Огляд івано-франківської преси за тиждень з 30 листопада по 6 грудня 2012 року.
Галицький Кореспондент
Про те, як в українських школах перевантажують учнів початкових класів читайте у першосторінковому матеріалі газети під заголовком «Шкідливі знання».
«Якщо потрібно для справи, готовий використовувати і «непарламентські методи боротьби», - говорить новообраний депутати Верховної Ради України від Прикарпаського округу №89 Василь Гладій.
Незабаром з будівлі варного цеху пивзаводу на вулиці Новгородській знімуть риштування і представлять громаді Франківська чи то відреставровану, чи то відбудовану пам’ятку архітектури. В українській мові невіть немає слова на позначення того, що зробили з колись однією з найгарніших і найдавніших пам’яток архітектури Станиславова. Найближчими термінами є німецьке поняття «реставрація насмерть» та англійське «фейк» - підробка, імітація. Детальніше – на 6 сторінці під заголовком «Фейковий пивзавод».
З 16 грудня вступить в дію законодавча заборона куріння в публічних місцях, зокрема і в закладах громадського харчування – ресторанах, кав’ярнях, барах, тощо. Турбота парламентарів про здоров’я громадян обійдеться в копієчку власникам закладів. Як власники ресторанів Івано-Франківська готуються до 16 грудня і що думають про закон самі курці дізнавайтеся в тексті «Закон з димком» на 8 сторінці.
Людину можна використати на запчастини. Одне донорське тіло може врятувати життя щонайменше чотирьом людям – завдяки своїм серцю, печінці, легенями і нирками, які підуть на пересадку невиліковно хворим. Плюс роговиця ока та інші тканини, а також кістки – і ще стільком же недужим можна перхнути здоров’я. Про це на 18 сторінці в тексті «Українців розбиратимуть на запчастини».
Репортер
Галасливе затримання керівника Івано-Франківського департаменту архітектури і містобудування обговорювала вся Україна. Пройшло два місяці – жодних офіційних повідомлень. Тому журналістам доводиться розбиратися самостійно. Про це читайте в темі номера під заголовком «Хабар року».
За версією «Репортера» Лесь Подерев’янський і його вистава «Павлік Морозов» - збірний образ чи то людини, чи то події тижня. «Нецензурна лексика на сцені академічного облмуздрамтеатру – такого у нас ще не бачили й не чули», - йдеться на 3 сторінці.
Як уберегтися від звуків вулиці – базарної реклами, звуків музики і проповідей? Чи законні вони і чи маємо ми право жити без них, читайте на 6 сторінці в тексті «Від проповідей до шансону».
Скоро для того, щоби після смерті забрати з тіла органи, медикам вже не треба буде згода родичів покійного. Не написав відмову поки живий – згоден! «Закон і органи» - на 8 сторінці.
Вони об’єдналися у Городенці. Ці жінки самі не здаються і навіть допомагають самотнім татусям. Детальніше в матеріалі «Клуб самотніх жінок» на 18 сторінці.
Секрети ліжникарства найкраще знають у столиці цього промислу – в косівському Яворові. «Ліжники ростуть в горах» - на 19 сторінці.
Західний Кур’єр
«Одні платять, інші – ні, бо нема на них пені»: Пеню за неоплачені комун послуги не нараховуватимуть, але переплату мешканців колишнім ЖЕО ЄРЦ не зарахує. Про це в першосорінковому матеріалі тижневика.
«Чи багаті, тим і раді», або Що приваблює іноземних бізнесменів на Прикарпатті, читайте на першій сторінці з продовженням на 5.
Різдвяні ярмарки у європейських містах збирають мільйони відвідувачів. Про те, де найкраще у Європі відчути дух Різдва читайте на 15 сторінці в матеріалі «За святковим настроєм – до Європи».
Галичина
«Набутий управлінський досвід, професійні навики, розуміння специфіки місцевого самоврядування спробую трансформувати в успішність роботи усією облради», - говорить голова Івано-Франківської обласної ради Василь Скрипничук на першій сторінці.
Працівники івано-франківського шкір заводу прийшли до влади по зарплату. «Протест шкіряників» - на 3 сторінці.
У Прикарпатському військово-спортивному ліцеї готують еліту українських Збройних сил. Про це на 13 сторінці під заголовком «Територія гарту».
Як народна команда з Івано-Франківська стала чемпіоном країни, читайте в матеріалі «Десятиліття «Урагану» на 14 сторінці.