Преса про прикарпатських медалістів, ремонт у привокзальному сквері, Емірати очима франківчанки і відлуння АртПоля

 

А ще про чудом врятовану від нападу ведмедиці дівчину, унікальні святині Прикарпаття, закон про нацменшини на інше. Огляд преси за період 11 - 18 липня 2013 року.

 

Галицький кореспондент

Останніми роками у прикарпатських школах ударно зростає кількість вундеркіндів. Про це свідчить дощ золотих і срібних медалей, який щороку падає на випускників. Втім, подейкують, що медалі часто здобуваються не знаннями, а блатами, могоричами і грошима. Тому як «найвище досягнення учня за навчання» відзнака майже втратила сво вартість. Медаль також давно ене гарантує вступу до вишу. А все-таки мода на медалі не минає, а попит навіть росте. А тому, який він «Зворотний бік медалі» і як їх здобувають випускники прикарпатських шкіл дізнавалися журналісти ГК. Деталі у топ-темі номера на сторінці 7.

 

Із восьми унікальних дерев'яних храмів, які 21 червня увійшли до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, два знаходяться на Прикарпатті. Включення до ЮНЕСКО – це потужна інвестиція у туристичну привабливість краю. Однак, щоб скористатися цим бонусом, влада та громада мають багато попрацювати. У Нижньому Вербіжі, де знаходиться одна із пам’яток, селяни виявилися не готовими до такого розвитку подій. Як нині виглядає ця церковця і що про високу оцінку міжнародної спільноти думають у селі читайте у статі ГК «Нижній Вербіж: велич духу, закута у бляху» на сторінці 8.

 

А що цікавого трапилось у спортивному житті України і Прикарпаття вже традиційно читайте на спортивній сторінці ГК.

 

Західний кур’єр

Держава не може дати собі ради з утриманням і модернізацією застрілої житлово-комунальної галузі й хоче залучити до цього приватний капітал. Однак це незавжди йде на користь як самим комунальним підприємствам, так і споживачам хніх послуг. Отож чи буде фінальний розпродаж комуналки після дерибану земельі  майна? Дізнавалися журналісти ЗК. Деталі у топ-темі номеру на сторінці 4.

 

Ще не встигли українці оговтатися від сумнозвісного «мовного» закону, як у законодавців нове ноу-хау. Вони хочуть істотно розширити права нацменшин. При чому ініціатива лунає з обох таборів української політики. Що ж з приводу запропонованих нововведень думають фахові юристи, політологи та самі представники нацменшин читайте на сторінці 5 ЗК у статті «Особливий статус». Втім варто відзначити, що самі представники нацменшин ніяких особливих надій на якісні зміни не плекають.

 

Літо-2013 у розпалі. Але для когось – це пора відпочинку, а для когось – час насичених робочих буднів. Сонце, за прогнозами синоптиків, цього літа жаритиме ще завзятіше, ніж торік. Тож, українці шукатимуть порятунку від спеки у всьому, що дозволяє легше переносити її. А хто на цьому зароблятиме – довідувався ЗК. Ну звичайно ж, продавці морозива, пива, кондиціонерів, власники літніх торгових майданчиків…

 

 

Галичина

Минулими вихідними Прикарпаття сколихнула звіска про напад ведмедиці на дівчину, яка збирала у лісі ягоди. Дівчина чудом залишилась жива. Нині вона вже згадує ті страшні хвили, коли ведмідь її шматував лапами і дякує Бог, що все обійшлось переляком і незначними травмами. Із нею зустрівся журналіст Галичини. Деталі розмови на сторінці 14.

 

На Прикарпатті відгриміло «АртПоле». Впродовж п’яти днів завзяті фестивальними з усіх куточків України й не тільки створювали творчу атмосферу на Городенкіщині в селі Уніж. Фестиваль став своєрідною країною мистецтв, де вміло поєднюються звуки і дії у просторі. Головними ж акцентами 11 мистецького дійства стали малята і молодята. Отож, як все було в Унежі у матералі журналістів Галичини. Сторінка 15.

 

Репортер

Обличчям міста є вокзал. Околиці франківського вокзалу – скоріше притулок для бездомних, точка для пияків, місце стихійної торгівлі. Недавно привокзальний сквер почали ремонтувати, та чи це допоможе? Сімсот тисяч для бомжів – у топ-темі номера на сторінці 7.

 

Переможниця конкурсу від Репортера і компанії Мельник повернулася з Об’єднаних Арабських Еміратів. Таким був головний приз акції. Про казкову країну читачка розповіла журналістам. Каже, що подібного не бачила. Вразило все – від законів до архітектури. Які вони Емірати очима франківчанки читайте на сторінці 8.

 

Худнути на очах всієї країни — таке зможе не кожна жінка. Франківчанка Ілона Мурзова з донькою пішли на телешоу Битва дієт на "СТБ". І перемогли. Життя у шоу та після нього – у Репортері на сторінці 19.


18.07.2013 716 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1284
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1017
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2031
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3507
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1309
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1294

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1610

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

461

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1103

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1273
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24229
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

477
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2638
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

565
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1475
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

650
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15345
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

458
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

524
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1322 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

592
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

502