А ще про 40 днів з часу загибелі Героїв Небесної сотні, допомогу українському війську, прогноз для України від Богдана Гаврилишина і повернення легендарних Братів Гадюкіних.
Огляд прикарпатської преси за період 20-27 березня 2014 року.
Галичина
Прикарпатські родини щиро приймають вигнанців війни. «Кримський сезон» на Прикарпатті – у топ-темі «Галичини». Сторінка 14.
Підполковник міліції Олег Яворський цьогорічної зими не застав. Приїхавши перед Новим роком у відпустку, офіцер із Городенки, який проходить службу в миротворчій місії ООН, у середині січня полетів літаком до Африки, де саме тривав спекторий сезон. «Африканське відрядження» прикарпатця – сторінка 8 «Галичини».
Галицький кореспондент
Вони з нами – світлі воїни Небесної сотні. Цього тижня минає 40 днів, відколи безстрашні захисники Майдану поклали свої життя за Україну. Герої не вмирають – вони вдивляються у нас із фото і відео…разом із оператором і журанлістом Русланом Ганущаком згадуємо головні дні Майдану і вшановуємо бійців Небесної сотні. «Не забути. Не зрадити» - у топ-темі «ГК».
Сто літрів березового соку щосезону заготовляє для своєї родини мешканець підміського села Старий Лисець василь Белей. Рекомендує його за цілющі властивості недужим. Про сособливості сокотерапії і рецепти дізнавався кореспондент «ГК». «Сила березовиці» - сторінка 17.
Вони повертаються. Це непросте рішення хлопці ухвалили спільно рік тому. Розмови про повернення на сцену почалися після концерту пам’яті Сергія Кузмінського у Києві «Він вернувся домів». Тоді багато друзів та шанувальників команди запропонували відродити «Гадів». Проповернення легендарного українського гурту на сторінці 21 «ГК».
Західний кур’єр
«Із Криму – до Карпат». На Прикарпатті триває масове переселення: кримські аттари поповнюють лави «бандерівців». Як приймають переселенців на Франківщині – сторінка 4 «ЗК».
Через напружену ситуацію в державі більшості із нас доводиться жити у постійному стресі. А всім відомо, що найкращий засіб від нервового перенапруження – це приємні покупки. Принаймін для прекрасної половини людства вони є спарвжньою панацеєю від усіх стресів. «ЗК» пропонує хоч на кілька хвилин забути про тривожне сьогодення іздійснити уявну подорож крамницями старого Станиславова.
Репортер
За останній тиждень Прикарпаття відмовилося від багатьох програм заради мобілізації. Бо якщо не буде держави, не буде й культури, медицини чи спорту. Звернулися навіть до мешканців, аби ті допомагали війську. Усе для фронту – у топ-темі номера.
Богдан Гаврилишин — один із найвідоміших у світі українців, навчав президентів держав і компаній. Своїм баченням майбутнього України він поділився із «Репортером».
Їхні кухні стояли у Києві понад сто днів, зробили чотириста тисяч порцій гарячих страв і мільйон склянок чаю. Читайте в газеті – як мальтійці на Майдані куховарили.
Вікна
"Виборів не буде". 26 лютого Калуська міська рада звернулася до Верховної Ради з проханням призначити дострокові вибори. Депутати вирішили позбавити себе депутатських повноважень у найменш болючий і сумнівний щодо результативності спосіб, адже наразі ВР призначила перевибори у кількох сотнях населених пунктів України, але Калуша у списку — немає. І вже не з’явиться. Але Калуш вибори таки «спіткають»: якщо не дострокові у травні, то «планові» восени. «Вікна» аналізували події та факти.
«Бідні» депутат. Навіть якщо вибори міської ради не відбудуться достроково — у травні, то будуть «планово» — восени. «Вікна» вирішили дізнатися про те, як депутати працювали на громаду упродовж чотирьох років. Ситуацію у свіжому числі «Вікон» вивчала Оксана Пілянська.
"Тут був Вася…" Минулого тижня на сесії Калуської міської ради представили нового депутата від ВО «Свобода»: Галина Клюшта, вчитель іноземної мови у ЗОШ №3, замінила голову міської організації ВО «Свобода», екс-начальника земельно-кадастрового бюро Калуської міської ради Василя Романовича, який переміг на виборах сільського голови у Копанках. Попри те, що вибори у Копанках відбулися у грудні минулого року, мешканці села появу нового сільського голову не відчули. Коментарі щодо ситуації читайте у свіжому числі друкованих «Вікон».
Анна Багрій малює «Інші світи». На її картинах оживають звичайні звірі, пливуть у море русалки, а жінки готуються до материнства. І такий простір сама художниця називає романтично — «Інші світи». Про першу продану картину, театр ляльок і Магадан — у публікації Марти Галкіної про художницю Анну Багрій у свіжому числі газети «Вікна»