
Огляд прикарпатської преси за період 2 - 9 липня 2015 року.
Західний кур'єр
Що там у хохлів? Російські ЗМІ активно використовують Івано-Франківськ для антиукраїнськї пропаганди. Чи це дйсно так журналісти "ЗК" дізнавалися у відомих франівкців, ескпертів та політологів. Сторінка 4 видання.
Патріарх Філарет: Якби не існували Київський Патріархат і УГКУ, то Путін уже б підкорив Україну. "ЗК" зібрав найцікавіші фрагменти із розмов Патріарха під час його перебування на Прикапатті. Ото, про війну, Церкву і об'єднання на сторінці 5.
Слабкі місця нового асфальту. На капітально відремонтованих вулицях провалються люки. Сторінка 2.
Репортер
Зміни самі не робляться. Нам не обіцяли, що все одразу стане добре. Навпаки, нова влада в різних обличчях говорила про дуже важкі для всіх реформи, непрості зміни й таке інше. А от, мовляв, уже потім… Минуло більше року, і що? У топ-темі номера.
Молочний притон. Гори пляшок, лайно по кутах, розтрощені офіси. Колись улюблене кафе франківців у самому центрі міста перетворилося на щось страшне. Читайте в газеті на сторінці 17.
Боєць воює, сім’я бідує. Аня з донечкою туляться майже в сараї без газу та води. Її чоловік в АТО. Маленька родина лишилася сам-на-сам зі своїми бідами. Сторінка 4.
Галицький кореспондент
Роздвоєння курсу. Голосування за закон про рестурктуризацію валютних кредитів, ухвалений ВРУ пізно ввечері 2 липня, зворохобив суспільство і політикум. У низах не бажають, щоби чиїсь борги перекладали на плечі всіх, а у верхах стурбовані майбутнім парламентської коалації. Що ж ансправді сталося дізанвався ГК. Сторінка 5.
Губить людей не пиво - губить людей ціна. З 1 липня вступили в силу зміни до закону, який регулює обіг пива ат спиртних напоїв. Згідно з ними, пиво тепер прирівнюється до алкогольних напоїв. Підприємці підраховують імовірні збитки, а противники таких змін називають його лобістським. Сторінка 8.
Нове життя. На Прикарпатті "Карітас" допомагає вимушеним переселенцям зі сходу України. Сторінка 18.
Вікна
Міська влада Калуша подарувала обласній 1600 гривень. Калуш вирішив відмовитися від субвенції на розвиток освіти з обласного бюджету, назвавши її “атракціоном нечуваної щедрості”. Причиною такого рішення стало те, що з 8,7 млн гривень на Калуш вділили аж 1600 гривень. У відсотковому еквіваленті така сума становить 0,01%.
Олександр Коваль: «Солдатський пайок, можливо, й не дуже смачний, але він є. Техніка стара, та ми навчилися добре нею воювати» Завершується відпустка бійця 131-го окремого розвідувального батальйону Збройних сил України, калушанина Олександра Коваля. Він повертається на Схід з подарунками, вірою в перемогу та мріями про позитивні зміни в нашій країні. Олександр Коваль ні на що не скаржиться і чоловіків, які ухиляються від мобілізації, — не засуджує. Хоча вважає, що чоловіки мають захищати країну.
З «помстою Сталіна» треба боротися у водонепроникному одязі. Останнім часом на території України спостерігається стрімке поширення борщівника Сосновського, або, як кажуть у народі, «помсти Сталіна». На Калущині площа, засмічена борщівником, сягнула понад 30 гектарів. «Вікна» дізнавалися історію поширення небезпечної рослини та методи боротьби з нею.
Файний фест у файному місті. Цьогоріч міжнародний музичний фестиваль «Файне місто» у Тернополі відбувся утретє, і, попри своє недовге існування, зібрав близько 8 000 любителів музики. Три дні, три сцени та купу позитиву – «Вікна» діляться враженнями та пригодами.