Огляд івано-франківської преси за тиждень з 17 по 23 лютого 2011 року.
Галицький Кореспондент
Газета родовжує рейди супермаркетами Івано-Франківська. Редакція перевіряє товари і маркування та інформує читачів про знайдені порушення. Вирушаючи до «просунутого» й популярного «Сільпо», журналісти не сподівалися особливих каверз. А даремно: працівники магазину попросту відібрали у них частину прострочених товарів! Про це на першій шпальті в матеріалі «Війна за якість: «Сільпо» з продовженням на 5 сторінці.
За 2-10 гривень оператори лотерей пропонують виграти мільйони, автівки чи квартири. І хоч відомо, що більшість виграшів не перевищує вартості 1-3 лотерейних квитків, 10% українців грають в лотерею. «Монополія на щасливий квиток» - на 6 сторінці.
«Українське життя розгортається в жанрі глибокого постсовкового маразму» - вважає Олександр Бойченко в інтерв’ю на 8 сторінці.
«Посміхайся світові, і світ посміхнеться тобі» - це єдине правило, яке допомагає у мандрах, переконаний 30-річний Валерій Кришень. Він став першим українцем, який сам-один здійснив навколосвітню подорож на мотоциклі. Детальніше на 16 сторінці в матеріалі «Довкола світу на мотоциклі».
На околиці села Хотимира Тлумацького району, недалеко від хати, де живе найстаріша жінка України Катерина Козак, стоїть напівзруйнований польський костел. Ця споруда - одна з небагатьох у селі, яку 115-річна баба Катерина пам’ятає замолоду. «Бабуся з позаминулого століття» - на 17 сторінці.
За неповних десять років через війну в Афганістані пройшло понад півмільйона радянських солдатів. З війни вони поверталися додому скаліченими, якщо не фізично, то психологічно. Детальніше на 19 сторінці в тексті «Їх туди не посилали».
Репортер
Порівняно зі «всеукраїнськими», прикарпатські політики не настільки вибагливі у захопленнях. «Політики тяжіють до природи» - першосторінковий матеріал з продовженням на 7 сторінці.
Людиною тижня за версією «Репортера» став Дмитро Табачник. «За люту «любов» до всього українського. Є ймовірність, що з його подачі школярі тепер матимуть менше уроків рідної мови та літератури, а такий предмет, як «Історія України» взагалі зникне» - йдеться на 3 сторінці.
Напередодні Великого посту, пісні, рецепти та настанои – з кухні Манявського скиту на 4 сторінці під заголовком «Монастирська кухня: страви для душі і тіла».
«Осінні» діти плутають черги» - чому одні малі франківці «віддаляються» в чергах до дитсадків, а інші змушені пропускати цілий рік читайте на 5 сторінці.
Трохи про права клієнтів ресторанів і кафе, або як поставити на місце хамовитого офіціанта читайте в матеріалі «Кому книга відгуків» на 17 сторінці.
«Разом нас багато» - збереглися історичні кадри, де грізно коливається людське море, якому затісно серед площ і вулиць Станиславова і опубліковані на 20 сторінці.
Західний Кур’єр
«Шукаю роботу». Робочі місця є! Немає фахівців, котрі б могли їх зайняти, - йдеться в першосторінковому матеріалі з продовженням на 4 сторінці.
Освітня революція, запропонована депутатами Івано-Франківської міської ради, набирає обертів. Уже протягом тижня в Центрі надання адміністративних послуг триває перереєстрація дошкільнят на чергу до дошкільного навчального закладу. Детальніше на першій сторінці з продовженням на 2 сторінці в матеріалі «Хто крайній?».
Загвіздянська сільська рада не погодилась з пропозиціями Івано-Франківської міської ради. Про це на 3 сторінці в тексті «При своїх інтересах».
Галичина
Російська мова не стане другою державною в Латвії – таким є підсумок всенародного референдуму, що відбувся в цій країні в суботу. Про це на першій сторінці газети в матеріалі «Латвійський урок» з продовженням на 4 сторінці.
«Рабство – на вічно…» Під патронатом УВКР в Івано-Франківську переймалися минулим і сьогоденням прикарпатського заробітчанства, - на 4 сторінці.