Преса про комунальні борги підприємств, вулик на колесах, швидкість поза законом та страшні місця Івано-Франківська


http://www.pravda.lutsk.ua/imgsize.php?src=/abton/spaw2/uploads/images/news/33508_1.jpg&h=321&w=480&zc=1

Фото: www.pravda.lutsk.ua

 

Огляд прикарпатської преси за період 27 червня - 4 липня 2013 року.

 

Репортер

Два тижні тому в Івано-Франківську загинув мотоцикліст. Кажуть, то були нічні нелегальні перегони. І за неофіційними даними, гонки в місті відбуваються ледь не щотижня. Бо легально ганятись немає де. «Швидкість поза законом» — у топ-темі номера.

 

На Верховинщині тривають зйомки комедійного фільму «Хроніки». Кілька ролей там грають актори нашого облмуздрамтеатру. Як роблять кіно у Карпатах, бачили журналісти «Репортеру».

 

Недавно у міськвиконкомі сталися зміни. Серед інших за бортом опинився заступник міського голови Микола Саєвич. Про внутрішню кухню мерії він розповів «Репортеру».

 

Галичина

У Прикарпаття олімпійські надії доволі амбітні. Курс на Олімпіаду-2022 взято. ТК «Буковель» готовий інвестувати мільярд доларів у розбудову спортивної інфраструктури, якщо право на проведення зимових змагань доручать таки нашому краю. Про очікування і обіцянки читайте на сторінці 3 видання у матеріалі «Амбітні олімпійські надії Прикарпаття».

 

Про те, що депутат у раді, до якої обраний, представляє інтереси своїх виборців, знають усі. Втім, це аксіома має загальний характер. А якими конкретно є обов’язки депутата? Чи всі депутати належно їх виконують. Про це журналісти «Галичини» розмовляли із головою Івано-Франківської обласної ради Василем Скрипничуком. Розмова із очільником облради на сторінці 4 свіжого номера видання.

 

Якщо у Брошневі-Осаді хтось і не знає Ольгу Осташ, то таких не багато. Бо доля цієї жінки непроста. А та життєва ситуація, у якій опинилася пані Ольга, привертає увагу громади. Як бабуся ще при живій, а нині вже спочилійу  Бозі дочці, замінила п’ятьом онукам рідну маму читайте на сторінці 15 видання у статті «Мама на ймення «бабуся»».

 

Галицький кореспондент

Коли під час повені 2008 року у пасічника Зеновія Ковальчука з Угринова загинуло 40 бджолиних сімей, він змайстрував для бджіл великий пересувний павільйон. Тепер пасіка на колесах мандрує садами, лісами й полями, залежно від того де настав час збирати мед. Однак, є у цій справі і інші ефект – бджолиний дім можна використовувати як кімнату для оздоровлення, адже бджолотерапія вже давно відомий у народі метод лікування недуг. Отож про пасічника і його хобі читайте у топ-темі ГК.

 

Питання власного житла є не новиною для кожної молодої сімї. За останні роки в Україні популярними стали різноманітні прогами молодіжного кредитування. Не є виключенням і Прикарпаття. Тут їх діє декілька. Дбати про покращення житлових умов громадян покликаний Державнйи фонд сприяння молодіжному житловому будівництву. Не зважаючи на назву, його діяльність вже давно вийшла за рамки вікових обмежень. Існують програми, учасниками яких можуть стати громадяни усіх категорій. Про можливості придбання житла за підтримки держави ГК розповів директор Івано-Франківського регіонального управління Фонду Олександр Кулик.

 

Комунальні борги Івано-Франківська постійно на слуху. Комунальні підприємства обласного центру боргують державному бюджету майже 70 млн.грн. Серед найбільших боржників – ДМП «Івано-Франківськтеплокомуенерго», КП «ДРЕУ», КП «Аварійна служба ЄРЦ» та інші. Комунальники звинувачують в податкових боргах казначейство та жеки, але тільки не себе. Детальніше у статті «Комуналка в борговій ямі» на сторінці 6 ГК.

 

Західний кур’єр

Хаотична забудова міста – головний біль для івано-франківців та місцевої влади. Лише впродовж останніх тижнів фактів «будови без правил» можна налічити до десяти. Сьогодні місто з усіх боків обростає будмайданчика. Усюди – на території колишніх дитячих майданчиків, автостоянок… Таке враження, що ще декілька років і поміж витворів архітектури франківських забудовників не лишиться де яблуку пасти. Отож, чи є в обласного центру простір для розвитку цивілізованого будівельного бізнесу дізнавалися журналісти ЗК. Деталі у топ-темі номера.

 

Нерідко ми з нетерпінням чекаємо на черговий фільм жахів чи захоплюючий детектив. І навіть не підозрюємо, що такі рідні нам вулиці й будівлі Івано-Франківськ азберігають у собі таємниці, яким позаздрив би й навйвидатнішйи творець гострих сюжетів. Ратуша з привидом, трагедія на цвинтарі, вампірська мекка про ці і не тільки місця із страшною історією міста дізнавалися журналісти ЗК. Читаємо на сторінці 6 видання.

 

Літо – час відпусток. Хто уже спакував валізу і чекає дня від’їзду, хто вже повернувся із довгоочікуваго відпочинку, а хто взагалі не планує відпустки.Для тих, хто все ж таки не всидить вдома влітку журналісти ЗК підготували підбірку найкращих місць відпочинку і порад для відпочивальників. Читаємо на сторінці 14 свіжого номера видання.


04.07.2013 559 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

771
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

595
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1667
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2980
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2447
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2428

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

476

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

590

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1448

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1519
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

552
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

412
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

787
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

177
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

281
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26917
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

745
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

307
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

305
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

630
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1001 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

831