Преса про комунальні борги підприємств, вулик на колесах, швидкість поза законом та страшні місця Івано-Франківська


http://www.pravda.lutsk.ua/imgsize.php?src=/abton/spaw2/uploads/images/news/33508_1.jpg&h=321&w=480&zc=1

Фото: www.pravda.lutsk.ua

 

Огляд прикарпатської преси за період 27 червня - 4 липня 2013 року.

 

Репортер

Два тижні тому в Івано-Франківську загинув мотоцикліст. Кажуть, то були нічні нелегальні перегони. І за неофіційними даними, гонки в місті відбуваються ледь не щотижня. Бо легально ганятись немає де. «Швидкість поза законом» — у топ-темі номера.

 

На Верховинщині тривають зйомки комедійного фільму «Хроніки». Кілька ролей там грають актори нашого облмуздрамтеатру. Як роблять кіно у Карпатах, бачили журналісти «Репортеру».

 

Недавно у міськвиконкомі сталися зміни. Серед інших за бортом опинився заступник міського голови Микола Саєвич. Про внутрішню кухню мерії він розповів «Репортеру».

 

Галичина

У Прикарпаття олімпійські надії доволі амбітні. Курс на Олімпіаду-2022 взято. ТК «Буковель» готовий інвестувати мільярд доларів у розбудову спортивної інфраструктури, якщо право на проведення зимових змагань доручать таки нашому краю. Про очікування і обіцянки читайте на сторінці 3 видання у матеріалі «Амбітні олімпійські надії Прикарпаття».

 

Про те, що депутат у раді, до якої обраний, представляє інтереси своїх виборців, знають усі. Втім, це аксіома має загальний характер. А якими конкретно є обов’язки депутата? Чи всі депутати належно їх виконують. Про це журналісти «Галичини» розмовляли із головою Івано-Франківської обласної ради Василем Скрипничуком. Розмова із очільником облради на сторінці 4 свіжого номера видання.

 

Якщо у Брошневі-Осаді хтось і не знає Ольгу Осташ, то таких не багато. Бо доля цієї жінки непроста. А та життєва ситуація, у якій опинилася пані Ольга, привертає увагу громади. Як бабуся ще при живій, а нині вже спочилійу  Бозі дочці, замінила п’ятьом онукам рідну маму читайте на сторінці 15 видання у статті «Мама на ймення «бабуся»».

 

Галицький кореспондент

Коли під час повені 2008 року у пасічника Зеновія Ковальчука з Угринова загинуло 40 бджолиних сімей, він змайстрував для бджіл великий пересувний павільйон. Тепер пасіка на колесах мандрує садами, лісами й полями, залежно від того де настав час збирати мед. Однак, є у цій справі і інші ефект – бджолиний дім можна використовувати як кімнату для оздоровлення, адже бджолотерапія вже давно відомий у народі метод лікування недуг. Отож про пасічника і його хобі читайте у топ-темі ГК.

 

Питання власного житла є не новиною для кожної молодої сімї. За останні роки в Україні популярними стали різноманітні прогами молодіжного кредитування. Не є виключенням і Прикарпаття. Тут їх діє декілька. Дбати про покращення житлових умов громадян покликаний Державнйи фонд сприяння молодіжному житловому будівництву. Не зважаючи на назву, його діяльність вже давно вийшла за рамки вікових обмежень. Існують програми, учасниками яких можуть стати громадяни усіх категорій. Про можливості придбання житла за підтримки держави ГК розповів директор Івано-Франківського регіонального управління Фонду Олександр Кулик.

 

Комунальні борги Івано-Франківська постійно на слуху. Комунальні підприємства обласного центру боргують державному бюджету майже 70 млн.грн. Серед найбільших боржників – ДМП «Івано-Франківськтеплокомуенерго», КП «ДРЕУ», КП «Аварійна служба ЄРЦ» та інші. Комунальники звинувачують в податкових боргах казначейство та жеки, але тільки не себе. Детальніше у статті «Комуналка в борговій ямі» на сторінці 6 ГК.

 

Західний кур’єр

Хаотична забудова міста – головний біль для івано-франківців та місцевої влади. Лише впродовж останніх тижнів фактів «будови без правил» можна налічити до десяти. Сьогодні місто з усіх боків обростає будмайданчика. Усюди – на території колишніх дитячих майданчиків, автостоянок… Таке враження, що ще декілька років і поміж витворів архітектури франківських забудовників не лишиться де яблуку пасти. Отож, чи є в обласного центру простір для розвитку цивілізованого будівельного бізнесу дізнавалися журналісти ЗК. Деталі у топ-темі номера.

 

Нерідко ми з нетерпінням чекаємо на черговий фільм жахів чи захоплюючий детектив. І навіть не підозрюємо, що такі рідні нам вулиці й будівлі Івано-Франківськ азберігають у собі таємниці, яким позаздрив би й навйвидатнішйи творець гострих сюжетів. Ратуша з привидом, трагедія на цвинтарі, вампірська мекка про ці і не тільки місця із страшною історією міста дізнавалися журналісти ЗК. Читаємо на сторінці 6 видання.

 

Літо – час відпусток. Хто уже спакував валізу і чекає дня від’їзду, хто вже повернувся із довгоочікуваго відпочинку, а хто взагалі не планує відпустки.Для тих, хто все ж таки не всидить вдома влітку журналісти ЗК підготували підбірку найкращих місць відпочинку і порад для відпочивальників. Читаємо на сторінці 14 свіжого номера видання.


04.07.2013 635 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

541
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1927
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33316
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2212
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2950
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4993 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

324

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1093

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

696

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

916
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

190
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

498
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

579 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1052
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

897
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

988
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

763
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30136 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

783
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3760
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

421
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

458