А ще про обіцяний ремонт вокзалу у Татарові, легку атлетику в Івано-Франківську і нову рубрику від "Репортера". Огляд преси за період 8-15 серпня 2013 року.
Галичина
Декілька років тому в Івнао-Франківськ повернулася копія чудотворної ікони Матері Божої Ласкавої Станиславівської. З того часу ікона перебуває у невеличкій церкві Йоана Хрестителя на вул. Микитинецькій і з того часу вона не перестає творити чуда. Про чергове чудо зцілення у топ-темі Галичини «Я на цьому світі чи на тому?». Пані Світлана розповідає про те, як молитва отця Володимира й ікона допомогли їй перенести складну (у жінки виявили початкову стадію раку) операцію і подолати життєві труднощі. Деталі читайте на сторінці 9 видання.
Вокзал у Татарові на Яремчанщині нині на межі повного занепаду. Будівля, зведена ще за часів Австро-Угорщини, переживає свої найгірші часи. Місцеві жителі роками намагалися домовитися із залізничниками про ремонт споруди. І ось «Укрзалізниця» пообіцяла вже наступного року взятися до роботи. Деталі усієї історії навколо історичної памяки в Татрові читайте на сторіці 4 «Галичини».
Віталій Метешко прийшов працювати в Івано-Франківську міську раду після чергових виборів з новою командою Віктора Анушкевичуса. Претендуючи на вакантну посаду голови комутету фізкультури і спорту міської ради, він єдиний серед кандидатів запропонував програму розвитку спорту в обласному центрі. І ось уже багато років Метешко старається втілювати її в життя. Про спорт у місті, легку атлетику та багато іншого в інтерв’ю журналістів «Галичини» із Віталієм Метешко на сторінці 15.
Репортер
В Україні більшає протестів. Івано-Франківськ – не виняток. Та все частіше акції стосуються невеликих локальних проблем, як то іржаві гаражі у дворі чи сміття біля будинку. Що відбувається із нашими людьми? Кожному болить своє – у топ-темі номера.
«Репортер» починає нову рубрику. Пара фото покаже, як змінився Франківськ за сто років. Плюс трохи історії та сьогодення. Слідами старого Станиславова – разом із Репортером.
Переможці передплатної кампанії Репортера повернулися з Парижа. Подружжя із Калуша за тиждень проїхало Польщу, Бельгію, Німеччину, Францію. Євровраження – у газеті.
Галицький кореспондент
Цього року майже тисяча дітей не потрапили у дошкільні заклади Івано-Франківська. Батьки дошкільнят звиунвачують у цьому міську владу ат введення реформи електронної реєстрації. У чому ж насправді ситуція і як вирішти проблему нестачі місць для дошкільнят з’ясовували журналісти ГК у топ-темі номера «Дитсадки не безрозмірні» на сторінці 5 видання.
У сусідніх з Івано-Франківщиною областях поширюється ентенровірус, який викликає серйозний менінгіт – запалення мозкових оболонок. Хворіють і дорослі, і діти. Впродовж липня у Львівській області було зареєстровано 42 випадки такого захворювання.Про ознаки такої хвороби і як не попастися на її гачок дізнавалися журнаілсти ГК у матеріалі «Вірус сезону» на сторінці 15.
Галицький кореспондент продовжує серію матеріалів про пам’ятки архітектури, які ввійшли у світову культурну спадщину ЮНЕСКО. Цього тижня для читачів історія про одну із найвизначніших дерев’яних церков світу у селі Матків на Львівщині. «Бог дає драбину вгору і вдолину» на сторінці 14 видання.
Західний кур’єр
Чутки про можливість дефолту України лунають все гучніше. Передумовою для таких апокаліптичних пророкувнаь є рекордний обсяг зовнішніх боргів, які україан має повернути в 2013 році – майже 14 мільярдів доларів США. Опозційні сили в парламенті називають економічний крах неминучим. Представники влада такі закиди категорично заперечують. Масла у вогонь додають щей вичновки міжнародних рейтингових агенств. «ЗК» вирішив дізнатися що ж насправді діється з українською фінансовою системою і намітив кілкьа ймовріних сценаріїв українського дефолту та спроноузвав його можливі наслідки. «Чи є житят після дефолту» - у топ-темі номера на сторінках 4-5.
В Івано-Франківська багато закордонних міст-побратимів. Однак, більшість наших краян мало знає про те, чим цікаві ці міста і що у нас із ними спільного. «ЗК» спробував здійснити невеличку віртуальну екскурсію нашими містами-побратимами і довідатися про них більше. Отож, про румунське Бая Маре, польський Жешув, угорське Ніредьгазу, латвійське містом Елгава та Білоруський Брест на сторінці 14 видання.