Преса про "валентинівського стрільця", франківське СІЗО, продану сільську раду і підготовку до школи

/data/blog/39108/81a71561e6406c89a3fcf80c4c5b1f90.jpg

Фото: radio3.zp.ua

 

Огляд прикарпатської преси за період 1 - 8 серпня 2013 року. А ще про здорожання вартості проїзду у громадському транспорті, помідори на дорозі, першу українську церкву в Івано-Франківську, прощу у Крилосі і як держава планує заробляти на студентах.

 

Західний кур’єр

Впродовж 2012 року пенітенціарна система України викликала чи не найбліьше зацікавлення не тільки у політиків, міжнародних місій, але й у пересічних українців. Популярність цим закладам принесли не реформи, а життя і умови утримання у них лідерів опозиції.Усім цікаво, що ж відбувається за стінами цих будівель та яке вони життя по той бік колючого дроту. «Західний кур’єр» вирішив на власні очі побачити, як виглядає СІЗО зсередини. Отож, як живеться в’язням в Івано-Франківському СІЗО у топ-темі номера на сторінках 14-15 видання.

 

Міські перевізники не хочуть возити франківців за дві гривні. В місті знову постало питання підняття вартості проїзду у громадському транспорті. Ймовірно, що вже незабаром франківцям доведеться платити за мааршрутку не звичні 2, а 2,5 грн. Минулої п’ятниці в Франківську відбулися доволі емоційні громадські слухання з цього питання. Далі справа за виконавчим комітетом і сесією міськради. Як все відбувалося на громадських слуханнях, чого хочуть мешканці і що вимагають перевізники на сторінці 4 «ЗК» у статті «Тарифні війни».

 

На Прикарпатті вже продають сільські ради. Із подібним прецедентом зіткнулися мешканці села Пуків в Рогатинському районі. Майже два роки, відколи господарем сільської ради став фермер із Стратина, тягнуться судові справи. Сільська влада вимагає у судових інстанціях визнати незаконним факт продажу-купівлі приміщення. Фермер стверджує, що отримав будівлю на законних підставах. У місцевих судах селяни безсилі, а тому обіцяють судитися й далі – у вищих судових інстанціях. У чому ж суть питання дізнавалися журналісти «ЗК».

 

Репортер

П’ять років на Прикарпатті вже не вирощують мак. Принаймні легально. Селяни відмовляються від цієї рослини заради спокійного життя. А в Україну мак тепер завозять з-за кордону. Хто винен – наркомани чи політика? Макове табу – у топ-темі номера на сторінці 7.

 

Прямо на дорозі перед франківським ринком активно продають помідори. Санстанція, ДАІ, інші кажуть, що то питання не до них. Хто ж тут керує, розбиралися журналісти на сторінці 17 видання.

 

Краєзнавці досі сперечаються, коли й де збудували першу українську церкву в Станиславові. Репортер провів власне дослідження. Про загадки й сенсації читайте в матеріалі «Загадки дерев’яних церков» на сторінці 20.

 

До першого вересня ще купа часу, але підготовка до навчального року вже почалась. Батьки бігають магазинами та ринками за шкільним причандаллям. Скільки коштує школяр та чи можна зекономити – у Репортері на стрінці 18 видання.

 

Галичина

Два дні на Прикаратті перебував глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук). 4 серпня він очолив Всеукраїнську Патріаршу прощу до Чудотворної Матері Божої в Крилосі, а вже 5 серпня у іншому відпустовому місці Гошеві освятив карильйон. Як все проходило, про що говорив Патріарх, до чого закликав і як навчав передали журналісти «Галичини» на сторінці 8.

 

В обласному центрі Прикарпаття відбувся круглий стіл на тему «Крах демократії: безвідповідальність влади та примарність опозиції». Про що говорили і який законопроект обговорювали дізнавалися журналісти «Галичини» на сторінці 2 видання у матеріалі «В Івано-Франківску обговорили законопроект-примару».

 

Влада наполягає, щоб на ринках побільшало добротної й дешевої продукції місцевих виробників. Про зазхист прикарпатських виробників знову заговорили на колегії облдержадміністрації. Яка вона продовольча безпека у статті «Прикарпатське проти привізного» на сторінці 4 «Галичини».

 

Галицький кореспондент

З червня створене Міністерством освіти державне підприємство «Інфоресурс» підняло вишам плату за підключення до своєї Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Це підприємство створювалось для того, щоб начебто повернути державі справу видачі дипломів. Як створена державою «прокладка» буде більше заробляти на студентах читайте у топ-темі «ГК» на сторінці 5.

 

У резонансній справі «валентинівського стрільця» підсудний розповів свою версію злочину та повністю визнав свою провину. Версія від стрілця не сходиться із версією прокуратури. Чому ж не сходяться покази і як далі розвиватимуться події у суді на сторінці 6 «ГК».

 

Що не місцевість, то свій звичай і свій характер. В той час, як усі інш ігромади зраділи тому, що їхні храми увійшли до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, мешканці закарпатського села Ужок злякалися і спротивилися водночас. Закарпатці бояться, що ЮНЕСКО перетворить їхню улюблену церкву на музей, тому і не погоджуються на вимоги експертів повернути храм до автентичного стану. «ГК» продовжує серію матеріалів про храми. Про церкву в селі Ужок читайте на сторінці 14 видання.


08.08.2013 622 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

316
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

653
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1925
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3415
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1251
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1258

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1389

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

398

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1052

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1220
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24183
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

432
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2589
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

469
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1423
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

621
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15288
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

420
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1124 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

555
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

460
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

541