Преса про війну, дітей біженців, танці у Станиславові та відпускні для освітян

 

 

Огляд прикарпатської преси за період 24 - 31 липня 2014 року.

 

Галицький кореспондент

Якщо нині війна. Третю хвилю мобілізації в низці населених пунктів Прикарпаття люди зустріли в штики. Протести супроводжувалися перекриттям доріг, пікетуванням військкоматів, розгоном мобільних медкомісій і навіть спаленям призовних документів. Вимога одна - не забирати місцевих чоловіків воювати на схід. Деталі у топ-темі ГК.

 

Командир батальйону "Азов" андрій Білецький: "Наш єдиний союзник - український народ". Поспілкуватись з командиром добровольчого батальйону Андрієм Білецьким журналісту "ГК" вдалось у зоні АТО у місці дислокації батальойону на березі Азовського моря. Отож - про війну, Україну після війни і щоденння батальйону на сторінці 6 видання.

 

Що танцювали у міжвоєнному Станиславові. Загадкова каріока - танець бразильський, швидкий, спарвжня новинка 1935 року. Але насправді танцювався він просто: два кроки вперед, два кроки вбік, і  - фігура.

 

 

Репортер

Волонтерський фронт. Українці самі профінансували Майдан, а тепер фінансують і армію. Поки мужі у великих кріслах пробують/не пробують розібратись у бюрократії закупівель, небайдужі люди пакують машини до зони АТО, а вних усе - від домашніх закруток до тепловізорів. Як прикарпацті вбирають і годують своїх хлопців в АТО - сторінка 7 "Репортера".

 

Усі діти - наші. Війна на Донбасі трвиає. На Прикарпатті більшає переселенців зі Сходу. Чимало сімей з дітьми. Батьки шукають собі роботу, а чадам - місце в садоку чи школі. І якщо зі школами в Івано-Франківську проблем немає, то садки переповнені вщент... Сторінка 4.

 

Мода на українське. Світ моди змінила Україна. Наші дизайнери уже півроку посилено креативлять над тим, як неординарно поєднати у сукнях чи інших елементах гардеробу кольори українського прапора чи національну вишивку, які оригінальні патріотичн імалюнки розмістити ан футболках. Дійшла мода навіть до автівок.

 

 

Західний кур'єр

Піти чи залишитися. Станом на сьогодні, інвестиційного "голоду" в області не спостерігається. Жодне підприємство за участю іноземного капіталу не згорнуло діяльності. Разом з тим, майже всі комерсанти з-закордоння пригальмували планови йрозвиток бізнесу. Чи втримає Прикарпаття іноземних інвесторів - у топ-темі "ЗК".

 

Зцілення по-східному. В Івано-Франківську з'явився різновид альтернативної медицини - аюрведа.

 

Солодкий символ давнього Станиславова. Як усе починалося із знаменитою і легендарною цукернею Кровіцького в нинішнеьому Івано-Франіквську дізнавалися журналісти "ЗК". Сторінка 13 видання.

 

 

Коломийські ВІСТИ

Втеча з Донбасу. Усвідомлення того, що необхідно змінювати місце проживання, до Василя Угринчука, мешканця Донбасу, прийшло нелегко. Але коли перебувати на лінії вогню стало небезпечно для життя його дітей, вони з дружиною одразу спакували валізи та вирушили на Коломийщину, шукаючи притулку у своїх рідних.

Про те, з чим зіткнулася його сім’я дорогою в безпечне місце, як починатимуть нове життя і чи готові повернутися в свій покинутий будинок – читайте у топ-темі свіжого номера «Коломийських ВІСТЕЙ».

 

Виплатіть освітянам відпускні! Минулого тижня педагоги Коломиї прийшли до ратуші з єдиною вимогою – виплатити їм чесно зароблені гроші. Тоді міський голова Ігор Слюзар пообіцяв учителям, що вже до кінця липня кожен учитель міста отримає свої гроші. Як висловилася в стінах ратуші голова профспілкового комітету вчителів міста Ольга Коба, вони довго чекали, але терпець уже урвався, адже грошей на життя немає зовсім. Цією справою вже зайнялася прокуратура. Коли освітянам чекати відпускних – дізнавалися кореспонденти газети.

 

«Ми не ведемо війну, ми – захищаємось». Отець Юрій Атаманюк з Коломиї повернувся з гарячого українського сходу, де надавав духовну підтримку українським військовослужбовцям. Там священик відвідав поранених українських бійців у Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону, що на Харківщині. Отець спілкувався з військовими, молився за їхнє скоріше одужання, пригощав освяченою водою, благословляв та просто спілкувався з хлопцями. Про віру, війну та українських бійців в інтерв’ю кореспондентам «Коломийських ВІСТЕЙ» розповів о. Юрій Атаманюк.


31.07.2014 659 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

938
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2740
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

948
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1015
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1015 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3039 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

862

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

752

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1072
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

106
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2304
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1130
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

430
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15047
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7359
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

797
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

357
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

270
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

360
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

635
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1092