Огляд івано-франківської преси за тиждень з 26 жовтня по 1 листопада 2012 року.
Галицький Кореспондент
Психоаналітик, співголова Львівського інституту психоаналізу Юрко Прохасько ставить невтішний діагноз українському суспільству за підсумками виборів-2012 і міркує про причини занепаду суспільства. «Українцями на виборах керує зневіра, відчай і цинізм» - говорить Юрко Прохасько з першої сторінки.
Серце Гуцульщини, повстанська столиця Космач дала за голову обласної організації Партії регіонів Василя Чуднова 75% голосів. До речі, вже не вперше – на місцевих виборах 2010 року Чуднова підтримали 72% космачан. Чому нащадки повстанців голосують за регіонала читайте на 5 сторінці під заголовком «Чуднове село Космач».
Чи існує послідовна традиція української революції? Чому кожен революційний виступ українців закінчувався компромісом або поразкою? Чи можлива українська революція в найближчому майбутньому і яким повинен бути її успішний сценарій? Відповідь на ці питання шукайте на 8 сторінці в статті «Безконечність українських революцій».
«Я втік від політики», - говорить Олексій Бобровніков на 16 сторінці.
Осінь – не монохромна, вона – помаранчева, бо маємо цього року рясні й великі гарбузи. Ця яскрава осіння ягода знову на нашому столі. «Гарбуз: для краси, здоров’я і тонусу» - на 17 сторінці.
Ваша дитина може стати майбутнім Івано-Франківська, наполегливо переконує батьків київське видавництво «Перлина». Але слава вашої дитини обійдеться Вам у 750 – 3000 гривень. «Купіть дитині славу» - на 18 сторінці.
Репортер
Нарешті, вони закінчилися. Порівняно з іншими регіонами вибори на Прикарпатті прийшли ще більш-менш. Незважаючи на те, що «чорнухи» вистачило не всім, розумні розібралися, хто чого вартий. Тож як воно було і що тепер читайте в першосторінковому матеріалі «Вибори, вибори…».
Людиною тижня за версією Репортера став Олександр Сич. «Голова обласної ради з великим відривом переміг на парламентських виборах і пішов до Києва рятувати Україну. Напевно, й розвивати улюблене місцеве самоврядування звідти він зможе значно ефективніше..» - йдеться на 3 сторінці.
Іванофранківці все частіше скаржаться на поламані смітники, які місту подарував Євросоюз. «Контейнери вмирають лежачи» - на 4 сторінці.
«Калуш з’їдає села»: у районі триває запекла суперечка навколо проекту адміністративно територіальної реформи. Про це детальніше на 6 сторінці.
Як учні дурять батьків і вчителів – невеличкий екскурс у світ школярської винахідливості на 17 сторінці під заголовком «Теорія шкільної брехні».
Західний Кур’єр
Початок активної робочої фази реконструкції центрального універмагу «Прикарпаття», яка розпочалася влітку, породила масу чуток. Цікавість мешканців та гостей Івано-Франківська до робіт за будівельним парканом на вулиці Дністровській, 3 посилювала майже повна відсутність публічної вичерпної достовірної інформації щодо проекту реконструкції та її параметрів. «Не метро, а «Сільпо» поруджують під універмагом», - першосторінковий матеріал тижневика.
«Нова радість стала»: вибори – позаду, вибори – попереду. Про це читайте на першій шпальті з продовженням на 3 сторінці.
Порушення у планах використання місцевих бюджетів в Україні трапляються чи не щороку, як правило, в останні два-три місяці. Явище це зовсім не нове, а скоріше уже звичне. «Місцевий бюджет: ті ж самі граблі?» - на 5 сторінці.
Галичина
Калуський гексахлорбензол уже з’їв сотні мільйонів гривень, а кінця-краю не видно… Про це в темі номера під заголовком «Вічний проект».
«Виборчі дива у темряві»: чудесні ручки, пані у червоних светриках і вимкнене опівночі світло на дільницях. Про це читайте на 4 сторінці.