Преса про люстрацію, шкільний гоп-стоп, франківську вишиванку закордоном та цьогорічну зиму

 

 

Огляд преси за період 18 - 25 вересня 2014 року.

 

Галицький кореспондент

Годівниця біля гнізда зозулі. Оновлення влади не призвело до очікуваного очищення на місцях.Більше того, партійні "регіонівські" чиновники поволі піднімають голову та спинаютьяс на ноги, доводячи, що кадри, які обслуговували інтереси Януковича і Партії регіонів, можуть знадобитися місцевій владній еліті і нині. Деталі у топ-темі ГК. Сторінка 8.

 

Шкільний гоп-стоп чи прикре непорозуміння? У травні в івано-франківському навчально-виховному комплексі "Школа-гімназія №3" стався прикрий випадок, у результаті якого відкрито кримінальнепровадження щодо одного зучнів. За дивним збігом обставин, він є онуком директора гімназії і його підозрюють у вимаганні грошей у молодшого школяра. Деталі - сторінка 6.

 

Народжена любов. Чи можуть заняття з підготовки до народження дитини гарантувати вам безболісні пологи? Напевно, ні. Але завдяки підготовці пологи можуть бути легшими і комфортнішими. Сторінка 18 "ГК".

 

Галичина

Сутяжництво ціною у два мільйони. У топ-темі "Галичини" історія про те, як депутат обласної ради Ярослав Ткачівський намагається знищити видання обласної ради газету "Галичина".

 

Відпочинкове Підляшшя. Туристичне розмаїття такої віддаленої від цивілізації й максимально наближеної до первісної природи польської окраїни, як Підляське воєводство, відкрили для себе недавно журналісти періодичних видань з різних регіонів України. Сторінка 15 "Галичини".

 

Репортер

Свято наближається. В Україні, нарешті, з’явився закон про люстрацію. В теорії все просто — до влади не допускатимуть людей, які скомпрометували себе в минулому. А от на практиці усе складно. Розберемося, чому так - у топ-темі номера.

 

Батальйон Івано-Франківськ поповнюється. І сьогодні туди вже йдуть не лише місцеві, а й хлопці з Донецька та Києва. Про війну, друзів, смерть і життя — у Репортері.

 

Франківська вишиванка у Парижі. Пані Галина давно працює в Італії. А ще вишиває картини — для себе, для дітей та онуків. Недавно виграла міжнародний конкурс. Про Париж і нашу вишивку читайте в газеті.

 

Західний кур'єр


Українці зимуватимуть по-новому. Судячи з усього опалювальний сезон в державі проходитиме в екстремальних умовах. Збільшивши тарифи на житлово-комунальні послуги та електроносії, уряд вимагає скорочення споживання газу та електроенергії, перегляду температурного режиму роботи котелень та міркує над тим, щоб опалювальний сезон почати пізніше, а завершити швидше. Тож до чого готуватися івано-франківцям?



Стара слава нову любить. Останнім часом Івано-Франківщина практично без упину «готувалася» до масштабних спортивних подій. Євро-2012, Євробаскет-2015, Олімпіада-2022… Ніщо не могло пройти повз нас. У високих кабінетах проводилися наради. Складалися плани… Те, що в області практично відсутні об’єкти, які хоч би мінімально відповідали рівню наших зазіхань, чиновників зовсім не бентежило. «ЗК» спробував з’ясувати, скільки спортивних арен краю сьогодні здатні прийняти бодай змагання національного рівня. Підсумки виявилися невтішними…



Здоров’я і хвороби старого Станиславова. Вже неодноразово наше місто займало провідні місця у рейтингу найкомфортніших міст України. І не в останню чергу завдяки розвинутій медичній інфраструктурі. Виявляється, медицина Івано-Франківська має давні й гідні традиції.

 

Вікна

У пошуках «третього». За мандат довіри від калушан боротимуться п’ятеро кандидатів у нардепи. Це — станом на 25 вересня. Саме цього дня закінчився відведений законодавством термін висунення кандидатів у народні депутати. Попри очікування, до боротьби не включилися Нижник, Савка та Сушко. І, скидається на те, що головне суперництво розгорнеться між давніми опонентами — Насаликом та Сікорою. Чи є на окрузі «технічні» кандидати і який несподіваний результат може отримати «третій» — людина, яку шукатиме виборець, якому набридла постійна гризня давніх політичних опонентів, — з’ясовували «Вікна».

 

Мар’ян Неспляк: «На бойове завдання йшов у формі, в кишені якої — документи, воєнний білет і фотографія дружини».  Калушанин Мар’ян Неспляк про війну знає значно більше, ніж каже. 25-річному чоловікові довелося відчути на собі всі жахи воєнних дій на передовій, пройти через зради командирів, подивитися в очі смерті та… повернутися. До вагітної дружини. До батьків. І друзів, більшість із яких і гадки не мали, що Мар’ян — у найгарячіших точках Сходу.

 

До операційної — з немитими руками? У травні одного із хірургів Калуської ЦРЛ відсторонили від проведення операцій на місяць. Причина, пояснюють, — руки, які лікар не надто ретельно мив перед тим, як розпочати операцію. Однак, хірург із таким рішенням адміністрації не погодився і звернувся до суду. Час дії покарання завершився ще у червні, однак, тепер медик вимагає в адміністрації лікарні компенсацію за моральну шкоду у розмірі 10 тис. гривень. А «Вікнам» каже: коментуватиме лише після того, як суд зробить висновок: хто у цій справі правий, а хто — винен.

 

Багатоголосся «Тавору». Камерний хор «Тавор» повернув до витоків української народної духовної музики. У костелі святого Валентина з нагоди 465-ї річниці присвоєння місту Калуша Магдебурзького права і 577-ї річниці міста Калуша відбувся концерт духовної музики «Ми Господу хвалу складаєм».

 


25.09.2014 393 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

832
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

645
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1713
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3067
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2477
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2457

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

91

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

645

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

620

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1483
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

231
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

584
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

447
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

237
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

313
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26947
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

769
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19604
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

333
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

331
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

658
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1115 1