Преса про "валентинівського стрільця", франківське СІЗО, продану сільську раду і підготовку до школи

 

/data/blog/39109/7005253989e64afba84fcb3b54b4df09.jpg

Фото: radio3.zp.ua

 

Огляд прикарпатської преси за період 1 - 8 серпня 2013 року. А ще про здорожання вартості проїзду у громадському транспорті, помідори на дорозі, першу українську церкву в Івано-Франківську, прощу у Крилосі і як держава планує заробляти на студентах.

 

Західний кур’єр

Впродовж 2012 року пенітенціарна система України викликала чи не найбліьше зацікавлення не тільки у політиків, міжнародних місій, але й у пересічних українців. Популярність цим закладам принесли не реформи, а життя і умови утримання у них лідерів опозиції.Усім цікаво, що ж відбувається за стінами цих будівель та яке вони життя по той бік колючого дроту. «Західний кур’єр» вирішив на власні очі побачити, як виглядає СІЗО зсередини. Отож, як живеться в’язням в Івано-Франківському СІЗО у топ-темі номера на сторінках 14-15 видання.

 

Міські перевізники не хочуть возити франківців за дві гривні. В місті знову постало питання підняття вартості проїзду у громадському транспорті. Ймовірно, що вже незабаром франківцям доведеться платити за мааршрутку не звичні 2, а 2,5 грн. Минулої п’ятниці в Франківську відбулися доволі емоційні громадські слухання з цього питання. Далі справа за виконавчим комітетом і сесією міськради. Як все відбувалося на громадських слуханнях, чого хочуть мешканці і що вимагають перевізники на сторінці 4 «ЗК» у статті «Тарифні війни».

 

На Прикарпатті вже продають сільські ради. Із подібним прецедентом зіткнулися мешканці села Пуків в Рогатинському районі. Майже два роки, відколи господарем сільської ради став фермер із Стратина, тягнуться судові справи. Сільська влада вимагає у судових інстанціях визнати незаконним факт продажу-купівлі приміщення. Фермер стверджує, що отримав будівлю на законних підставах. У місцевих судах селяни безсилі, а тому обіцяють судитися й далі – у вищих судових інстанціях. У чому ж суть питання дізнавалися журналісти «ЗК».

 

Репортер

П’ять років на Прикарпатті вже не вирощують мак. Принаймні легально. Селяни відмовляються від цієї рослини заради спокійного життя. А в Україну мак тепер завозять з-за кордону. Хто винен – наркомани чи політика? Макове табу – у топ-темі номера на сторінці 7.

 

Прямо на дорозі перед франківським ринком активно продають помідори. Санстанція, ДАІ, інші кажуть, що то питання не до них. Хто ж тут керує, розбиралися журналісти на сторінці 17 видання.

 

Краєзнавці досі сперечаються, коли й де збудували першу українську церкву в Станиславові. Репортер провів власне дослідження. Про загадки й сенсації читайте в матеріалі «Загадки дерев’яних церков» на сторінці 20.

 

До першого вересня ще купа часу, але підготовка до навчального року вже почалась. Батьки бігають магазинами та ринками за шкільним причандаллям. Скільки коштує школяр та чи можна зекономити – у Репортері на стрінці 18 видання.

 

Галичина

Два дні на Прикаратті перебував глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук). 4 серпня він очолив Всеукраїнську Патріаршу прощу до Чудотворної Матері Божої в Крилосі, а вже 5 серпня у іншому відпустовому місці Гошеві освятив карильйон. Як все проходило, про що говорив Патріарх, до чого закликав і як навчав передали журналісти «Галичини» на сторінці 8.

 

В обласному центрі Прикарпаття відбувся круглий стіл на тему «Крах демократії: безвідповідальність влади та примарність опозиції». Про що говорили і який законопроект обговорювали дізнавалися журналісти «Галичини» на сторінці 2 видання у матеріалі «В Івано-Франківску обговорили законопроект-примару».

 

Влада наполягає, щоб на ринках побільшало добротної й дешевої продукції місцевих виробників. Про зазхист прикарпатських виробників знову заговорили на колегії облдержадміністрації. Яка вона продовольча безпека у статті «Прикарпатське проти привізного» на сторінці 4 «Галичини».

 

Галицький кореспондент

З червня створене Міністерством освіти державне підприємство «Інфоресурс» підняло вишам плату за підключення до своєї Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Це підприємство створювалось для того, щоб начебто повернути державі справу видачі дипломів. Як створена державою «прокладка» буде більше заробляти на студентах читайте у топ-темі «ГК» на сторінці 5.

 

У резонансній справі «валентинівського стрільця» підсудний розповів свою версію злочину та повністю визнав свою провину. Версія від стрілця не сходиться із версією прокуратури. Чому ж не сходяться покази і як далі розвиватимуться події у суді на сторінці 6 «ГК».

 

Що не місцевість, то свій звичай і свій характер. В той час, як усі інш ігромади зраділи тому, що їхні храми увійшли до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, мешканці закарпатського села Ужок злякалися і спротивилися водночас. Закарпатці бояться, що ЮНЕСКО перетворить їхню улюблену церкву на музей, тому і не погоджуються на вимоги експертів повернути храм до автентичного стану. «ГК» продовжує серію матеріалів про храми. Про церкву в селі Ужок читайте на сторінці 14 видання.


08.08.2013 527 0
Коментарі (0)

27.12.2024

У військовозобов'язаних перевіряють документи, вручають повістки, а також виявляють порушників військового обліку, які вчасно не оновили військові-облікові дані та перебувають у розшуку.  

33017
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

1912
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2684
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4513 8
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

4638
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

4462

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

754

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

512

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

755

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

1393
29.12.2024

Новий рік — це не лише шампанське та олів’є. У різних куточках світу люди святкують по-різному, і їхні страви можуть стати чудовим натхненням для вашого святкового столу.  

712
26.12.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

19628
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

900
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

587
27.12.2024

Найбільша релігійна парафія села вирішила святкувати Різдво по-старому — 7 січня. Основні аргументи: за таким календарем жили їхні батьки та діди.    

7136
26.12.2024

Привітання із Різдвом від СВЯТОСЛАВА,Отця і Голови Української Греко-Католицької Церкви.

532
22.12.2024

В Івано-Франківську протягом 24 та 25 грудня, на Святвечір та Різдво, у храмах відбудуться святкові богослужіння.  

1633 1
27.12.2024

Івано-Франківський драмтеатр підготував для своїх глядачів чергову прем'єру 86 театрального сезону — рок-мюзикл "Наталка Полтавка", показ якого відбудеться вже 29 грудня на Головній сцені о 14:00 та 18:00.  

896
30.12.2024

Частка респондентів, які не погоджуються, що наступальна операція ЗСУ в Курській області посилила шанси України на переговорах, зростає з віком.  

502
26.12.2024

18 грудня настав граничний термін, коли Уряд мав представити законопроєкт щодо демобілізації.   

690
21.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

912
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

933 1