Огляд івано-франківської преси за тиждень з 23 лютого по 28 лютого 2013 року.
Галицький Кореспондент
Українська бюрократична машина навчилася «віджимати» гроші не тільки з живиш громадян, а й з мертвих. У своїй жадібності чиновники давно «забили» і закони, і на мораль. Схема заробітку цинічна і проста. В Івано-Франківську вона теж прижилася. «Сказали, що це робиться за тисячу гривень. 300 – платите готівкою, 700 – на рахунок у Приватбанку. Ми, звичайно, заплатили. Були не в тому стані, щоби розбиратися…», - згадує родич загиблого у ДТП 25-річного хлопця. «Гроші на мертвих» - тема номера на першій шпальті.
Як змінили перший підручник з історії України для школярів, читайте на 5 сторінці під заголовком «Розвантаження чи розмін?».
«Урядова справа»: чому з 1 березня в Україні можуть зникнути імпортні ліки дізнавайтеся на 8 сторінці.
Вирушаючи на Кубу, франківець Юрій Бакай звично прихопив із собою фотоапарат. Майже місяць знимкував просто «для себе», а вже після приїзду відчув – буде виставка. «Cuba libre» - на 17 сторінці газети.
Люди без Батьківщини і комплекс поразки: про причини сепаратистських настроїв на Сході й Заході України читайте на 20-21 сторінках.
Репортер
В Івано-Франківських школах скоро з’являться «штатні» міліціонери. Освітяни планують перейняти канадський досвід. Там у навчальних закладах працюють шкільні поліцейські. Але Україна – не Канада, й подібну новацію не всі сприймають позитивно. «Школа під наглядом міліції» - читайте на першій шпальті тижневика.
За версією «Репортера» людьми тижня стали Ганна Крисюк та Володимир Олійник. «Нинішня та колишній голови обласної молодіжної адміністрації з’явились у прямому ефірі ОТБ «Галичина». Діалог перетворився на банальне з’ясування стосунків…», - йдеться на 3 сторінці.
У вівторок під час розгляду питання щодо ремонту вулиці Шевченка депутати міськради влаштували «розбіо польотів». Хто винен в тому, що той ремонт «завис»? «Вулиця Шевченка «зависла» - на 5 сторінці тижневика.
Цього місяця у Франківську сталися дві резонансні події. Дівчині біля нічного клубу вистрілили в голову, вона у важкому стані. А перед тим помер хлопець, якого побили біля пабу. То як повернутися цілим із нічного «променаду», читайте на 6 сторінці під згаловком «Нічне місто: Де зона безпеки?».
На дорогах Прикарпаття щороку стаються сотні аварій. Були вони й на початку автомобільної ери. Авто, екіпажі та купа роверистів на вулицях довоєнного міста. Про це в матеріалі «Станиславів аварійний» на 16 сторінці.
У вівторок під час розгляду питання щодо ремонту вулиці Шевченка депутати міськради влаштували «розбіо польотів». Хто винен в тому, що той ремонт «завис»? «Вулиця Шевченка «зависла» - на 5 сторінці тижневика.
Західний Кур’єр
На початку листопада минулого року під вивісками деяких франківських аптек з’явився напис: «Муніципальна аптека. Мінімальні ціни». Про те, як сьогодні працюють новостворені «Муніципальні аптеки» та чи справді варто іти за ліками саме туди – з’ясовував «ЗК» на першій шпальті під заголовком «Муніципальна аптека: довіряти чи перевіряти?».
Міська рада знову визнала роботу міськвиконкому незадовільною і вказала на неефективність роботи міського голови. Про це на на 5 сторінці в матеріалі «Хто в місті господар?».
«Що таке біометричні паспорти?» Читайте роз’яснення міської міграційної служби на 6 сторінці.
Уже цього року в Івано-Франківську можуть запровадити інклюзивне навчання для школярів з особливими потребами. Детальніше на 14 сторінці.
Галичина
Прикарпатці оголосили про громадське висунення Параски Хоми на Шевченківську премію. «Ціна «шевченківського» питання» - тема номера на першій шпальті.
«Лев і галка – символи Галичини»: зображення чорної галки передають багатовікову традицію геральдики княжого Галича і всієї Галицької землі. Про це читайте на 8 сторінці.
Скільком самогубствам та вбивствам новонароджених можна було б запобігти, якби ми були б уважнішими до близьких, читайте на 15 сторінці під заголовком «Ціна людської бійдужості».