Преса про кровавий Євромайдан, ювілей Софрона Мудрого, де святкувати Новий рік і про красу по-франківськи

 

http://www.pravda.lutsk.ua/imgsize.php?src=/abton/spaw2/uploads/images/news/33508_1.jpg&h=321&w=480&zc=1


А ще про враження від Вільнюського саміту, зростання мінімальної зарплати, оновлений план реконструкції стадіону "Рух". Огляд преси за період 29 листопада - 5 грудня 2013 року.

 

Західний кур’єр

В Україні тривалий час побутувала думка, мовляв, уже понад 20 років тупцюємо на місці тому, що в новітній історії України не пролилася кров. Незалежність 1991 року вибороли без крові. Помарпнчеву революцію відспівали без крові… У ніч з п’ятниці на суботу (з 29 на 30 листопада) кров таки пролилася. Невинна кров. Кров романтиків. Та чи отримає Україна новий виток розвитку? Що відбувається насправді: революція, білоруський сценарій чм повзучий двірцевий переворот? Деталі у топ-темі «ЗК» «Хто хотів крові - дочекався». Сторінки 4-5.

 

З 1 грудня збільшено розмір низки соціальних виплат. Зокрема, збільшено мінімальну зарплату, пенсії, допомоги при народженні дитини, виплати на дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також інші види соціальної допомоги. Деталі на сторінці 6 «ЗК».

 

Повернувши головну спортивну арену Івано-Франківська у комунальну власність, в міськвиконкомі заходилися оновлювати план її реконструкції. Якщо попередні проекти були зорієнтовані передусім на потреби футболу, то в теперішньому варіанті нарівні із «грою мільйонів» балом править «королева спорту» - легка атлетика. Окрім основного змагального ядра, для її представникі впередбачено розминочну зону та тренувальні зали. Як же виглядатиме оновлений стадіон дізнавалися журналісти «ЗК».

 

Вечірній Івано-Франківськ-плюс

Минулого тижня у Вільнюсі відбувся саміт Східного партнерства. На ньому Україна повинна була підписати Угоду про Асоціацію з ЄС. Однак, документу підписано так і не було. Побував на саміті і відомий український політик і фінансист Вячеслав Кредісов. Своїми враженнями від поїздки він поділився на сторінках газети. «Наш репортаж із Вільнюса» - сторінка 4 видання.

 

Європейські міста мають безліч цікавих варіантів для святкування Нового року: зокрема, можна поїхати на новорічний ярмарок до гостинного Кракова, погуляти романтичним Талліном, помилуватися мальовничою італійською Манаролою та відірватися у шаленому Амстердамі. Отож, «Новий рік у Європі: варіанти святкування» на сторінці 13.

 

Галичина

Доленосний момент. Відомі прикарпатці поділилися враженнями від протестних акцій у Києві, в яких вони беруть участь. Події на майдані від Романа Чернеги, Василя Гладія, Сергія Аламовича… Сторінка 3 видання.

 

«Краса по-івано-франківськи». Анна Заячківська ан конкурсі «Міс світу 2013» увійшла до двадцятки найвродливіших дівчат світу і ще раз довела, що українок закономірно називають анйкрасивішими. У розмові із журналістом «Галичини» красуня розповіла про свої плани, мрії, студентські будні, секрети схуднення та еталон чолвоічої краси.

 

«Софрон Мудрий – епоха в історії Церкви». В неділю УГКЦ в особі блаженнішого Святослава, наукова еліта, керівництво області та міста вітали владику Софрона із 90-річчям.  Як усе відбувалося на сторінці 8 «Галичини».

 

Репортер

Народне віче у Києві мало два обличчя. Одне з них величне, мирне, майже святкове. Інше: з провокаторами, бульдозером, газом, гранатами і звірячим Беркутом. Чому так сталося, що буде далі? Свято і кров революції – живий репортаж у топ-темі номера.

 

Недавно побили одного з лідерів франківського майдану Максима Кицюка. Міліція заперечує політичні мотиви. Усі деталі Кицюк розповів в ексклюзивному інтерв’ю Репортеру.

 

Чого чекають від нинішнього спротиву відомі люди? Якого фіналу вони б хотіли та що для цього треба зробити? Читайте в газеті топ-коментар «Людська гідність переможе».

 

Провал угоди з ЄС, жорстокий розгін студентів, бійка на Банковій, майдан тримається – саме цим нині живе Україна. А щоб усе виглядало не надто сумно, народ створює смішні плакати й фотожаби. У Репортері – добірка найкращих.


05.12.2013 520 1
Коментарі (1)

Гість 2013.12.05, 11:24
А чого ігноруєте "Галицький кореспондент"?
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

359
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

4893 3
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1570
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1614
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2760
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2429

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

351

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1564

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2315

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3055
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

658
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

822
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

749
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

606
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16078
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2959
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1212
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26706 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1086
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

942 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

746