Преса про шлюбні контракти, "сланцеву" сесію облради, обсерваторію на горі Піп Іван та поламане Дерево щастя

 

/data/blog/40018/41a775da42dcbfe31571353baaaf6848.jpg

 

А ще про те, як виглядадли перші жіночі журнали на Галичині, про заборонені щеплення, автофестиваль у Коломиї, демонтовану рекламу в Івано-Франківську та завдання для освітян на новий навчальний рік. Огляд місцевих друкованих видань за період 22 - 29 серпня 2013 року.

 

Галицький кореспондент

Івано-Франківська обласна рада не підтримала угоду з американською компанією «Шеврон» про видобуток сланцевого газу на території області. Голосів не дали опозиційні фракції, підтримані десантом парламентарів-«свободівців». Ще раз сланцеве питання на Прикарпаті спробували проаналізувати журналісти «ГК». На їхню думку, шанси в «Шеврона» ще є, адже торг триває і дуже часто слова і голоси наших політиків, як пише «ГК», не мають цінності, але мають ціну. Тому і припускають, що все найцікавіше ще попереду. Деталі у топ-темі номера «Облрада під газом» на сторінці 5 видання.

 

Початки жіночої преси в Галичині сягають середини ХІХ ст. Спочатку це були тільки окремі «жіночі» сторінки у періодичних виданнях суспільно-політичного спрямування. Згодом, у міжвоєнний період, почали виходити окремі часописи для жінок. Як вони виглядали, які теми цікавили тодішніх панянок,  у якому форматі подавалась інформація і чим вони відрізнялися від сучасних «глянців» дізнавалися журналісти «ГК». Стаття «Жіночі журнали Галичини: досвід сторічної давності та сучасні реалії». Сторінка 16.

 

На підставі повідомлення про смерть після щеплення заборонено використання двох серій вакцини – туберкульозної (БЦЖ) та для профілактики гепатиту В. таке повідомлення через свої територіальні підрозділи поширила минулої п’ятниці Державна служба України з лікарських засобів. На препарати накладений карантин. Упродовж червня-серпня цього року зафіксовано три смерті немовлят, які були щеплені підозрілими вакцинами. За останні два роки таких випадків сталося близько двох десятців. У чому проблема і чому тільки смерть стає головним аргументом у питанні безпеки щеплення у матеріалі «Підозрілі вакцини?» на сторінці 15 «ГК».

 

Репортер

На горі Піп Іван таки відновлюють обсерваторію. Тут мають створити науковий центр, метеостанцію, рятувальний пост і кемпінг для туристів. А поки планують та шукають гроші, обсерваторія завалена сміттям. Слон чекає грантів – у топ-темі номера.

 

Дерево щастя, карусель, інші. Ковальські витвори у Франківську ламають, крадуть, а грошей на утримання не вистачає. Чому подарунки стали проблемою, читайте в газеті.

 

У регбі на візках грають інваліди, і слабакам тут не місце. Один зі збірників, Ігор Кипещук, живе у Надвірній. Про спорт залізних чоловіків він розповів журналістам.

 

Триста п’ятдесят машин і мотоциклів, три тисячі глядачів. Коломия прийняла автофестиваль. Був там і парад, і перегони, і показові виступи, і навіть польоти літаків. Автофест у Коломиї – на постійній автосторінці Репортера.

 

Західний кур’єр

Українці почали частіше укладати шлюбні контракти. Проте для мешканців Прикарпаття, як з’ясувалося, це – ще одна чергова перепона на шляху до щасливого сімейного життя. Тут сімейне щастя воліють будвати на любові та довірі одне до одного. «ЗК» вирішив з’ясувати, чому ж такі непопулярні шлюбні контракти серед наших краян. Отож, «Шлюбний контракт, чи Домовимось полюбовно?» на сторінці 14 видання. 

 

В Івано-Франківську дали прочуханки несумлінним власникам зовнішньої реклами. Місцеві підприємці нарешті відчули на собі тверду руку франківського КП «Рекласно-інформаційний центр». Попередня спроба впорядкувати незугарні «двигуни торгівлі» у квітні цього року зазнала фіаско, адже їхні власники мало не кулаками стали на захист свого майна. Як все відбувалося цього разу в матеріалі «ЗК» «Реклама non grata».

 

1 вересня – новий етап для освітньої галузі. Від цього дня щороку починається новий відлік, започатковуються нові етапи у шкліьництві. Про перемоги, здобутки, напрацювання і проблеми, з якими зустрінуться педагоги у новому навчальному рцоі, напередодні Дня знань журанлісти «ЗК» поспілкувалися із начльником Івано-Франківського управління освтіи і науки Наталією Микулою. Деталі розмови на сторінці 4.


29.08.2013 570 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

303
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13624 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1546
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

850
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6102
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1706

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

625

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1450

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1263

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1156
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

510
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

642
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1562
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

588
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

865
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5910
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13533
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

224
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

527
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

471
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

778 2