Преса про те, як Майдан роздає посади, чоловіче рабство, віртуальний шопінг і нове лого Івано-Франківська

 

 

Огля прикарпатської преси за період 6 - 13 березня 2014 року.

 

Галицький кореспондент

Сьогодні влада на Прикарпатті належить не голові ОДА, не радам різних рівнів – влада належить люстраторам. Нехай, звісно, не вся влада, але на призначення нових керівників різних рівнів так звана Координаційна рада, до якої увійшли представники франківського Майдану, таки впливає. ЇЇ прихильності вже другий тиждень завзято домагаються претенденти на керівні крісла, при цьому не обходиться без закулісних домовленостей, кумівстава-побратимства, партійних квот тощо. На жаль, чітких критеріїв до кандидатів «народні люстратори» сформувати так і не спромоглися. І далеко не кожен, хто зараз роздає посади, відзначився на Майдані чи й сам пройшов люстрацію… Як роздають посади на Прикарпатті – топ-тема «ГК». Сторінка 6.

 

Ще 10 років тому жертвами торгівля людьми в Україні були виключно жінки. Українки масово піддавалися сексуальній есплуатації, поки не зрозуміли, що «висоокплачувана робота за кордоном» - це майже гарантована робота у борделі. Сучасні тенденції змінилися. Жінки стали обачніші. Натомість на Прикарпатті 90% жертв работоргівлі – це чоловіки, які постраждали від трудової експлуатації в Росії, Ізраїлі, Монголії, Іраку. «Чоловіче рабство» - сторінка 16 «ГК».

 

«Голос поверх ліній фронту»: «ГК» спілкувався із відомими росіяни про Майдан, нову Україну і загрозу російсько-української війни. Сторінка 17 видання.

 

 

Галичина

Перевіркою на міцність духу і початком кінця путінської Росії називають ці хлопці події останніх днів. Усі вони були в столиці від самих початків українського Майдану, а нині їх об'єднала палата №3 нейрохірургічного відділення обласної клінічної лікарні в Івано-Франківську. «Лицарі майдану на Прикарпатті» - сторінка 9 «Галичини».

 

За останні три місяці українські митці отримали надзвичайно потужний заряд натхнення, назва якого – Майдан. «Як революція творить мистецтво» - на сторінках «Галичини».

 

Кожна із 27 шкіл обласного центру прагне бути найкращою на найекфективніше виконувати свою основну місію – давати своїм учням високоякісні та глибокі знання. Предметні олімпіади другого міського етапу ставлять крапку над «і» у змаганні за звання найкращого навчального закладу міста. «Галичина» дізнавалася, які школи цьогріч похвалилися високими результатами своїх учнів. «Освітній хіт-парад» - сторінка 13.

 

Вікна

Володимир Іваницький: «Уже більше ніхто не скаже, що ми отримали країну «на халяву». 20 лютого мало стати кінцем в історії Майдану. Ніч з 18 на 19 лютого була найзапеклішою з часу існування Майдану, — згадує калушанин Володимир Іваницький. Упродовж ночі силовики «використали» проти протестувальників близько 5 000 гранат. До лікарні із тяжкими пораненнями потрапили сотні «майданівців». За ніч на Майдані спалили все, що лише горіло — бо вогонь залишався єдиним дієвим захистом від силовиків. Хроніка Майдану — поглядом його активного учасника, калушанина Володимира Іваницького у свіжому числі газети «Вікна».

 

«Задача з усіма відомими». У Калуші триває гра «з усіма відомим»: нині відомі усі претенденти на голову Калуської РДА, і навіть — практично достеменно знають «переможця» цієї гри. «Вікна» тим часом, дізнавалися, чи є за що боротися? І наскільки безболісно міг би пройти процес ліквідації Калуської РДА, — дізнавалася Окснаа Пілянська у свіжому числі газети «Вікна».

 

«98 учнів із Калуша стали переможцями обласних олімпіад». Восьмикласниця ЗОШ №7 Леся Чебан визнана одним із найкращих знавців української мови в Івано-Франківській області. Дівчина представлятиме Прикарпаття на IV етапі — Всеукраїнській олімпіаді. Такі успіхи її вчителька Галина охан пояснює титанічною парцею. Про досягнення калуських освітян — у публікації Марти Галікної у свіжому числі газети «Вікна».

 

 

Західний кур’єр

Які домашні завдання належить виконати Україні задля зближення з ЄС і «Скільки коштує Європа?» - у топ-темі «ЗК». Сторінка 5.

 

Наскільки є виправданою тактика «м’якого опору», до якої вдалася Україна у відповідь на військову агресію Росії у Криму? Чи здатні українські Збройні сили в принципі протистояти росіянам? До яких сценаріїв Москви слід готуватися? «ЗК» про все це і не тільки говорив із колишнім керівництвом Збройних сил України. «Микола Мельник: Завоювати Україну росіяни не зможуть – під ними горітиме земля». Сторінка 6.

 

Слово «шопоголік» у нашому повсякденному вжитку появилося відносно недавно. Так називають тих людей, котрі не мають контролю над власним гаманцем і обов’язково із будь-якого магазину вийдуть із не завжди потрібними покупками. Для них головне – витратити гроші. Що ж таке «Віртуальний шопінг» і чи варто йому довіряти - читайте у свіжому номері «ЗК».

 

Репортер

На інтерв’ю вони погодились не одразу. «Хімік» – керівник охорони обласного Штабу національного спротиву. «Жовтень» керує силовим блоком Правого сектора в області. Відверті відповіді на відверті питання. «Екстремісти чи захисники» - у топ-темі номера.

 

Морська піхота у Феодосії вже два тижні у блокаді. Журналісти зв’язалися зі старшим лейтенантом Анатолієм Мозговим. «Морпіхів не злякати» - ексклюзивно у «Репортері».

 

Місту презентували візуальний стиль. Дизайнери працювали ще з минулого року. Навіщо? Аби місто впізнавали. Читайте в газеті – «Ратуша-хрестик як лого Франківська».


13.03.2014 533 1
Коментарі (1)

Красильникова Ел. 2014.03.13, 11:28
В действтельности все более или менее значимые должности делят руководители Батькивщины и Свободы с учетом мнения олигархических кланов, а так называемая люстрация для отвода глаз
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

3504
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

468
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14598 28
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1706
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

977
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6377

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

754

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1569

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1363

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1249
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

609
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

756
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1665
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

688
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

982
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6035
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14230
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

358
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

658
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

575
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

892 2