Преса про новий політичний сезон, перші багатоповерхівки в Івано-Франківську, жіночу колонію і "королів франківських вулиць"


/data/blog/40310/4f0e22e181692a68768dbeb156be9053.jpg

Фото: www.radiosvoboda.org

 

А ще про візит глави УГКЦ в Брошнів, реформи у школі і підсумки трьох років діяльності міської ради Івано-Франківська. Огляд преси за період 29 серпня - 5 вересня 2013 року.


Галицький кореспондент

Телефонний дзвінок – і життя розколюється надвоє: нещастя із близькою людиною. Голос в трубці пропонує допомогти. За гроші. Не ведіться на такі дзвінки. Це – шахрайство. Апелюючи до почуттів, підступні люди виманюють гроші. За кілька останніх місяців обласна міліція задокументувала півсотні таких злочинів. При чому, як свідчить статистика, звертається до правоохоронців тільки один із п’яти потерпілих. Про те як виманюють гроші у прикарпатців і як не вестися на такі провокації дізнавалися журналісти «ГК». Деталі у топ-темі номера «Альо!Заплатіть за сина…»

 

Віднедавна до переліку рекомендованих додали щеплення від вірусу папіломи людини, відомого як вірус бородавок. Ідеться про ті типи, які передаються статевим шляхом, вражають слизові статевих органіві викликають злоякісні пухлини. Щеплення від папілома-вірусу мали би запобігати розвитку раку і дисплазій-передракових станів. Натомість Інтернетом шириться інформація про безпліддя внаслідок цих щеплень. Де правда і що несуть щеплення від цього вірусу з’ясовували журанлісти «ГК». Деталі на сторінці 19 видання.

 

Кувалдою по підприємцях. Пригоди івано-франківської «людини-кувалди» продовжуються. Народний депутат Руслан Марцінків довів до лікарняного ліжка дружину підприємця, якому розвалив кувалдою паркан довкола будови. Що ж далі із місцями слави і піару нардепа з’ясовували журналітси «ГК». Сторінка 18 видання.

 

Галичина

«Сланець» повертається. Кабінет Міністрів України надіслав до Івано-Франківської обласної ради новий проект угоди про розподіл продукції. Що ж змінилося у славнозвісній угоді читайте на сторінці 2 газети «Галичина».

 

Блаженнішого патріарха Святослава у селищі Брошневі-Осаді на Рожнятівщині чекали з благословінням. І не лише через урочистості з нагоди 10-літнього ювілею від часу освячення місцевої церкви Святого Вознесіння Господнього. У Брошневі патріарха Святослава греко-католицька громада вважає своїм, рідним і близьким також через родинні пороги. У селищі, де народився його батько і нині є чимала родина, майбутній глава УГКЦ верше взяв у руки і відкрив Святе Письмо. Про візит Блаженнішого Святослава у Брошнів на сторінці 4 видання.

 

Як у нас полюбляють писати – мальовничо розкинулося село Маріямпіль Галицького району на високому берегу Дністра. От тільки двомстам його тимчасовим жителям доводиться милувтася тією красою в ряди-годи. Заважають високі мури із колючим дротом і охорона. Журналісти «Галичини» розповідають про жіночу виправну установу, розташовану в цьому населеному пункті. Деталі на сторінці 13 виадння у матеріалі «Жінки за колючим дротом».

 

Західний кур'єр

Франківські безхатченки відмовляються йти на нічліг до притулку. Натомість обживають смітники у середмісті та шокують перехожих виглядом та запахом. Змусити їх покинути асфальтне життя не може ані місцева влада, ані правоохоронці. Про «Королів вулиць» читайте у топ-темі «ЗК» на сторінці 4.

 

Політична осінь на старті. У черговому номері «ЗК» прикарпатські нардепи поділилися передчуттями напередодні нового політичного сезону. Про свої очікування розповіли Руслан Марцінків, Роман Чернега, Василь Гладій. Деталі – сторінка 5 «ЗК».

 

Цьогоріч виповнюється 100 років з того часу, як у Станиславові були зведені перші п’ятиповерхові кам’яниці, які місцеві жителі тоді називали «хмародерами». Вони, вочевидь, не знали, що очікує місто через століття. Якими були перші багатоповерхівки і як їх будували – історичний огляд від відомого пркиарпатського історика і краєзнавця Михайла Головатого. Сторінки 14 – 15 видання.

 

Репортер

Минає три роки, як працює нинішня Івано-Франківська міська рада. Перед виборами депутати, особливо мажоритарники, обіцяли багато, а що зробили? Хтось уже й забув. Але газета нагадає. Депутатам обіцяти – як з гори скотитися. У топ-темі номера.

 

Українську школу і далі реформують. Цього року зміни найбільше зачеплять другі та п’яті класи. Що чекає дітей та чи готові до новації школи, розбиралися журналісти «Репортера».

 

Стара поштівка, сучасне фото, коротка довідка. Постійна рубрика газети демонструє, як змінилося місто за сто років. Слідами старого Станиславова – разом із «Репортером».


05.09.2013 720 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

331
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13767 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1570
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

867
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6132
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1720

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

636

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1464

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1273

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1164
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

519
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

655
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1577
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

599
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

878
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5922
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13609
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

245
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

545
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

483
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

789 2