
Фото: www.radiosvoboda.org
А ще про візит глави УГКЦ в Брошнів, реформи у школі і підсумки трьох років діяльності міської ради Івано-Франківська. Огляд преси за період 29 серпня - 5 вересня 2013 року.
Галицький кореспондент
Телефонний дзвінок – і життя розколюється надвоє: нещастя із близькою людиною. Голос в трубці пропонує допомогти. За гроші. Не ведіться на такі дзвінки. Це – шахрайство. Апелюючи до почуттів, підступні люди виманюють гроші. За кілька останніх місяців обласна міліція задокументувала півсотні таких злочинів. При чому, як свідчить статистика, звертається до правоохоронців тільки один із п’яти потерпілих. Про те як виманюють гроші у прикарпатців і як не вестися на такі провокації дізнавалися журналісти «ГК». Деталі у топ-темі номера «Альо!Заплатіть за сина…»
Віднедавна до переліку рекомендованих додали щеплення від вірусу папіломи людини, відомого як вірус бородавок. Ідеться про ті типи, які передаються статевим шляхом, вражають слизові статевих органіві викликають злоякісні пухлини. Щеплення від папілома-вірусу мали би запобігати розвитку раку і дисплазій-передракових станів. Натомість Інтернетом шириться інформація про безпліддя внаслідок цих щеплень. Де правда і що несуть щеплення від цього вірусу з’ясовували журанлісти «ГК». Деталі на сторінці 19 видання.
Кувалдою по підприємцях. Пригоди івано-франківської «людини-кувалди» продовжуються. Народний депутат Руслан Марцінків довів до лікарняного ліжка дружину підприємця, якому розвалив кувалдою паркан довкола будови. Що ж далі із місцями слави і піару нардепа з’ясовували журналітси «ГК». Сторінка 18 видання.
Галичина
«Сланець» повертається. Кабінет Міністрів України надіслав до Івано-Франківської обласної ради новий проект угоди про розподіл продукції. Що ж змінилося у славнозвісній угоді читайте на сторінці 2 газети «Галичина».
Блаженнішого патріарха Святослава у селищі Брошневі-Осаді на Рожнятівщині чекали з благословінням. І не лише через урочистості з нагоди 10-літнього ювілею від часу освячення місцевої церкви Святого Вознесіння Господнього. У Брошневі патріарха Святослава греко-католицька громада вважає своїм, рідним і близьким також через родинні пороги. У селищі, де народився його батько і нині є чимала родина, майбутній глава УГКЦ верше взяв у руки і відкрив Святе Письмо. Про візит Блаженнішого Святослава у Брошнів на сторінці 4 видання.
Як у нас полюбляють писати – мальовничо розкинулося село Маріямпіль Галицького району на високому берегу Дністра. От тільки двомстам його тимчасовим жителям доводиться милувтася тією красою в ряди-годи. Заважають високі мури із колючим дротом і охорона. Журналісти «Галичини» розповідають про жіночу виправну установу, розташовану в цьому населеному пункті. Деталі на сторінці 13 виадння у матеріалі «Жінки за колючим дротом».
Західний кур'єр
Франківські безхатченки відмовляються йти на нічліг до притулку. Натомість обживають смітники у середмісті та шокують перехожих виглядом та запахом. Змусити їх покинути асфальтне життя не може ані місцева влада, ані правоохоронці. Про «Королів вулиць» читайте у топ-темі «ЗК» на сторінці 4.
Політична осінь на старті. У черговому номері «ЗК» прикарпатські нардепи поділилися передчуттями напередодні нового політичного сезону. Про свої очікування розповіли Руслан Марцінків, Роман Чернега, Василь Гладій. Деталі – сторінка 5 «ЗК».
Цьогоріч виповнюється 100 років з того часу, як у Станиславові були зведені перші п’ятиповерхові кам’яниці, які місцеві жителі тоді називали «хмародерами». Вони, вочевидь, не знали, що очікує місто через століття. Якими були перші багатоповерхівки і як їх будували – історичний огляд від відомого пркиарпатського історика і краєзнавця Михайла Головатого. Сторінки 14 – 15 видання.
Репортер
Минає три роки, як працює нинішня Івано-Франківська міська рада. Перед виборами депутати, особливо мажоритарники, обіцяли багато, а що зробили? Хтось уже й забув. Але газета нагадає. Депутатам обіцяти – як з гори скотитися. У топ-темі номера.
Українську школу і далі реформують. Цього року зміни найбільше зачеплять другі та п’яті класи. Що чекає дітей та чи готові до новації школи, розбиралися журналісти «Репортера».
Стара поштівка, сучасне фото, коротка довідка. Постійна рубрика газети демонструє, як змінилося місто за сто років. Слідами старого Станиславова – разом із «Репортером».