти. Однак чомусь прийнято вважати, що інтернаціональна співпраця – це щось далеке та недосяжне і ніяк не впливає на простого міського жителя. Міжнародні контакти міста – справа престижу чи користі? Відповідь шукацте на 4 сторінці під заголовком «Івано-Франківськ international».
Галичина
Уже зовсым скоро одинадцятикласники скажуть своїй рідній школі «прощавай». Але перед цим важливим етапом у їхньому житті стане випускний бал у школі. А підготовка до випускного – справа кропітка і недешева. «Дорогі випускники» потрусять гаманці батьків щонайменше на 3 тисячі гривень. Про це у першосторінковому матеріалі з продовженням на 14 сторінці.
У Калуському районі через пошкоджені мости істотно обмежено рух автомобільного транспорту. Про це на 4 сторінці у статті «У кайданах безгрошів’я».
У заповідному урочищі «Женець» колишній президент України завершує будівництво туристичного комплексу. «Ющенко в Карпатах», - на 9 сторінці.
Під час «Днів Америки» в Івано-Франківську шукали спорідненість між індіанською та гуцульською кухнями. «Заокеанські страви», - на 14 сторінці.