Преса про те, що болить Івано-Франківську, як допомагають прикарпатці на фронті, наших у полоні та охоронців у школах

 

 

 

Огляд прикарпатської преси за період 29 січня - 5 лютого 2015 року.

 

Галицький кореспондент

Івано-франківський "тато Док"? Минулого тижня активісти "Правого сектору" прибули до обласної дитячої лікарні, аби вчинити там "народну люстрацію" головного лікаря Радислава Котурбаша. Підставою для таких дій стали скарги медперсоналу на керівника, якйи обіймає цю посаду вже 24-й рік. Котурбаша не виявилося на місці. Як медики обласної дитячої лікарні повставли проти головного лікаря і що насправді відбувається у стінах лікарні - у топ темі ГК.

 

Лишилися листи і спогади. Кілька тижнів тому в Івано-Франківську поховали 89-річного Михайла Кравчука - чолвоіка, який разом із дружиною рік тому пожертвували 10 тисяч гривень власних коштів заощаджень на Майдан. За ці гроші Штаб національного спротиву відправив на протестну акцію до Києва 70 осіб. Дружина пана Михайла, 82-річна Мирослава Калина, залишилася в однокімнатній квартирі сама. Сторінка 8 ГК.

 

"Сомооборона": все для фронту, все дял перемоги. Поїздками на схід уже нікого не здивуєш. Ми починаємо звикати до стрілянини, виюухів, смертей, що переросли у статистику. До людей, які з мініамальним набором речей залишають життя позаду і вирушають кудись у невідомість. Сторінка 19 ГК.

 

 

Західний кур'єр

Франківські болячки: знати, щоб лікувати. Зк запропонував представникам різних сфер викласти свої думки з приводу найнагальніших місцевих проблем, з якими їм регулярно доводиться зіштовхуватися. Сторінка 4, 5-6 ЗК.

 

Великий Станиславів. За свою багатолітню історію столиця Прикарпаття неодноразово змінювала власні межі. Найбільш значущим стало приєднання села Княгинин у січні 1925 року, внаслідок чого площа міста зросла одразу у п'ять разів, і воно досягло берегів обох Бистриць. Сторінка 4 - 5 ЗК.

 

Вартові освіти. Чи будуть у школах міста охоронці дізнавалися журналісти і яка система найбільш оптимальна для міста ЗК.

 

 

Галичина

Копійки - на фінансову самостійність. Чи готові депутати міських рад прозоро і розумно тратити громадські гроші? Сторінка 4.

 

Ярослава Ульванська: Мене болить, що добровольці досі не мають статусу учасників бойових дій. Ярослава Ульванська розпопіла про те, що роблять в області для підтримки бійців, потерпілих в АТО, та їх сімей.

 

Василь Сенатович: На Донбасі ми захищаємо і Київ, і Львів, і Івано-Франківськ. 45-річний підприємець із села Биткова Надвірнянського району, який п'ять разів побував у зоні АТО як волонтер, а поїхаши вшосте залишився воювати, в інтерв'ю "Галичині" розповів, що був вражений патріотизмом, мужністю і незламністю українських бійців, поділився досвідом, як перемогти страх на війні, і наголосив, що добре воюють ті солдати, які мають мотивацію.

 

 

Репортер

Діти війни. Днями на Прикарпаття приїхали школярі з Лисичанська. Їх привезли волонтери, аби діти хоч трохи відпочили від вибухів і тривоги. Розселили гостей по родинах. Про війну, Донбас і дружбу вони розповіли журналістам Репортера. Сторінка 7.

 

Косів сушить борщі. Один пакет «Бандерівського» годує десять бійців. Звісно, наших. Навіть на етикетці пише: «УКРОП негативно діє на сепаратистів». Читайте в газеті.

 

Коли говорять фотографії. Степан Назаренко роками працював у майже культовому фотосалоні «Горизонт». І якщо в тебе нема фото звідти — ти не франківець - у Репортері.

 

 

Вікна

У Калуші — рейдерське захоплення комунальної газети?  Чи має ще місто комунальну газету? І що фінансує міський бюджет: газету міської ради чи — приватну структуру? Такі дискусії впродовж кількох тижнів точаться у соціальних мережах. Міська рада вирішила провести службове розслідування та залучити до вивчення фінансово-господарської діяльності комунальної газети Держфінінспекцію. «Вікна» збирали факти, думки і коментарі.

 

Місто хоче забрати Калуську ТЕЦ. Днями депутати Калуської міської ради звернулися до Кабінету міністрів України щодо передачі у комунальну власність територіальної громади міста Калуша цілісного майнового комплексу “Калуської ТЕЦ”, що закріплений на праві повного господарського відання за Державним підприємством зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго». «Вікна» вивчали багаторічну історію

 

«Кіборг» з Калуша у полоні. Станіслав Стовбан отримав поранення у ніч на його 23-ій день народження. Батьки, відчуваючи недобре, опівночі телефонували до сина, а той лише сказав у слухавку, що не може рухатися, бо ноги привалило плитами. Кіборгу із Калуша, «пластуну» Станіславу Стовбану ампутували ногу. Другу лікарям вдалося врятувати. Боєць АТО нині — у Донецькій лікарні, у полоні сепаратистів.

 

Богдан Ославський: Книжку, яка невдовзі вийде друком, ― я писав усю від руки. Богдан Ославський пише вірші, прозу, фахові рецензії, «робить» музику, а нещодавно ― заснував разом із дружиною оригінальний веб-портал про Івано-Франківськ UFRA.. Незабаром побачить світ перша книжка молодого автора ― «Льонтом (ходити льонтом — тинятися без толку. ― Авт.). Дороги і люди».


05.02.2015 805 0
Коментарі (0)

07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

812
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5259 5
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1709
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1727
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2863
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2499

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

432

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1641

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2376

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3112
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

196
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

748
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

932
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

504
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

686
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16164
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

3044
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

329
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1163
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

1011 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

810