А ще про війни селян за землю, літні "сюрпризи" для туристів, про автобуси, які хочуть прибутків і про франіквців у Африці. Огляд прикарпатської преси за період 15 - 22 серпня.
Галицький кореспондент
У селі Криворівня Верховинського району вже кілька років триває війна за земельну ділянку між мешканкою села Марією Дзурак та ТзОВ «Декра». Свого часу сілька влада дала добро на передачу земельної ділянки площею 2,2 га «Декрі». А потім постановила її частину роздати жителям села. Сторони конфлікту кілька років шукали правди у судах. Та віз і далі там… Дійшло до того, що через чиновницькі помилки судовиконавці збираються знести оселю жительки села. Деталі багаторічного спору в топ-темі ГК «Під загрозою знесення» на сторінці 5 видання.
Наприкінці літа тардиційно додається роботи лікарям-дерматовенерологам. Повертаючись із відпочинку, франківці привозять не тільки добрий настрій та драйв від нових вражень і пригод, але й добірний букет різних хвороб. Найбільш поширені - шкірні захворювання та статеві інфекції. З чим мають справу медики цього року, «ГК» розповів головний лікар Івано-Франківського обласного дерматовенерологічного диспансеру Іванна Цідило.
20 серпня 2013 року в Івано-Франківську відбулося чергове засідання дискусійного клубу «PRO-позиція», на якому обговорювалася тема «22 роки незалежності. Трансформація політичних симпатій мешканців Прикарпаття». До яких висновків дійшли учасники дискусії читайте у матеріалі «ГК» «Моменти Незалежності – 22 роки опісля» на сторінці 3.
Західний кур’єр
Бува, що вискочиш до магазину за хлібом чи йогуртом, по дорозі до стелажів із потрібним товаром ми й не зчулися, як набрали цілу торбу непотрібних дірбниць. Згодом за необдумано витарчені кровні мучать докори сумління. Однак, не поспішайти записуватися у клуб анонімних шопоголіків. Це всього-на-всього хитрощі маркетологів. Які саме хитрощі і як супермаркети зумушують нас робити необдумані покупки дізнавалися журналісти «ЗК» у топ-темі номера «Шопінг під гіпонозом». Сторінка 4 видання.
Поки іванофранківці скуповують на ринках дешевий китайський одяг, місцеві легкопромівці, через відсутність покупців, змушені працювати на експорт. Ситуацію на ринку легкої промисловості і який він український одяг вивчали у «ЗК» у матеріалі «Без базару, або Одягнути українське». Сторінка 5 видання.
У серпні делегація прикарпатців, яку очолив голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк, побувала у провінції Альберта (Канада) і привезла звідти неоцінений досвід, який варто, на думку губернатора, перейняти і розвинути в нашому регіоні. Щож побачили закордоном прикарпатці і про що говорили із канадійськими колегами дізнавалися журналісти «ЗК».
Галичина
Немала частина українсього суспільства не зважаючи на те, що наша держава вже завершує 22 рік своєї незалежності, досі живе наче в старій системі політичних координат. Якої думки про нинішній стан Української держави відомі на Прикарпатті і поза ним люди, поцікавилася «Галичина». Із журналістами спілкувалися Дмитро Шлемко, Олександр Сич, Степан Пушик… Деталі на сторінках 10-11 у матеріалі «У незалежності віднайти самих себе».
Відгомін сланцевої сесії обласної ради знайшов місце і у новому номері «Галичини». Питання погодження тексту угоди про розподіл продукції між Україною і компанією Шеврон був топ-темою 23-ї сесії обласної ради. Після багатьох годин дискусії депутати так і не дійшли згоди у цьому спірному питанні. «Сланцевий» проект завис у повітрі. Як розгорталися події на сесії розпвоідають журналісти «Галичини» на сторінці 4.
В екслюзивному інтерв’ю в газеті «Галичина» народний депутат України Олесь Доній розповів, за що його цінують виборці Коломийщини і Городенківщини, запропонував рецепт, який має допомогти опозиції і суспільству подолати режим Януковича, а також похвалився, що понад 10 років тому зумів кинути курити і що йому не цікаві міцні алкогольні напої. Деталі розмови із народним обранцем на сторінці 15 видання.
Репортер
В Івано-Франківську більша частина громадського транспорту – приватники. Вони не їдуть туди, де нема заробітку. Наприклад, пасажирів небагато, дороги нема, тож нема і автобусів. А як бути пасажирам? Автобуси хочуть прибутків – у топ-темі номера.
Дівчина з Прикарпаття Оля Макар працювала в Африці волонтером, допомагала дітям Мозамбіку. Каже, це змінило її життя. Про бідну дитячу країну вона розповіла «Репортеру».
Події багатьох відомих романів відбуваються у славетних містах – Парижі, Лондоні, інших. А чи є у світовій літературі Станиславів? Є трохи. Де саме – читайте в «Репортері».