
Огляд прикарпатської преси за період 22 - 29 січня 2015 року.
Галичина
Поет, математик, учитель. Директор ІФРЦОЯО Богдан Томенчук - про життя і про себе з висоти свого досвіду. Це інтервю Галичини є дещо незвичним, адже у ньому немає звичних запитань, натомість є слова і фрази, котрі є більш вичерпними... Сторінка 8.
Викладання історії України - під загрозою. Представники наукової спільноти б'ють на сполох, оскільки через новації Міністерства освіти і науки у ВНЗ можуть зникнути курс історії України та інші суспільно-гуманітарні предмети. Деталі дізнавалися журналісти Галичини.
Найстрашніші хижаки - двоногі. Браконьєри і далі завдають фауні Прикарпаття великих втрат. Деталі - сторінка 14.
Західний кур'єр
Чия карта - козир... або Боротьба за владу в області по-новому. Чим не вгодив народним обранцям голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук, якого за неповних півроку "знімають" вже вдруге з посади, що за камікадже хочуть претендувати на крімло голови, яке нині викликає швидше співчуття, ані ж заздрість і яку роль у цьоум процесі зіграють усім відомі олігархи - у топ-темі ЗК. Сторінка 4-5.
Колишніх не буває. Чим займаються прикарпатські нардепи після здачі значка - сторінка 6.
Професія - сваха. В Івано-Франківську з'явилося перше шлюбне агенство. Чим воно займається і звідки така потреба у керівника агенства дізнавался журналісти ЗК. Сторінка 14.
Галицький кореспондент
Сморід над водою. В Івано-Франківську назріває, без перебільшення, екологічна катастрофа. І якраз у тому місці, де люди мали б відпочивати, - в районі міського озера та великого дачного масиву. Зрештою, звідти і до міського парку та до центру міста недалеко... Ліквідувати цю біду, що виникла аж ніяк не сьогодні, чиновники беруться неохое, шукають "зайвих" тримільйони гривень... Деталі у топ-темі ГК. Сторінка 8.
Поверненян з того світу. Тисменичанин Василь Гнатюк відчув на собі всю безглуздість нашої бюрократичної машини. П'ять років тому без відома чоловіка шахраї прожали житло, половиною якого він володів. А щоб безперешкодно проверунти цю аферу, зловмисники добилися у суді видачі липового свідоцтва про його смерть. Історію вивчав ГК.
Олексій Гнатковський: Завдання чоловіків - щоб у них закохувалися жінки. Знаний франківський актор поспілкувався із журналістом ГК про свою нову роль, покликання, релігію, кохання і не тільки. Деталі - сторінка 20 ГК.
Репортер
Франківськ і мобілізація. Четверта хвиля мобілізації. Багато розмов і суперечок. Дехто боїться відкрити двері, а ті, хто носить повістки, іноді отримують порцію матюків. Аби знайти відповіді, «Репортер» пішов до військкомату. Деталі у топ-темі номера.
Юрій Филюк: "Франківськ знають в Антарктиді". Ініціатор Теплого міста Юрій Филюк майже місяць подорожував на яхті між айсбергами та льодовиками з франківським прапором. Тепер про наше місто знають навіть пінгвіни.
Театр сильніший за танки. З гастролей Донбасом повернулися актори обласного драмтеатру. Газеті вони розповіли про вщент заповнені зали, про злам свідомості луганчан і про коляду зі сльозами. Сторінка 6.
Вікна
Ігор Матвійчук: Пересічному мешканцеві все одно, хто управляє містом — його цікавить кінцевий результат діяльності влади. Нині перший заступник міського голови Ігор Матвійчук — людина №1 у виконавчій гілці міської влади Калуша. Зізнається, що йому зараз несолодко, а рішення про те, що має залишитися у Калуші, приймав не тільки він. Каже, що буде балотуватися на посаду міського голови, бо треба продовжити проекти Ігоря Насалика. Про це та більше — в ексклюзивному інтерв’ю «Вікнам».
Учасники АТО у Калуші не отримають земельних ділянок? Калушани, які воюють на сході України, мають небагато перспектив отримати земельні ділянки для будівництва. А от перепон цьому — кілька: по-перше, жоден із учасників АТО, які звернулися до міської архітектури за земельними ділянками, не може підтвердити свого статусу посвідченням. По-друге, навіть, якби посвідчення було, місто не здатне забезпечити пільговиків земельними ділянками: у Калуші — жодної вільної земельної ділянки для індивідуальної житлової забудови. Ситуацію вивчали журналісти «Вікон».
Остап Микитюк: "Я спалював свої вірші, розуміючи, що це страшна халтура". Калушанин Остап Микитюк виростав у творчій атмосфері і почав віршувати ще в молодших класах. У планах — кишенькова збірка поезії з двома калуськими поетками. Про Калуш та літературу, поезію та прозаїчність, про життя та призначення поета, а також про особливі „ритуали” та хобі творчої людини „Вікна” поговорили з самим Остапом.