Преса про перевантаження учнів, "хабар року" та пеню за несплату компослуг

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 30 листопада по 6 грудня 2012 року.


Галицький Кореспондент

Про те, як в українських школах перевантажують учнів початкових класів читайте у першосторінковому матеріалі газети під заголовком «Шкідливі знання».

«Якщо потрібно для справи, готовий використовувати і «непарламентські методи боротьби», - говорить новообраний депутати Верховної Ради України від Прикарпаського округу №89 Василь Гладій.

Незабаром з будівлі варного цеху пивзаводу на вулиці Новгородській знімуть риштування і представлять громаді Франківська чи то відреставровану, чи то відбудовану пам’ятку архітектури. В українській мові невіть немає слова на позначення того, що зробили з колись однією з найгарніших і найдавніших пам’яток архітектури Станиславова. Найближчими термінами є німецьке поняття «реставрація насмерть» та англійське «фейк» - підробка, імітація. Детальніше – на 6 сторінці під заголовком «Фейковий пивзавод».

З 16 грудня вступить в дію законодавча заборона куріння в публічних місцях, зокрема і в закладах громадського харчування – ресторанах, кав’ярнях, барах, тощо. Турбота парламентарів про здоров’я громадян обійдеться в копієчку власникам закладів. Як власники ресторанів Івано-Франківська готуються до 16 грудня і що думають про закон самі курці дізнавайтеся в тексті «Закон з димком» на 8 сторінці.

Людину можна використати на запчастини. Одне донорське тіло може врятувати життя щонайменше чотирьом людям – завдяки своїм серцю, печінці, легенями і нирками, які підуть на пересадку невиліковно хворим. Плюс роговиця ока та інші тканини, а також кістки – і ще стільком же недужим можна перхнути здоров’я. Про це на 18 сторінці в тексті «Українців розбиратимуть на запчастини».

 

Репортер

Галасливе затримання керівника Івано-Франківського департаменту архітектури і містобудування обговорювала вся Україна. Пройшло два місяці – жодних офіційних повідомлень. Тому журналістам доводиться розбиратися самостійно. Про це читайте в темі номера під заголовком «Хабар року».

За версією «Репортера» Лесь Подерев’янський і його вистава «Павлік Морозов» - збірний образ чи то людини, чи то події тижня. «Нецензурна лексика на сцені академічного облмуздрамтеатру – такого у нас ще не бачили й не чули», - йдеться на 3 сторінці.

Як уберегтися від звуків вулиці – базарної реклами, звуків музики і проповідей? Чи законні вони і чи маємо ми право жити без них, читайте на 6 сторінці в тексті «Від проповідей до шансону».

Скоро для того, щоби після смерті забрати з тіла органи, медикам вже не треба буде згода родичів покійного. Не написав відмову поки живий – згоден! «Закон і органи» - на 8 сторінці.

Вони об’єдналися у Городенці. Ці жінки самі не здаються і навіть допомагають самотнім татусям. Детальніше в матеріалі «Клуб самотніх жінок» на 18 сторінці.

Секрети ліжникарства найкраще знають у столиці цього промислу – в косівському Яворові. «Ліжники ростуть в горах» - на 19 сторінці.

 

Західний Кур’єр

«Одні платять, інші – ні, бо нема на них пені»: Пеню за неоплачені комун послуги не нараховуватимуть, але переплату мешканців колишнім ЖЕО ЄРЦ не зарахує. Про це в першосорінковому матеріалі тижневика.

«Чи багаті, тим і раді», або Що приваблює іноземних бізнесменів на Прикарпатті, читайте на першій сторінці з продовженням на 5.

Різдвяні ярмарки у європейських містах збирають мільйони відвідувачів. Про те, де найкраще у Європі відчути дух Різдва читайте на 15 сторінці в матеріалі «За святковим настроєм – до Європи».

 

Галичина

«Набутий управлінський досвід, професійні навики, розуміння специфіки місцевого самоврядування спробую трансформувати в успішність роботи усією облради», - говорить голова Івано-Франківської обласної ради Василь Скрипничук на першій сторінці.

Працівники івано-франківського шкір заводу прийшли до влади по зарплату. «Протест шкіряників» - на 3 сторінці.

У Прикарпатському військово-спортивному ліцеї готують еліту українських Збройних сил. Про це на 13 сторінці під заголовком «Територія гарту».

Як народна команда з Івано-Франківська стала чемпіоном країни, читайте в матеріалі «Десятиліття «Урагану» на 14 сторінці.


06.12.2012 2005 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

536
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1917
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33312
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2210
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2948
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4986 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

322

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1091

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

693

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

913
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

186
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

496
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

577 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1047
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

893
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

986
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

756
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30134 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

777
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3755
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

419
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

456