Преса про візит посла США на Прикарпаття, пенсію з-за кордону, підпільний азартний бізнес у Франківську та "дорогих" випусників

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 17 по 23 травня 2013 року.

 

Галицький Кореспондент

«Україна залишається важливою країною для США», - переконує посол США в Україні Джон Теффт, який протягом декількох днів гостював на Прикарпатті. Детальніше у першосторінковому матеріалі з продовженням на 4-5 сторінках.

Тепличні овочі й фрукти поступилися парниковим, а ті – городнім. На ринках Франківська з’явилася молода зелень із Тернопільщини, Буковини, Закарпаття, а також з місцевих полів і грядок. Чи безпечна яровина? Які овочі і фрукти є найчистішими, а які містять найбільше нітратів? «ГК» шукає відповіді на ці питання у матеріалі «Яровина: користь чи шкода?» на 7 сторінці.

Ще кілька років тому у гарній кам’яниці з колонами та портиком працював музей родини Гриневичів. Сьогодні за гіллям дерев та бур’янами фасад будинку вже й не розгледіти. У двохсотлітній пам’ятці архітектури поселилися бомжі та наркомани. Музей, який покликаний рятувати від забуття, сам потребує порятунку. Чи втратить Франківськ ще одну пам’ятку, читайте на 8 сторінці газети в статті «Музей, що вмирає».

Скажи дурневі молитися, то він чоло розіб’є. Щось подібне сьогодні відбувається з районною владою на Верховинщині, яка взялася за «оптимізацію» - реорганізацію кількох шкіл. «Оптимізація по-гуцульськи», - на 19 сторінці.

Письменник, перекладач, публіцист Андрій Бондар – один з найцікавіших публічних інтелектуалів нинішньої України. Дотепна, іронічна й глибока критика української дійсності зробила Бондаря культовим автором в українському сегменті Фейсбуку. «Стан невільництва для більшості наших співвітчизників – комфортний», - вважає Бондар на 20 сторінці.

 

Репортер

Аби заробити на пенсію, держава пропонує нашим заробітчанам висилати до Пенсійного фонду євро та долари. Народ, звісно, не вірить і боїться. Детальніше про це на першій сторінці з продовженням на 7 під заголовком «З-за кордону на пенсію».

Людьми тижня за версією «Репортера» стали Ольга Сікора та Дмитро Шлемко. «Нардепів-опозиціонерів регіонали спіймали на кнопкодавстві. А ще недавно ці люди вимагали в Раді персонального голосування. За що боролись…», - йдеться на 2 сторінці.

В Івано-Франківську є проблема. Бо місць, де зупиняються автобуси багато, а от повноцінних зупинок бракує. Департамент комунального господарства двічі готував програму їх облаштування. Міські депутати пропонують підприємцям будувати цілі зупинові комплекси: для пасажирів – навіс і лавочки, а для бізнесу – магазини. Про це на 4 сторінці в статті «Зупинись, інвесторе!».

Маємо прецедент. Громадська організація інвалідів подала до суду на івано-франківський міськвиконком за те, що чиновники приховують договірну та кошторисну документацію по новому перехрестю Галицька-Тролейбусна-Пасічна. Крім того, на капітально реконструйованому об’єкті не облаштували необхідних та обов’язкових умов для людей з обмеженими можливостями. «Інваліди йдуть до суду», - на 6 сторінці газети.

 

Західний Кур’єр

В Івано-Франківську продовжують працювати зали ігрових автоматів та навіть законспіроване казино. Про це першій шпальті тижневика з продовженням на 6 сторінці в статті «Підпільний азарт».

Івано-Франківські активісти розпочали громадську кампанію за збереження потяга «Ковель-Чернівці». Про це на 2 сторінці під заголовком «Потяг – для людей».

Міська влада дала принципову згоду на розроблення документації щодо будівництва у центральній частині міста кількох підземних перехідних галерей. Чи будуть у Франківську підземні переходи, читайте на 2 сторінці.

Більшість іванофранкцівців знає, що наше місто має широкі міжнародні контакти. Однак чомусь прийнято вважати, що інтернаціональна співпраця – це щось далеке та недосяжне і ніяк не впливає на простого міського жителя. Міжнародні контакти міста – справа престижу чи користі? Відповідь шукацте на 4 сторінці під заголовком «Івано-Франківськ international».

 

Галичина

Уже зовсым скоро одинадцятикласники скажуть своїй рідній школі «прощавай». Але перед цим важливим етапом у їхньому житті стане випускний бал у школі. А підготовка до випускного – справа кропітка і недешева. «Дорогі випускники» потрусять гаманці батьків щонайменше на 3 тисячі гривень. Про це у першосторінковому матеріалі з продовженням на 14 сторінці.

У Калуському районі через пошкоджені мости істотно обмежено рух автомобільного транспорту. Про це на 4 сторінці у статті «У кайданах безгрошів’я».

У заповідному урочищі «Женець» колишній президент України завершує будівництво туристичного комплексу. «Ющенко в Карпатах», - на 9 сторінці.

Під час «Днів Америки» в Івано-Франківську шукали спорідненість між індіанською та гуцульською кухнями. «Заокеанські страви», - на 14 сторінці.


23.05.2013 1060 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1033
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

844
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1965
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3337
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2599
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2592

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

320

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

776

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

736

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1687
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

423
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

777
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

657
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

403
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

430
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27087
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

882
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19726
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

481
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

440
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

774
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1458 4