Преса про листи дітей на війну, заморожену школу, заплановану демократію та ім'я для успіху

 

 

Огляд преси за період 4 - 11 грудня 2014 року.

 

Галицький кореспондент

Смерть від вакцини? У Коломиї помер однорічний Руслан Червінський. Змиритися із втратою єдиного сина батькам не під силу. Вони стверджують, що дитина росл аздоровою, а за п'ять днів до смерті йому зробили щеплення КПК (кір-паротит-краснуха). Що стало причиною смерті здорового одноірчного малюка, достеменно ствердужвати не може ніхто. Деталі - у топ-темі ГК.

 

"Хрестовий похід" по-франківськи. В Івано-Франківську депутати хочуть виселити Московський патріархат. Церква впеснена: причина такої "ініціативи" земля в середмісті. Чим закінчиться цей "хрестовий похід" по-франківськи дізнавався "ГК".

 

Заморожена школа. На Долинщині діти вчаться в приміщені, де відвалюється стеля, хиляться стіни і проламується підлога. Сторінка 20 "ГК".

 

Галичина

Контрасти Білоберізки. Одне із найвіддаленіших верховинських сіл поступово перетворюється ан осередок самодостатності. Деталі - сторінка 15 "Галичини".

 

Усе про тепло, якщо немає світла. "Галичина" пропонує читачам практичні рекомендації з експлуатації системи опалення за умов раптового припинення електропостачання.

 

Дмитро Шлемко: Новообраний парламент має стати генератором реформ.  В інтер'ю газеті нардеп Дмитро Шлемко наголосив, що чинна ВРУ має політичну волю до проведення системних реформ у країні, і їй для цього вистачить потенціалу, навіть на всі п'ять років, але вона буде змушена діяти в умовах жорсткого ліміту часу.

 

Вікна

Запланована демократія. Цього тижня у Калуші слухали претендентів на посаду голови Калуської РДА. Такі слухання не передбачені законодавством, проте, ініціативу започаткував голова ОДА Олег Гончарук. Влада щосили намагалася продемонструвати демократичність та прозорість процесу, проте, після слухань залишився гіркий присмак штучності: відсутність інформації про претендентів та — важелів у громади впливати на остаточне рішення нівелювали демократичність процесу. А Калуш, схоже, вже подібне бачив, і то — багато років тому. І ще тоді переконався: влада залучає громадськість, коли хоче зробити собі «лице», йдеться у свіжому числі газети «Вікна».

 

Добро місту — клопоти владі? Проекти цих громадських активістів — дрібні, але — гучні. Акцент — на позитив. Створення ГО «Добро місту» стартувало з вирішення проблеми небезпечного перехрестя на вул. Чорновола. Передвиборчий проект чи громадська ініціатива? Ситуацію вивчали журналісти у свіжому числі газети «Вікна».

 

Голубка з Дзвиняча стала зіркою німецького журналу. Іван Семенишин за фахом — токар. Живе у селі Дзвиняч Богородчанського району. Багато хто знає Івана Семенишина завдяки тому, що ще зі шкільної лави джерелом натхнення для нього є голуби. Як з’ясували «Вікна», в Україні поштовим голубам не дають прізвиськ. Птахи мають тільки номер.

 

У Бойчуків на двох — двох дітей та дві збірки поезії. Творчий вечір Романа та Олі Бойчуків в Калуській центральній бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка створив винятковий прецедент. Вперше у стінах бібліотеки водночас відбувалися дві презентації поетичних збірок, автори яких — це щасливе подружжя. Свої вірші Роман присвячує дружині. А Ольга виховує їхніх двох діток. А цьогоріч встигла ще і видати третю свою «дитину» — поетичну збірку «Помаранчева дівчинка». «Вікна» дізналися про сімейні традиції, про улюблене місце на карті Івано-Франківська, про подорожі та про побут творчого подружжя.

 

 

Західний кур'єр

Вертикаль Гончарука. Формування нового Кабміну дало зелене світло кадровому трамбуванню влади на місцях. Прикарпаттяприйняло естафету. Про особливості тутешнього нового менеджменту у ТОП-темі "ЗК". Сторінка 5.

 

Ім'я успіху. Як обрати назву для власного бізнесу. В Івано-Франківську багато закладів з безграмотними й недолугими назвами. Відтак, "ЗК" поцікавився, як обрати ім'я для бізнесу так, щоб воно було не лише вдалим, а й відповідало вимогам чинного законодавства.

 

Репортер

Діти пишуть на війну. Поки волонтери збирають кошти на амуніцію для військових, малі франківці передають бійцям листи та патріотичні малюнки. Діти пишуть щирі, зворушливі слова. І в кожному листі — прохання: Поверніться живими — у топ-темі номера. Сторінка 3.

 

Абітурієнт-2015: обережно - нові правила. Тривають реформи у вищій освіті. Новий закон, нові умови вступу, і новим абітурієнтам вже нині треба розбиратися з новаціями. Але спершу можна все прочитати в газеті.

 

Таємниця калуських школярів. Понад сімдесят років тому в Калуші німці розстріляли школярів-патріотів. Їхня могила досі не знайдена. Є різні версії, а от доказів… В історії розбиралися журналісти.


11.12.2014 757 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

3334
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1276
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1192
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2405
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3823
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2857 9

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

180

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1045

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

899

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

847
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

141
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10529
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

147
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

455
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5534
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1247
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

646
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

470 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

902
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

785
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

844