Огляд івано-франківської преси за тиждень з 10 по 17 лютого 2011 року.
Галицький Кореспондент
Зрікшись уряду Верховного Архієпископа Української Греко-Католицької Церкви, Блаженніший Любомир Гузар зробив вчинок, який вивів всі нас на якісно новий рівень. Про це першосторінкова публікаця газети «Свідчення Патріарха».
Наміри «Карпатнафтохіму» добувати кам’яну сіль на Рожнятівщині наштовхнулись на спротив місцевих сільських громад. Інвестор запевняє, що страхи селян безпідставні, й погоджується на будь-яку незалежну екологічну експертизу. Про це на 6 сторінці під заголовком «Сіль землі».
Більшість українців підтримують впровадження страшних картинок на пачках цигарок. Проте в Україні це впровадження чомусь саботують. Про це на 8 сторінці газети в розслідуванні «Хто береже курців?».
У судовому процесі за звинуваченням 29-річного сина колишнього першого заступника міського голови Івано-Франківська у вбивстві свого приятеля допитували свідків, серед яких троє – працівники міліції. Про це читайте в матеріалі «Справа Ониськіва: допит міліції» на 19 сторінці.
29 січня в Івано-Франківську незадовго після пологів померла 30 річна жінка. Її син пережив маму лише на кілька днів. Чи визнають причиною цієї подвійної трагедію лікарську помилку, стане відомо наступного тижня, коли сповістять про результати засідання комісії управління охорони здоров’я ОДА. Що саме трапилося у міському пологовому будинку, розповідає сестра загиблої Христина Валінгунда на 17 сторінці під заголовком «Смерть за протоколом».
Довкола обласного шахово-шашкового клубу минулого тижня розгорівся скандал. Діти прийшли на заняття згідно з розкладом і наткнулися на зачинені двері з новою колодкою. Батьки побоюються, що чиновники заповзялися виселити клуб із надто привабливого приміщення у центрі міста.
Репортер
Першосторінковий матеріал тижневика присвячений подружнім стосункам українських дівчат і арабських студентів на прикладі 21 річної Святослави, яка свого часу одружилася з іракцем, а зараз бореться за повернення своєї дитини з Іраку. Сама жінка зуміла вирватися до України. Про це в матеріалі «Іракська полонянка» на першій шпальті тижневика.
Людиною тижня за версією «Репортера» став голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк «за впевненість». Губернатор переконаний, що працюватиме на своїй посаді до 2020 року разом із Януковичем, а ми всі житимемо в Європі. З невіруючими голова ОДА готовий битися об заклад.
Івано-Франківська міська рада ламає списи з міським головою через директора комунального підприємства «Водоекотехпром» Романа Шестопалова. Про камінь спотикання, яким стало комунальне підприємство на 4 сторінці під заголовком «Хто в хаті газда?»
В Івано-Франківську померла породілля, а згодом ї її дитина. Винні всі. А хто найбільше – покаже розслідування. Сестра покійної жінки Христина Валігунда розповіла журналіста цю страшну історію на 5 сторінці під заголовком «Коли вбиває байдужість».
Перший «супермаркет» з’явився у Станіславові понад 100 років тому. Будова була швидкою, а споруда – пишною. Підлогу збиралися викласти грошима. Про перший «супермаркет» в Станіславові на 20 стрінці.
Західний Кур’єр
Першосторінкивий матеріал порушує не нову проблему жебрацтва в Івано-Франківську. «…коли одні, жебракуючи, намагаються заробити на ліки чи харчі, не маючи інших джерел надходження грошей, то існує й інша категорія бідняків, які отримують від такого занняття ще й неабиякий адреналін» - йдеться в публікації «Королі вулиць» заробляють на почутті жалю».
На 4 сторінці опубліковано інтерв’ю з лідером фракції «Фронт змін» в Івано-Франківській міській раді Ігорем Прокопівим, який за коротки час з простого депутата минулої каденції перетворився на впливового політичного діяча.
Минулого тижня вся світова спільнота заговорила про Українську греко-католицьку церкву, а причиною цьому стало прийняття Папою Римським заяви про залишення поста глави Церкви кардиналом Любомиром Гузаром. Цю ситуацію коментує на 15 сторінці владика-емерит Софрон Мудрий: «В Україні є мало кандидатів, котрі б могли очолити Церкву».
Галичина
Тривала відлига, що передувала відчутному похолоданню в ці лютневі дні, у багатьох іх нас послабила імунітет. Звідси й нежить, кашель і підвищення температури – ознаки грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій. Утім, нині доводиться чути і про «дивний грип». Його симптоми у дітей та дорослих досить незвичні: ні кашлю, ні насморку, а надвечір температура несподівано стрибає до 39-ти градусів. Що приховує в собі «дивний грип» читайте в першосторінковому матеріалі газети «Наразі лише привид епідемії?...».
«Карпатнафтохім» йде назустріч громаді» - під таким заголовком на 14 сторінці описано намір підприємства розробляти Верхньострутинське родовище для видобутку кам’яної солі. Представники ТОВ «Карпатнафтохім» розмовляли з депутатами сільської ради. На зустрічі було вирішено: останнє слово повинен сказати народ на сході села.
Вечірній Івано-Франківськ
«Пам’ятник Мазепи може бути в Калуші» - міський голова Калуша Ігор Насали ініціював встановлення в місті пам’ятника Іванові Мазепи. Про це на першій шпальті тижневика.
Вже кілька місцяв довкола КП «Івано-Франківськводоекотехпром» гуляє резонансна інформація: підприємство, яке ще недавно вважалося чи не найбільш успішним комунальним підприємством Івано-Франківська стало банкрутом. Про це на 3 сторінці під заголовком «Депутати обурені станом справ на «Водоекотехпромі».