Преса про супермаркет "Сільпо", захоплення місцевих політиків, ринок праці та другу російську

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 17 по 23 лютого 2011 року.

 

Галицький Кореспондент
Газета родовжує рейди супермаркетами Івано-Франківська. Редакція перевіряє товари і маркування та інформує читачів про знайдені порушення. Вирушаючи до «просунутого» й популярного «Сільпо», журналісти не сподівалися особливих каверз. А даремно: працівники магазину попросту відібрали у них частину прострочених товарів! Про це на першій шпальті в матеріалі «Війна за якість: «Сільпо» з продовженням на 5 сторінці.
За 2-10 гривень оператори лотерей пропонують виграти мільйони, автівки чи квартири. І хоч відомо, що більшість виграшів не перевищує вартості 1-3 лотерейних квитків, 10% українців грають в лотерею. «Монополія на щасливий квиток» - на 6 сторінці.
 «Українське життя розгортається в жанрі глибокого постсовкового маразму» - вважає Олександр Бойченко в інтерв’ю на 8 сторінці.
«Посміхайся світові, і світ посміхнеться тобі» - це єдине правило, яке допомагає у мандрах, переконаний 30-річний Валерій Кришень. Він став першим українцем, який сам-один здійснив навколосвітню подорож на мотоциклі. Детальніше на 16 сторінці в матеріалі «Довкола світу на мотоциклі».
На околиці села Хотимира Тлумацького району, недалеко від хати, де живе найстаріша жінка України Катерина Козак, стоїть напівзруйнований польський костел. Ця споруда - одна з небагатьох у селі, яку 115-річна баба Катерина пам’ятає замолоду. «Бабуся з позаминулого століття» - на 17 сторінці.
За неповних десять років через війну в Афганістані пройшло понад півмільйона радянських солдатів. З війни вони поверталися додому скаліченими, якщо не фізично, то психологічно. Детальніше на 19 сторінці в тексті «Їх туди не посилали».

Репортер
Порівняно зі «всеукраїнськими», прикарпатські політики не настільки вибагливі у захопленнях. «Політики тяжіють до природи» - першосторінковий матеріал з продовженням на 7 сторінці.
Людиною тижня за версією «Репортера» став Дмитро Табачник. «За люту «любов» до всього українського. Є ймовірність, що з його подачі школярі тепер матимуть менше уроків рідної мови та літератури, а такий предмет, як «Історія України» взагалі зникне» - йдеться на 3 сторінці.
Напередодні Великого посту, пісні, рецепти та настанои – з кухні Манявського скиту на 4 сторінці під заголовком «Монастирська кухня: страви для душі і тіла».
«Осінні» діти плутають черги» - чому одні малі франківці «віддаляються» в чергах до дитсадків, а інші змушені пропускати цілий рік читайте на 5 сторінці.
Трохи про права клієнтів ресторанів і кафе, або як поставити на місце хамовитого офіціанта читайте в матеріалі «Кому книга відгуків» на 17 сторінці.
«Разом нас багато» - збереглися історичні кадри, де грізно коливається людське море, якому затісно серед площ і вулиць Станиславова і опубліковані на 20 сторінці.

Західний Кур’єр
«Шукаю роботу». Робочі місця є! Немає фахівців, котрі б могли їх зайняти, - йдеться в першосторінковому матеріалі з продовженням на 4 сторінці.
Освітня революція, запропонована депутатами Івано-Франківської міської ради, набирає обертів. Уже протягом тижня в Центрі надання адміністративних послуг триває перереєстрація дошкільнят на чергу до дошкільного навчального закладу. Детальніше на першій сторінці з продовженням на 2 сторінці в матеріалі «Хто крайній?».
Загвіздянська сільська рада не погодилась з пропозиціями Івано-Франківської міської ради. Про це на 3 сторінці в тексті «При своїх інтересах».

Галичина

Російська мова не стане другою державною в Латвії – таким є підсумок всенародного референдуму, що відбувся в цій країні в суботу. Про це на першій сторінці газети в матеріалі «Латвійський урок» з продовженням на 4 сторінці.
«Рабство – на вічно…» Під патронатом УВКР в Івано-Франківську переймалися минулим і сьогоденням прикарпатського заробітчанства, - на 4 сторінці.


23.02.2012 2207 0
Коментарі (0)

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5195 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1833 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4041 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3167 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7955 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20289 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

271

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

815

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1909

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2387
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

182
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

690
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

472
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18373
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

971
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1211 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6096 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23385 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

288
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

984 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1163 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

492