Огляд івано-франківської преси за тиждень з 2 по 8 вересня 2011 року.
Галицький Кореспондент
Для більшості франківських підприємців дрібний бізнес починався із «човникових» поїздок за кордон. Для багатьох з них підприємницька діяльність, на жаль, уже закінчилася, не пройшовши випробування кредитами, кризами та новим Податковим кодексом. Ті ж, хто вижив у складних економічних умовах, мали нагоду зібратися у п’ятницю, 2 вересня, на скромні посиденьки в кінотеатрі «Люм’єр», влаштовані міською владою з нагоди Дня підприємця. Детальніше у першосторінковому матеріалі «Герої капіталістичної праці».
Юристів виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради часто звинувачують у неефективній роботі. Громада позбулася не одного приміщення, втратила немало грошей і земельних ділянок через те, що правники чи то забули, чи то не встигли оскаржити програні справи в апеляційних інстанціях, А може мають рацію ті, хто натякає, що така забудькуватість має свій прайс? «Програти не можна виграти» - на 6 сторінці газети.
Пасіку родини Корнюків у селі Перерів Коломийського району знають як особливу. Разом з бджолами Віктор Корнюк допомагає людям віднайти втрачене здоров’я. Чоловік практикує апітоксинотерапію. На основі продуктів бджільництва розробив авторську методику оздоровлення, створив лікувальні препарати. Про чудо-медові ліки на 16 сторінці під заголовком «Зцілення починається з душі».
Поки Міністерство охорони здоров’я «ламає корупційні схеми» закупівлі ліків від туберкульозу, хворі помирають через відсутність препаратів. «Смертельні реформи» - на 19 сторінці.
Про те, як чепурилися станиславівські пані і панянки сто років тому читайте на 20 сторінці в матеріалі «Галицька косметика».
Репортер
Більшість кадрових агенцій мило посміхатимуться, падорують надію і скажуть, що вам пощастило і ви – саме той, хто всім потрібен. І візьмуть за це гроші. При чому найчастіше – тільки за слова, жодних послуг. Про це прешосторінковий матеріал тижневика «Законне кидалово».
Людиною тижня за версією «Репортера» стала Ольга Білічак «за сміливість». «Роздягання привабливої білявки стало єдиною світлою плямою у, на жаль, недолугій протиалкогольній акції, яку недавно провели дві молодіжні громадські організації» - йдеться на 3 сторінці.
Івано-Франківське комунальне підприємство «Спецкомбінат», яке завідує міським цвинтаром, примудрився заборгувати всім. Тепер його чекає банкрутство, а замість нього створять інше підприємство. Детальніше на 6 сторінці в тексті «Цвинтар міняє вивіску».
Половина ліфтів у Франківську вже відпрацювали свій термін. Усі вони потребують регулярного обстеження, яке щороку витягує з міського з міського бюджету сотні тисяч гривень. «Комунальний чиряк» - на 17 сторінці.
Верховинцю Кумлику – 62 роки. Він нібито трохи соромиться свого віку, але весела вдача й таланти не додають років, а віднімають. «Думаю, похмурі люди взагалі не родяться. Все залежить від сім’ї, діда, баби, прадіда, - говорить Роман Кумлик. – А найголовніше – любити людей». Гуцульська філософія Романа Кумлика – на 19 сторінці газети.
Західний Кур’єр
«Майбутні вибори – боротьба великих гроше» - стверджує голова Івано-Франківської обласної ради, очільник обласної організації ВО «Свобода» Олександр Сич з першої шпальти тижневика.
Створення ОСББ – це об’єктивний процес, викликаний необхідністю передачі прав і обов’язків від управління житлом реальному власнику. Така форма управління багатоквартирними будинками поширена в усіх розвинених країнах. «Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ): реальність і проблеми» - на 16 сторінці газети.
Галичина
На гірськолижному курорті «Буковель» учора завершився україно-канадський бізнес-форум, який, на переконання його численних учасників, сприяє пожвавленню ділових стосунків та торгівлі між Україною та Канадою й залученню канадських інвестицій і технологій у вітчизняну економіку. Про це в темі дня на першій шпальті «До Канади – через Прикарпаття».
Живемо в таку епоху змін, що, скажімо, суперечливі тенденції в аграрно-туристичній сфері на Прикарпатті ще рясніші, ніж ті послуги, які надають у гостинних садибах. Причому діапазон спостережень сягає полярних позначок. «Світло й тінь сільської «тур індустрії» - на 13 сторінці.