Преса про перевантаження учнів, "хабар року" та пеню за несплату компослуг

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 30 листопада по 6 грудня 2012 року.


Галицький Кореспондент

Про те, як в українських школах перевантажують учнів початкових класів читайте у першосторінковому матеріалі газети під заголовком «Шкідливі знання».

«Якщо потрібно для справи, готовий використовувати і «непарламентські методи боротьби», - говорить новообраний депутати Верховної Ради України від Прикарпаського округу №89 Василь Гладій.

Незабаром з будівлі варного цеху пивзаводу на вулиці Новгородській знімуть риштування і представлять громаді Франківська чи то відреставровану, чи то відбудовану пам’ятку архітектури. В українській мові невіть немає слова на позначення того, що зробили з колись однією з найгарніших і найдавніших пам’яток архітектури Станиславова. Найближчими термінами є німецьке поняття «реставрація насмерть» та англійське «фейк» - підробка, імітація. Детальніше – на 6 сторінці під заголовком «Фейковий пивзавод».

З 16 грудня вступить в дію законодавча заборона куріння в публічних місцях, зокрема і в закладах громадського харчування – ресторанах, кав’ярнях, барах, тощо. Турбота парламентарів про здоров’я громадян обійдеться в копієчку власникам закладів. Як власники ресторанів Івано-Франківська готуються до 16 грудня і що думають про закон самі курці дізнавайтеся в тексті «Закон з димком» на 8 сторінці.

Людину можна використати на запчастини. Одне донорське тіло може врятувати життя щонайменше чотирьом людям – завдяки своїм серцю, печінці, легенями і нирками, які підуть на пересадку невиліковно хворим. Плюс роговиця ока та інші тканини, а також кістки – і ще стільком же недужим можна перхнути здоров’я. Про це на 18 сторінці в тексті «Українців розбиратимуть на запчастини».

 

Репортер

Галасливе затримання керівника Івано-Франківського департаменту архітектури і містобудування обговорювала вся Україна. Пройшло два місяці – жодних офіційних повідомлень. Тому журналістам доводиться розбиратися самостійно. Про це читайте в темі номера під заголовком «Хабар року».

За версією «Репортера» Лесь Подерев’янський і його вистава «Павлік Морозов» - збірний образ чи то людини, чи то події тижня. «Нецензурна лексика на сцені академічного облмуздрамтеатру – такого у нас ще не бачили й не чули», - йдеться на 3 сторінці.

Як уберегтися від звуків вулиці – базарної реклами, звуків музики і проповідей? Чи законні вони і чи маємо ми право жити без них, читайте на 6 сторінці в тексті «Від проповідей до шансону».

Скоро для того, щоби після смерті забрати з тіла органи, медикам вже не треба буде згода родичів покійного. Не написав відмову поки живий – згоден! «Закон і органи» - на 8 сторінці.

Вони об’єдналися у Городенці. Ці жінки самі не здаються і навіть допомагають самотнім татусям. Детальніше в матеріалі «Клуб самотніх жінок» на 18 сторінці.

Секрети ліжникарства найкраще знають у столиці цього промислу – в косівському Яворові. «Ліжники ростуть в горах» - на 19 сторінці.

 

Західний Кур’єр

«Одні платять, інші – ні, бо нема на них пені»: Пеню за неоплачені комун послуги не нараховуватимуть, але переплату мешканців колишнім ЖЕО ЄРЦ не зарахує. Про це в першосорінковому матеріалі тижневика.

«Чи багаті, тим і раді», або Що приваблює іноземних бізнесменів на Прикарпатті, читайте на першій сторінці з продовженням на 5.

Різдвяні ярмарки у європейських містах збирають мільйони відвідувачів. Про те, де найкраще у Європі відчути дух Різдва читайте на 15 сторінці в матеріалі «За святковим настроєм – до Європи».

 

Галичина

«Набутий управлінський досвід, професійні навики, розуміння специфіки місцевого самоврядування спробую трансформувати в успішність роботи усією облради», - говорить голова Івано-Франківської обласної ради Василь Скрипничук на першій сторінці.

Працівники івано-франківського шкір заводу прийшли до влади по зарплату. «Протест шкіряників» - на 3 сторінці.

У Прикарпатському військово-спортивному ліцеї готують еліту українських Збройних сил. Про це на 13 сторінці під заголовком «Територія гарту».

Як народна команда з Івано-Франківська стала чемпіоном країни, читайте в матеріалі «Десятиліття «Урагану» на 14 сторінці.


06.12.2012 639 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1205
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

413
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14298 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1650
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

933
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6282

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

696

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1522

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1326

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1208
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

569
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

714
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1629
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

647
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

937
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5981
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13933
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

316
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

609
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

539
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

853 2