Преса про іноземні інвестиції в Івано-Франківськ, вірші для бійців АТО, Facebook по-калуськи та життя пенсіонерів на Донбасі

 

 

Огляд преси за період 27 листопада - 4 грудня 2014 року.



Західний кур'єр

Свобода (без) вибору, або Жертовник чи жертва системи? Зоря ВО "Свобода" засвітилася на владному олімпі місцевого самоврядування в 2010 році. Впродовж наступних чотирьох років партія встигла укріпитися на місцевому рівні, здобути блискавичний результат на парламентських виборах 2012 року, отримати ключові посадив уряді та обласних адміністраціях після Революції гідності і знову ж таки буквально за кілька місяців втратити попередні здобутки. Олег Тягнибок програш партії на дочасних виборах ознчив як змову. Мовляв, націоналістів "злили" Москва, Вашингтон і Брюссель. Чи так воно ансправді? Сторінка 4-5 "ЗК".

 

До кращих часів. Україну позбавили права на проведення Кубка європи зі спортивної ходьби 2015 року. Чому? Сторінка 17.

 

В єдності з народом. У ці дні минає 25 років з часу відновлення легальної діяльності Української греко-католицької церкви, яка була заборонена комуністичним режимом. Деталі - сторінка 16 ЗК.

 

Галичина

Іноземні інвестори погоди не робили. Капітальні активи Івано-Франіквщини за три квартали 2014 року зросли на понад 4,284 млрд.грн. такі дані оприлюднило Головне упарвління статистики в області. Хто ж саме і скільки вкладав в економіку Прикарпаття - на сторінці 4 "Галичини".

 

Слово-оберіг для воїна АТО. У світлиці газети "Галичина" на новіій творчі зустрічі учасників Міжрегіонального поетичного клубу "Об'єднані словом" читали вірші про АТО, що й не дивно, адже події ан сході країни хвилюють усіх. Деталі сторінка 16 видання.

 

Вікна

Крохта і капуста. Минулого року директор ДС «КП «Калуське міське телебачення» Віталій Крохта звільнив трьох працівників. Нині для телевізійників запланована нова хвиля скорочень. Працівники КМТ вважають це нічим іншим, як розправою. Конфлікт тягнеться з минулого року. Проте, сьогодні журналісти налаштовані рішуче й упевнені: піти повинні не вони, а — директор. Про квашену капусту на телебаченні і скорочення неугодних — у новому числі газети «Вікна».

 

Зона АТО: життя триває. Підприємець Луців Ігор із Калуша передав автомобіль для 24-ї окремої механізованої бригади. Як калушани-волонтери їхали у зону АТО, як їхня допомога та автівка підприємця знадобилася пораненому — у новому числі газети «Вікна».

 

Facebook по-калуськи. Студенти Калуського політехнічного коледжу Ярослав Шевчук і Михайло Мороз створили інтернет-портал, який має об’єднати усіх тих, хто навчається у професійних навчальних закладах міста чи цікавиться їх життям. Facebook по-калуськи вивчали журналісти «Вікон».

 

 

Репортер

Голод, холод і Донбас. Нині звичайних донеччан лякають усіма страхами і блокадою міста. Хоча, здається, більшість із них уже важко чимось налякати. Особливо пенсіонерів. Як там нині живеться, вони розповіли журналістам самі - у топ-темі номера.

 

Школу чекає переворот. Дванадцять років навчання, у десятий клас після ЗНО, контракти й великі зарплати для вчителів — знову маємо реформу освіти.

 

Шах захищає Україну. Він десять років живе в Україні і вже рік б’ється за неї. Калуський грузин Мераб Концелідзе хоче одного — аби його діти росли у безпеці.


04.12.2014 750 0
Коментарі (0)

11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

307
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1031
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5573 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1873
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1839
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2996

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

525

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1726

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2459

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3194
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

311
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

863
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

1063
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

33650
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

615
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

776
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16264
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

456
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

113
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

210
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1247