Преса про прикарпатських медалістів, ремонт у привокзальному сквері, Емірати очима франківчанки і відлуння АртПоля


/data/blog/38198/2c8bd5c6a8e2741c2f39f29ad50b53b0.jpg

Фото: korysne.co.ua

 

А ще про чудом врятовану від нападу ведмедиці дівчину, унікальні святині Прикарпаття, закон про нацменшини на інше. Огляд преси за період 11 - 18 липня 2013 року.

 

Галицький кореспондент

Останніми роками у прикарпатських школах ударно зростає кількість вундеркіндів. Про це свідчить дощ золотих і срібних медалей, який щороку падає на випускників. Втім, подейкують, що медалі часто здобуваються не знаннями, а блатами, могоричами і грошима. Тому як «найвище досягнення учня за навчання» відзнака майже втратила сво вартість. Медаль також давно ене гарантує вступу до вишу. А все-таки мода на медалі не минає, а попит навіть росте. А тому, який він «Зворотний бік медалі» і як їх здобувають випускники прикарпатських шкіл дізнавалися журналісти ГК. Деталі у топ-темі номера на сторінці 7.

 

Із восьми унікальних дерев'яних храмів, які 21 червня увійшли до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, два знаходяться на Прикарпатті. Включення до ЮНЕСКО – це потужна інвестиція у туристичну привабливість краю. Однак, щоб скористатися цим бонусом, влада та громада мають багато попрацювати. У Нижньому Вербіжі, де знаходиться одна із пам’яток, селяни виявилися не готовими до такого розвитку подій. Як нині виглядає ця церковця і що про високу оцінку міжнародної спільноти думають у селі читайте у статі ГК «Нижній Вербіж: велич духу, закута у бляху» на сторінці 8.

 

А що цікавого трапилось у спортивному житті України і Прикарпаття вже традиційно читайте на спортивній сторінці ГК.

 

Західний кур’єр

Держава не може дати собі ради з утриманням і модернізацією застрілої житлово-комунальної галузі й хоче залучити до цього приватний капітал. Однак це незавжди йде на користь як самим комунальним підприємствам, так і споживачам хніх послуг. Отож чи буде фінальний розпродаж комуналки після дерибану земельі  майна? Дізнавалися журналісти ЗК. Деталі у топ-темі номеру на сторінці 4.

 

Ще не встигли українці оговтатися від сумнозвісного «мовного» закону, як у законодавців нове ноу-хау. Вони хочуть істотно розширити права нацменшин. При чому ініціатива лунає з обох таборів української політики. Що ж з приводу запропонованих нововведень думають фахові юристи, політологи та самі представники нацменшин читайте на сторінці 5 ЗК у статті «Особливий статус». Втім варто відзначити, що самі представники нацменшин ніяких особливих надій на якісні зміни не плекають.

 

Літо-2013 у розпалі. Але для когось – це пора відпочинку, а для когось – час насичених робочих буднів. Сонце, за прогнозами синоптиків, цього літа жаритиме ще завзятіше, ніж торік. Тож, українці шукатимуть порятунку від спеки у всьому, що дозволяє легше переносити її. А хто на цьому зароблятиме – довідувався ЗК. Ну звичайно ж, продавці морозива, пива, кондиціонерів, власники літніх торгових майданчиків…

 

 

Галичина

Минулими вихідними Прикарпаття сколихнула звіска про напад ведмедиці на дівчину, яка збирала у лісі ягоди. Дівчина чудом залишилась жива. Нині вона вже згадує ті страшні хвили, коли ведмідь її шматував лапами і дякує Бог, що все обійшлось переляком і незначними травмами. Із нею зустрівся журналіст Галичини. Деталі розмови на сторінці 14.

 

На Прикарпатті відгриміло «АртПоле». Впродовж п’яти днів завзяті фестивальними з усіх куточків України й не тільки створювали творчу атмосферу на Городенкіщині в селі Уніж. Фестиваль став своєрідною країною мистецтв, де вміло поєднюються звуки і дії у просторі. Головними ж акцентами 11 мистецького дійства стали малята і молодята. Отож, як все було в Унежі у матералі журналістів Галичини. Сторінка 15.

 

Репортер

Обличчям міста є вокзал. Околиці франківського вокзалу – скоріше притулок для бездомних, точка для пияків, місце стихійної торгівлі. Недавно привокзальний сквер почали ремонтувати, та чи це допоможе? Сімсот тисяч для бомжів – у топ-темі номера на сторінці 7.

 

Переможниця конкурсу від Репортера і компанії Мельник повернулася з Об’єднаних Арабських Еміратів. Таким був головний приз акції. Про казкову країну читачка розповіла журналістам. Каже, що подібного не бачила. Вразило все – від законів до архітектури. Які вони Емірати очима франківчанки читайте на сторінці 8.

 

Худнути на очах всієї країни — таке зможе не кожна жінка. Франківчанка Ілона Мурзова з донькою пішли на телешоу Битва дієт на "СТБ". І перемогли. Життя у шоу та після нього – у Репортері на сторінці 19.


18.07.2013 516 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

753
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

386
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14129 14
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1620
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

906
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6236

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

675

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1501

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1308

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1193
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

553
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

691
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1615
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

632
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

922
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5962
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13800
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

295
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

589
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

522
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

836 2