Преса про прикарпатських медалістів, ремонт у привокзальному сквері, Емірати очима франківчанки і відлуння АртПоля


/data/blog/38198/2c8bd5c6a8e2741c2f39f29ad50b53b0.jpg

Фото: korysne.co.ua

 

А ще про чудом врятовану від нападу ведмедиці дівчину, унікальні святині Прикарпаття, закон про нацменшини на інше. Огляд преси за період 11 - 18 липня 2013 року.

 

Галицький кореспондент

Останніми роками у прикарпатських школах ударно зростає кількість вундеркіндів. Про це свідчить дощ золотих і срібних медалей, який щороку падає на випускників. Втім, подейкують, що медалі часто здобуваються не знаннями, а блатами, могоричами і грошима. Тому як «найвище досягнення учня за навчання» відзнака майже втратила сво вартість. Медаль також давно ене гарантує вступу до вишу. А все-таки мода на медалі не минає, а попит навіть росте. А тому, який він «Зворотний бік медалі» і як їх здобувають випускники прикарпатських шкіл дізнавалися журналісти ГК. Деталі у топ-темі номера на сторінці 7.

 

Із восьми унікальних дерев'яних храмів, які 21 червня увійшли до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, два знаходяться на Прикарпатті. Включення до ЮНЕСКО – це потужна інвестиція у туристичну привабливість краю. Однак, щоб скористатися цим бонусом, влада та громада мають багато попрацювати. У Нижньому Вербіжі, де знаходиться одна із пам’яток, селяни виявилися не готовими до такого розвитку подій. Як нині виглядає ця церковця і що про високу оцінку міжнародної спільноти думають у селі читайте у статі ГК «Нижній Вербіж: велич духу, закута у бляху» на сторінці 8.

 

А що цікавого трапилось у спортивному житті України і Прикарпаття вже традиційно читайте на спортивній сторінці ГК.

 

Західний кур’єр

Держава не може дати собі ради з утриманням і модернізацією застрілої житлово-комунальної галузі й хоче залучити до цього приватний капітал. Однак це незавжди йде на користь як самим комунальним підприємствам, так і споживачам хніх послуг. Отож чи буде фінальний розпродаж комуналки після дерибану земельі  майна? Дізнавалися журналісти ЗК. Деталі у топ-темі номеру на сторінці 4.

 

Ще не встигли українці оговтатися від сумнозвісного «мовного» закону, як у законодавців нове ноу-хау. Вони хочуть істотно розширити права нацменшин. При чому ініціатива лунає з обох таборів української політики. Що ж з приводу запропонованих нововведень думають фахові юристи, політологи та самі представники нацменшин читайте на сторінці 5 ЗК у статті «Особливий статус». Втім варто відзначити, що самі представники нацменшин ніяких особливих надій на якісні зміни не плекають.

 

Літо-2013 у розпалі. Але для когось – це пора відпочинку, а для когось – час насичених робочих буднів. Сонце, за прогнозами синоптиків, цього літа жаритиме ще завзятіше, ніж торік. Тож, українці шукатимуть порятунку від спеки у всьому, що дозволяє легше переносити її. А хто на цьому зароблятиме – довідувався ЗК. Ну звичайно ж, продавці морозива, пива, кондиціонерів, власники літніх торгових майданчиків…

 

 

Галичина

Минулими вихідними Прикарпаття сколихнула звіска про напад ведмедиці на дівчину, яка збирала у лісі ягоди. Дівчина чудом залишилась жива. Нині вона вже згадує ті страшні хвили, коли ведмідь її шматував лапами і дякує Бог, що все обійшлось переляком і незначними травмами. Із нею зустрівся журналіст Галичини. Деталі розмови на сторінці 14.

 

На Прикарпатті відгриміло «АртПоле». Впродовж п’яти днів завзяті фестивальними з усіх куточків України й не тільки створювали творчу атмосферу на Городенкіщині в селі Уніж. Фестиваль став своєрідною країною мистецтв, де вміло поєднюються звуки і дії у просторі. Головними ж акцентами 11 мистецького дійства стали малята і молодята. Отож, як все було в Унежі у матералі журналістів Галичини. Сторінка 15.

 

Репортер

Обличчям міста є вокзал. Околиці франківського вокзалу – скоріше притулок для бездомних, точка для пияків, місце стихійної торгівлі. Недавно привокзальний сквер почали ремонтувати, та чи це допоможе? Сімсот тисяч для бомжів – у топ-темі номера на сторінці 7.

 

Переможниця конкурсу від Репортера і компанії Мельник повернулася з Об’єднаних Арабських Еміратів. Таким був головний приз акції. Про казкову країну читачка розповіла журналістам. Каже, що подібного не бачила. Вразило все – від законів до архітектури. Які вони Емірати очима франківчанки читайте на сторінці 8.

 

Худнути на очах всієї країни — таке зможе не кожна жінка. Франківчанка Ілона Мурзова з донькою пішли на телешоу Битва дієт на "СТБ". І перемогли. Життя у шоу та після нього – у Репортері на сторінці 19.


18.07.2013 487 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

454
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1801
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33283
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2179
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2916
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4926 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

290

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1054

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

672

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

897
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

159
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

479
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

559 1
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

872
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

970
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

739
27.12.2024

Найбільша релігійна парафія села вирішила святкувати Різдво по-старому — 7 січня. Основні аргументи: за таким календарем жили їхні батьки та діди.    

7406
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30114 1
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3692
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

393
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

435
30.12.2024

Частка респондентів, які не погоджуються, що наступальна операція ЗСУ в Курській області посилила шанси України на переговорах, зростає з віком.  

637