Преса про прикарпатських медалістів, ремонт у привокзальному сквері, Емірати очима франківчанки і відлуння АртПоля


/data/blog/38198/2c8bd5c6a8e2741c2f39f29ad50b53b0.jpg

Фото: korysne.co.ua

 

А ще про чудом врятовану від нападу ведмедиці дівчину, унікальні святині Прикарпаття, закон про нацменшини на інше. Огляд преси за період 11 - 18 липня 2013 року.

 

Галицький кореспондент

Останніми роками у прикарпатських школах ударно зростає кількість вундеркіндів. Про це свідчить дощ золотих і срібних медалей, який щороку падає на випускників. Втім, подейкують, що медалі часто здобуваються не знаннями, а блатами, могоричами і грошима. Тому як «найвище досягнення учня за навчання» відзнака майже втратила сво вартість. Медаль також давно ене гарантує вступу до вишу. А все-таки мода на медалі не минає, а попит навіть росте. А тому, який він «Зворотний бік медалі» і як їх здобувають випускники прикарпатських шкіл дізнавалися журналісти ГК. Деталі у топ-темі номера на сторінці 7.

 

Із восьми унікальних дерев'яних храмів, які 21 червня увійшли до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, два знаходяться на Прикарпатті. Включення до ЮНЕСКО – це потужна інвестиція у туристичну привабливість краю. Однак, щоб скористатися цим бонусом, влада та громада мають багато попрацювати. У Нижньому Вербіжі, де знаходиться одна із пам’яток, селяни виявилися не готовими до такого розвитку подій. Як нині виглядає ця церковця і що про високу оцінку міжнародної спільноти думають у селі читайте у статі ГК «Нижній Вербіж: велич духу, закута у бляху» на сторінці 8.

 

А що цікавого трапилось у спортивному житті України і Прикарпаття вже традиційно читайте на спортивній сторінці ГК.

 

Західний кур’єр

Держава не може дати собі ради з утриманням і модернізацією застрілої житлово-комунальної галузі й хоче залучити до цього приватний капітал. Однак це незавжди йде на користь як самим комунальним підприємствам, так і споживачам хніх послуг. Отож чи буде фінальний розпродаж комуналки після дерибану земельі  майна? Дізнавалися журналісти ЗК. Деталі у топ-темі номеру на сторінці 4.

 

Ще не встигли українці оговтатися від сумнозвісного «мовного» закону, як у законодавців нове ноу-хау. Вони хочуть істотно розширити права нацменшин. При чому ініціатива лунає з обох таборів української політики. Що ж з приводу запропонованих нововведень думають фахові юристи, політологи та самі представники нацменшин читайте на сторінці 5 ЗК у статті «Особливий статус». Втім варто відзначити, що самі представники нацменшин ніяких особливих надій на якісні зміни не плекають.

 

Літо-2013 у розпалі. Але для когось – це пора відпочинку, а для когось – час насичених робочих буднів. Сонце, за прогнозами синоптиків, цього літа жаритиме ще завзятіше, ніж торік. Тож, українці шукатимуть порятунку від спеки у всьому, що дозволяє легше переносити її. А хто на цьому зароблятиме – довідувався ЗК. Ну звичайно ж, продавці морозива, пива, кондиціонерів, власники літніх торгових майданчиків…

 

 

Галичина

Минулими вихідними Прикарпаття сколихнула звіска про напад ведмедиці на дівчину, яка збирала у лісі ягоди. Дівчина чудом залишилась жива. Нині вона вже згадує ті страшні хвили, коли ведмідь її шматував лапами і дякує Бог, що все обійшлось переляком і незначними травмами. Із нею зустрівся журналіст Галичини. Деталі розмови на сторінці 14.

 

На Прикарпатті відгриміло «АртПоле». Впродовж п’яти днів завзяті фестивальними з усіх куточків України й не тільки створювали творчу атмосферу на Городенкіщині в селі Уніж. Фестиваль став своєрідною країною мистецтв, де вміло поєднюються звуки і дії у просторі. Головними ж акцентами 11 мистецького дійства стали малята і молодята. Отож, як все було в Унежі у матералі журналістів Галичини. Сторінка 15.

 

Репортер

Обличчям міста є вокзал. Околиці франківського вокзалу – скоріше притулок для бездомних, точка для пияків, місце стихійної торгівлі. Недавно привокзальний сквер почали ремонтувати, та чи це допоможе? Сімсот тисяч для бомжів – у топ-темі номера на сторінці 7.

 

Переможниця конкурсу від Репортера і компанії Мельник повернулася з Об’єднаних Арабських Еміратів. Таким був головний приз акції. Про казкову країну читачка розповіла журналістам. Каже, що подібного не бачила. Вразило все – від законів до архітектури. Які вони Емірати очима франківчанки читайте на сторінці 8.

 

Худнути на очах всієї країни — таке зможе не кожна жінка. Франківчанка Ілона Мурзова з донькою пішли на телешоу Битва дієт на "СТБ". І перемогли. Життя у шоу та після нього – у Репортері на сторінці 19.


18.07.2013 512 0
Коментарі (0)

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1056
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2802
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1739 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3898
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5677
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1816

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

201

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

334

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

323

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

470
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

635
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

622
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

892
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

229
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2150
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

664
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

980
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1277
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

543 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

736
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

508
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

834