Преса про невикорінений гральний бізнес, нетрі секон-хенду та работоргівлю

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 20 по 26 січня 2012 року.

 

Галицький Кореспондент
Коли майже три роки тому Верховна Рада України заборонила гральний бізнес, тисячі матерів та дружин з полегшенням зітхнули. Сповідалися, що вже не доведеться розшукувати хворих лудо манією – залежних від гри – синів і чоловіків по гральних клубах, з домівок не зникатимуть гроші та цінні речі… Проте «одноруких бандитів» і казино позбутися не вдалося. Про це в першосторінковому матеріалі тижневика «Програти життя» з продовженням на 8 сторінці.
«Чи варто купувати конфіскат?» - «Галицький Кореспондент» прицінювався до арештованого та конфіскованого майна на публічних торгах в Івано-Франківську на 7 сторінці.
В Івано-Франківську бійці «Беркута» не пропустили відвідувачів у нічний клуб: в результаті у молодої жінки зламана рука, а в її супутника – перелом носа та щелепи. «Фейсом об контроль» - на 18 сторінці.
Чому українські діти помирають на уроках фізкультури досліджували журналісти на 19 сторінці під заголовком «Навчитися не помирати».
«Вуйцьо» - ласкаво і шанобливо говорять про ведмедя гуцули. «Місьо» - називають звіра. Вірять: не можна вимовляти його справжнє ім’я, щоби не прикликати до господи. Розповідають колоритні міфи про родичання мешканців верховин із ведмедями. Подекуди навіть переконують, що ті походять від людей. Про це в тексті «Вуйцьо Місьо» на 20 сторінці.

Репортер
Гарно виглядати, звісно, хочуть всі. Але, на жаль, нині це далеко не кожному по кишені. Проте часто зустрічаються прикарпатські модники та модниці, які аж ніяк не повторюються в одязі. Незважаючи на невисокі доходи, вони завжди мають щось нове. Щось нове із вживаного, з секонд-хенду. «Нетрями секонд-хенду» на першій шпальті з продовженням на 7 сторінці.
Людиною тижня за версією «Репортера» став Василь Брус. «За широкі груди, якими він закрив губернатора. Заступник голови ОДА на прес-конференції щодо мікрорайону «Черешеньки» повідомив – винні всі, крім облдержадміністрації, а розбиратися в ситуації буде прокуратура» - йдеться на 3 сторінці.
Кому, а особливо – навіщо потрібні персональні дані звичайних українців дізнавалися журналісти на 4 сторінці під заголовком «Захистити чи нашкодити?».
«Казкотерапія для всіх» - вихованки Коломийського будинку-інтернату ніколи не навчаться ховати емоції. Детальніше на 5 сторінці.
Приватним компаніям доведеться аргументувати правильність своїх тарифів. «Кому платити за домофони?» - про це на 6 сторінці.
Чому від алкоголю грубішають, а для схуднення треба їсти 10 разів на день, розповідає обласний дієтолог Наталія Попович на 18 сторінці.
Стіни будинку по вулиці Сахарова в Івано-Франківську бачили багато горя та болю, а нині там – обласні міліція та СБУ. Про це на 20 сторінці в тексті «Зона справедливості».

Західний Кур’єр
На Прикарпатті торік відправили до суду три справи, пов’язані з торгівлю людьми. Детальніше в першосторінковому матеріла тижневика «Живий товар» з продовження на 15 сторінці.
Кожна влада у назвах вулиць намагається увіковічнити імена героїв своєї епохи. Але в плині часу, зі змінами епох та встановленням чергової влади, змінювалися і назви вулиць. Кажуть, що найменування нових і перейменування старих – об’єктивний історичний процес. Про це на 3 сторінці в статті «Як не поремонтуємо, то хоч перейменуємо».
Письменник, фольклорист, громадський діяч, професор, депутат – усе це про відомого у нашому краї лауреата Шевченківської премії Степана Пушика. Чим сьогодні живе цей неспокійний чоловік, що в його житті є визначальним – про це в інтерв’ю на 5 сторінці.
З песця, норки, соболя чи з нутрії, каракулю чи кролика? Хутро вже давно стало показником соціального статусу, як модель авто чи місце відпочинку. «Особливості полювання на… шуби» читайте на 16 сторінці.

Галичина
Першосторінковим матеріалом газети став земельний конфлікт в Івано-Франківську навколо урочища «Нивки» під заголовком «Гіркі Черешеньки» з продовженням на 3 сторінці.
Конфліктної ситуації, яка періодично викликає збурення в середовищі приватних підприємців, що торгують на ринках Івано-Франківська, та навіть час від часу виводить на протестні мітинги під міськраду й облдержадміністрацію, за логікою не мало б існувати взагалі. Детальніше про це на 4 сторінці в тексті «Коли чорним по білому не пишеться».


26.01.2012 2253 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

992
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1559
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3426 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2659
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3530
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

3071

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

407

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

862

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

877

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1513
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

441
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3309
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20816
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1260
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

568
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

634
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1196
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

342
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

209
10.02.2025

Президент США Дональд Трамп заявив, що мав телефонну розмову з путіним та спробував домовитися про припинення російсько-української війни.  

367
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3719 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

762 1