Преса про те, як Майдан роздає посади, чоловіче рабство, віртуальний шопінг і нове лого Івано-Франківська

 

 

Огля прикарпатської преси за період 6 - 13 березня 2014 року.

 

Галицький кореспондент

Сьогодні влада на Прикарпатті належить не голові ОДА, не радам різних рівнів – влада належить люстраторам. Нехай, звісно, не вся влада, але на призначення нових керівників різних рівнів так звана Координаційна рада, до якої увійшли представники франківського Майдану, таки впливає. ЇЇ прихильності вже другий тиждень завзято домагаються претенденти на керівні крісла, при цьому не обходиться без закулісних домовленостей, кумівстава-побратимства, партійних квот тощо. На жаль, чітких критеріїв до кандидатів «народні люстратори» сформувати так і не спромоглися. І далеко не кожен, хто зараз роздає посади, відзначився на Майдані чи й сам пройшов люстрацію… Як роздають посади на Прикарпатті – топ-тема «ГК». Сторінка 6.

 

Ще 10 років тому жертвами торгівля людьми в Україні були виключно жінки. Українки масово піддавалися сексуальній есплуатації, поки не зрозуміли, що «висоокплачувана робота за кордоном» - це майже гарантована робота у борделі. Сучасні тенденції змінилися. Жінки стали обачніші. Натомість на Прикарпатті 90% жертв работоргівлі – це чоловіки, які постраждали від трудової експлуатації в Росії, Ізраїлі, Монголії, Іраку. «Чоловіче рабство» - сторінка 16 «ГК».

 

«Голос поверх ліній фронту»: «ГК» спілкувався із відомими росіяни про Майдан, нову Україну і загрозу російсько-української війни. Сторінка 17 видання.

 

 

Галичина

Перевіркою на міцність духу і початком кінця путінської Росії називають ці хлопці події останніх днів. Усі вони були в столиці від самих початків українського Майдану, а нині їх об'єднала палата №3 нейрохірургічного відділення обласної клінічної лікарні в Івано-Франківську. «Лицарі майдану на Прикарпатті» - сторінка 9 «Галичини».

 

За останні три місяці українські митці отримали надзвичайно потужний заряд натхнення, назва якого – Майдан. «Як революція творить мистецтво» - на сторінках «Галичини».

 

Кожна із 27 шкіл обласного центру прагне бути найкращою на найекфективніше виконувати свою основну місію – давати своїм учням високоякісні та глибокі знання. Предметні олімпіади другого міського етапу ставлять крапку над «і» у змаганні за звання найкращого навчального закладу міста. «Галичина» дізнавалася, які школи цьогріч похвалилися високими результатами своїх учнів. «Освітній хіт-парад» - сторінка 13.

 

Вікна

Володимир Іваницький: «Уже більше ніхто не скаже, що ми отримали країну «на халяву». 20 лютого мало стати кінцем в історії Майдану. Ніч з 18 на 19 лютого була найзапеклішою з часу існування Майдану, — згадує калушанин Володимир Іваницький. Упродовж ночі силовики «використали» проти протестувальників близько 5 000 гранат. До лікарні із тяжкими пораненнями потрапили сотні «майданівців». За ніч на Майдані спалили все, що лише горіло — бо вогонь залишався єдиним дієвим захистом від силовиків. Хроніка Майдану — поглядом його активного учасника, калушанина Володимира Іваницького у свіжому числі газети «Вікна».

 

«Задача з усіма відомими». У Калуші триває гра «з усіма відомим»: нині відомі усі претенденти на голову Калуської РДА, і навіть — практично достеменно знають «переможця» цієї гри. «Вікна» тим часом, дізнавалися, чи є за що боротися? І наскільки безболісно міг би пройти процес ліквідації Калуської РДА, — дізнавалася Окснаа Пілянська у свіжому числі газети «Вікна».

 

«98 учнів із Калуша стали переможцями обласних олімпіад». Восьмикласниця ЗОШ №7 Леся Чебан визнана одним із найкращих знавців української мови в Івано-Франківській області. Дівчина представлятиме Прикарпаття на IV етапі — Всеукраїнській олімпіаді. Такі успіхи її вчителька Галина охан пояснює титанічною парцею. Про досягнення калуських освітян — у публікації Марти Галікної у свіжому числі газети «Вікна».

 

 

Західний кур’єр

Які домашні завдання належить виконати Україні задля зближення з ЄС і «Скільки коштує Європа?» - у топ-темі «ЗК». Сторінка 5.

 

Наскільки є виправданою тактика «м’якого опору», до якої вдалася Україна у відповідь на військову агресію Росії у Криму? Чи здатні українські Збройні сили в принципі протистояти росіянам? До яких сценаріїв Москви слід готуватися? «ЗК» про все це і не тільки говорив із колишнім керівництвом Збройних сил України. «Микола Мельник: Завоювати Україну росіяни не зможуть – під ними горітиме земля». Сторінка 6.

 

Слово «шопоголік» у нашому повсякденному вжитку появилося відносно недавно. Так називають тих людей, котрі не мають контролю над власним гаманцем і обов’язково із будь-якого магазину вийдуть із не завжди потрібними покупками. Для них головне – витратити гроші. Що ж таке «Віртуальний шопінг» і чи варто йому довіряти - читайте у свіжому номері «ЗК».

 

Репортер

На інтерв’ю вони погодились не одразу. «Хімік» – керівник охорони обласного Штабу національного спротиву. «Жовтень» керує силовим блоком Правого сектора в області. Відверті відповіді на відверті питання. «Екстремісти чи захисники» - у топ-темі номера.

 

Морська піхота у Феодосії вже два тижні у блокаді. Журналісти зв’язалися зі старшим лейтенантом Анатолієм Мозговим. «Морпіхів не злякати» - ексклюзивно у «Репортері».

 

Місту презентували візуальний стиль. Дизайнери працювали ще з минулого року. Навіщо? Аби місто впізнавали. Читайте в газеті – «Ратуша-хрестик як лого Франківська».


13.03.2014 435 1
Коментарі (1)

Красильникова Ел. 2014.03.13, 11:28
В действтельности все более или менее значимые должности делят руководители Батькивщины и Свободы с учетом мнения олигархических кланов, а так называемая люстрация для отвода глаз
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

10082 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1717
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1611
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2631
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4444
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

3131

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

179

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

942

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1355

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1243
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1619
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1385
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1141
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

501
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

569
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1777
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

1802 7
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20266
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

251
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

597 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

644
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

986