Преса про стан "Водоекотехпрому" та трагедію в міському пологовому будинку

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 10 по 17 лютого 2011 року.

 

Галицький Кореспондент

Зрікшись уряду Верховного Архієпископа Української Греко-Католицької Церкви, Блаженніший Любомир Гузар зробив вчинок, який вивів всі нас на якісно новий рівень. Про це першосторінкова публікаця газети «Свідчення Патріарха».

Наміри «Карпатнафтохіму» добувати кам’яну сіль на Рожнятівщині наштовхнулись на спротив місцевих сільських громад. Інвестор запевняє, що страхи селян безпідставні, й погоджується на будь-яку незалежну екологічну експертизу. Про це на 6 сторінці під заголовком «Сіль землі».

Більшість українців підтримують впровадження страшних картинок на пачках цигарок. Проте в Україні це впровадження чомусь саботують. Про це на 8 сторінці газети в розслідуванні «Хто береже курців?».

У судовому процесі за звинуваченням 29-річного сина колишнього першого заступника міського голови Івано-Франківська у вбивстві свого приятеля допитували свідків, серед яких троє – працівники міліції. Про це читайте в матеріалі «Справа Ониськіва: допит міліції» на 19 сторінці.

29 січня в Івано-Франківську незадовго після пологів померла 30 річна жінка. Її син пережив маму лише на кілька днів. Чи визнають причиною цієї подвійної трагедію лікарську помилку, стане відомо наступного тижня, коли сповістять про результати засідання комісії управління охорони здоров’я ОДА. Що саме трапилося у міському пологовому будинку, розповідає сестра загиблої Христина Валінгунда на 17 сторінці під заголовком «Смерть за протоколом».

Довкола обласного шахово-шашкового клубу минулого тижня розгорівся скандал. Діти прийшли на заняття згідно з розкладом і наткнулися на зачинені двері з новою колодкою. Батьки побоюються, що чиновники заповзялися виселити клуб із надто привабливого приміщення у центрі міста.

 

Репортер

Першосторінковий матеріал тижневика присвячений подружнім стосункам українських дівчат і арабських студентів на прикладі 21 річної Святослави, яка свого часу одружилася з іракцем, а зараз бореться за повернення своєї дитини з Іраку. Сама жінка зуміла вирватися до України. Про це в матеріалі «Іракська полонянка» на першій шпальті тижневика.

Людиною тижня за версією «Репортера» став голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк «за впевненість». Губернатор переконаний, що працюватиме на своїй посаді до 2020 року разом із Януковичем, а ми всі житимемо в Європі. З невіруючими голова ОДА готовий битися об заклад.

Івано-Франківська міська рада ламає списи з міським головою через директора комунального підприємства «Водоекотехпром» Романа Шестопалова. Про камінь спотикання, яким стало комунальне підприємство на 4 сторінці під заголовком «Хто в хаті газда?»

В Івано-Франківську померла породілля, а згодом ї її дитина. Винні всі. А хто найбільше – покаже розслідування. Сестра покійної жінки Христина Валігунда розповіла журналіста цю страшну історію на 5 сторінці під заголовком «Коли вбиває байдужість».

Перший «супермаркет» з’явився у Станіславові понад 100 років тому. Будова була швидкою, а споруда – пишною. Підлогу збиралися викласти грошима. Про перший «супермаркет» в Станіславові на 20 стрінці.

 

Західний Кур’єр

Першосторінкивий матеріал порушує не нову проблему жебрацтва в Івано-Франківську. «…коли одні, жебракуючи, намагаються заробити на ліки чи харчі, не маючи інших джерел надходження грошей, то існує й інша категорія бідняків, які отримують від такого занняття ще й неабиякий адреналін» - йдеться в публікації «Королі вулиць» заробляють на почутті жалю».

На 4 сторінці опубліковано інтерв’ю з лідером фракції «Фронт змін» в Івано-Франківській міській раді Ігорем Прокопівим, який за коротки час з простого депутата минулої каденції перетворився на впливового політичного діяча.

Минулого тижня вся світова спільнота заговорила про Українську греко-католицьку церкву, а причиною цьому стало прийняття Папою Римським заяви про залишення поста глави Церкви кардиналом Любомиром Гузаром. Цю ситуацію коментує на 15 сторінці владика-емерит Софрон Мудрий: «В Україні є мало кандидатів, котрі б могли очолити Церкву».

 

Галичина

Тривала відлига, що передувала відчутному похолоданню в ці лютневі дні, у багатьох іх нас послабила імунітет. Звідси й нежить, кашель і підвищення температури – ознаки грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій. Утім, нині доводиться чути і про «дивний грип». Його симптоми у дітей та дорослих досить незвичні: ні кашлю, ні насморку, а надвечір температура несподівано стрибає до 39-ти градусів. Що приховує в собі «дивний грип» читайте в першосторінковому матеріалі газети «Наразі лише привид епідемії?...».

«Карпатнафтохім» йде назустріч громаді» - під таким заголовком на 14 сторінці описано намір підприємства розробляти Верхньострутинське родовище для видобутку кам’яної солі. Представники ТОВ «Карпатнафтохім» розмовляли з депутатами сільської ради. На зустрічі було вирішено: останнє слово повинен сказати народ на сході села.

 

 

Вечірній Івано-Франківськ

«Пам’ятник Мазепи може бути в Калуші» - міський голова Калуша Ігор Насали ініціював встановлення в місті пам’ятника Іванові Мазепи. Про це на першій шпальті тижневика.

Вже кілька місцяв довкола КП «Івано-Франківськводоекотехпром» гуляє резонансна інформація: підприємство, яке ще недавно вважалося чи не найбільш успішним комунальним підприємством Івано-Франківська стало банкрутом. Про це на 3 сторінці під заголовком «Депутати обурені станом справ на «Водоекотехпромі».


17.02.2011 770 0
Коментарі (0)

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

712
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1009 2
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2556
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1850
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2152
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5744 16

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

197

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

338

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1277

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1272
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1014
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

838
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14680
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

706
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10497
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6198
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

725
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

780
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2965
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

677
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

743
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

655