Преса про люстрацію, шкільний гоп-стоп, франківську вишиванку закордоном та цьогорічну зиму

 

 

Огляд преси за період 18 - 25 вересня 2014 року.

 

Галицький кореспондент

Годівниця біля гнізда зозулі. Оновлення влади не призвело до очікуваного очищення на місцях.Більше того, партійні "регіонівські" чиновники поволі піднімають голову та спинаютьяс на ноги, доводячи, що кадри, які обслуговували інтереси Януковича і Партії регіонів, можуть знадобитися місцевій владній еліті і нині. Деталі у топ-темі ГК. Сторінка 8.

 

Шкільний гоп-стоп чи прикре непорозуміння? У травні в івано-франківському навчально-виховному комплексі "Школа-гімназія №3" стався прикрий випадок, у результаті якого відкрито кримінальнепровадження щодо одного зучнів. За дивним збігом обставин, він є онуком директора гімназії і його підозрюють у вимаганні грошей у молодшого школяра. Деталі - сторінка 6.

 

Народжена любов. Чи можуть заняття з підготовки до народження дитини гарантувати вам безболісні пологи? Напевно, ні. Але завдяки підготовці пологи можуть бути легшими і комфортнішими. Сторінка 18 "ГК".

 

Галичина

Сутяжництво ціною у два мільйони. У топ-темі "Галичини" історія про те, як депутат обласної ради Ярослав Ткачівський намагається знищити видання обласної ради газету "Галичина".

 

Відпочинкове Підляшшя. Туристичне розмаїття такої віддаленої від цивілізації й максимально наближеної до первісної природи польської окраїни, як Підляське воєводство, відкрили для себе недавно журналісти періодичних видань з різних регіонів України. Сторінка 15 "Галичини".

 

Репортер

Свято наближається. В Україні, нарешті, з’явився закон про люстрацію. В теорії все просто — до влади не допускатимуть людей, які скомпрометували себе в минулому. А от на практиці усе складно. Розберемося, чому так - у топ-темі номера.

 

Батальйон Івано-Франківськ поповнюється. І сьогодні туди вже йдуть не лише місцеві, а й хлопці з Донецька та Києва. Про війну, друзів, смерть і життя — у Репортері.

 

Франківська вишиванка у Парижі. Пані Галина давно працює в Італії. А ще вишиває картини — для себе, для дітей та онуків. Недавно виграла міжнародний конкурс. Про Париж і нашу вишивку читайте в газеті.

 

Західний кур'єр


Українці зимуватимуть по-новому. Судячи з усього опалювальний сезон в державі проходитиме в екстремальних умовах. Збільшивши тарифи на житлово-комунальні послуги та електроносії, уряд вимагає скорочення споживання газу та електроенергії, перегляду температурного режиму роботи котелень та міркує над тим, щоб опалювальний сезон почати пізніше, а завершити швидше. Тож до чого готуватися івано-франківцям?



Стара слава нову любить. Останнім часом Івано-Франківщина практично без упину «готувалася» до масштабних спортивних подій. Євро-2012, Євробаскет-2015, Олімпіада-2022… Ніщо не могло пройти повз нас. У високих кабінетах проводилися наради. Складалися плани… Те, що в області практично відсутні об’єкти, які хоч би мінімально відповідали рівню наших зазіхань, чиновників зовсім не бентежило. «ЗК» спробував з’ясувати, скільки спортивних арен краю сьогодні здатні прийняти бодай змагання національного рівня. Підсумки виявилися невтішними…



Здоров’я і хвороби старого Станиславова. Вже неодноразово наше місто займало провідні місця у рейтингу найкомфортніших міст України. І не в останню чергу завдяки розвинутій медичній інфраструктурі. Виявляється, медицина Івано-Франківська має давні й гідні традиції.


25.09.2014 693 0
Коментарі (0)

28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

676
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1099
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2183
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2038
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1982
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5994

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1194

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1927

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2686

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2619
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи надають поради про особливості харчування після операції

138
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

373
20.09.2024

У серпні приріст споживчих цін до попереднього місяця на 0,2–1,2% зафіксували у всіх регіонах України.  

822
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15103
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2545
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

843
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2795
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26290 1
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

400
21.09.2024

"За" звернення проголосували 56 депутатів, один — утримався, семеро — не голосували.  

853
19.09.2024

Верховна Рада 19 вересня ухвалила постанову про перейменування понад 300 населених пунктів та районів.  

937
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

1157