Преса про "героїв капіталістичної праці", законне кидалово, і майбутні вибори

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 2 по 8 вересня 2011 року.

 

Галицький Кореспондент

Для більшості франківських підприємців дрібний бізнес починався із «човникових» поїздок за кордон. Для багатьох з них підприємницька діяльність, на жаль, уже закінчилася, не пройшовши випробування кредитами, кризами та новим Податковим кодексом. Ті ж, хто вижив у складних економічних умовах, мали нагоду зібратися у п’ятницю, 2 вересня, на скромні посиденьки в кінотеатрі «Люм’єр», влаштовані міською владою з нагоди Дня підприємця. Детальніше у першосторінковому матеріалі «Герої капіталістичної праці».

Юристів виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради часто звинувачують у неефективній роботі. Громада позбулася не одного приміщення, втратила немало грошей і земельних ділянок через те, що правники чи то забули, чи то не встигли оскаржити програні справи в апеляційних інстанціях, А може мають рацію ті, хто натякає, що така забудькуватість має свій прайс? «Програти не можна виграти» - на 6 сторінці газети.

Пасіку родини Корнюків у селі Перерів Коломийського району знають як особливу. Разом з бджолами Віктор Корнюк допомагає людям віднайти втрачене здоров’я. Чоловік практикує апітоксинотерапію. На основі продуктів бджільництва розробив авторську методику оздоровлення, створив лікувальні препарати. Про чудо-медові ліки на 16 сторінці під заголовком «Зцілення починається з душі».

Поки Міністерство охорони здоров’я «ламає корупційні схеми» закупівлі ліків від туберкульозу, хворі помирають через відсутність препаратів. «Смертельні реформи» - на 19 сторінці.

Про те, як чепурилися станиславівські пані і панянки сто років тому читайте на 20 сторінці в матеріалі «Галицька косметика».

 

Репортер

Більшість кадрових агенцій мило посміхатимуться, падорують надію і скажуть, що вам пощастило і ви – саме той, хто всім потрібен. І візьмуть за це гроші. При чому найчастіше – тільки за слова, жодних послуг. Про це прешосторінковий матеріал тижневика «Законне кидалово».

Людиною тижня за версією «Репортера» стала Ольга Білічак «за сміливість». «Роздягання привабливої білявки стало єдиною світлою плямою у, на жаль, недолугій протиалкогольній акції, яку недавно провели дві молодіжні громадські організації» - йдеться на 3 сторінці.

Івано-Франківське комунальне підприємство «Спецкомбінат», яке завідує міським цвинтаром, примудрився заборгувати всім. Тепер його чекає банкрутство, а замість нього створять інше підприємство. Детальніше на 6 сторінці в тексті «Цвинтар міняє вивіску».

Половина ліфтів у Франківську вже відпрацювали свій термін. Усі вони потребують регулярного обстеження, яке щороку витягує з міського з міського бюджету сотні тисяч гривень. «Комунальний чиряк» - на 17 сторінці.

Верховинцю Кумлику – 62 роки. Він нібито трохи соромиться свого віку, але весела вдача й таланти не додають років, а віднімають. «Думаю, похмурі люди взагалі не родяться. Все залежить від сім’ї, діда, баби, прадіда, - говорить Роман Кумлик. – А найголовніше – любити людей». Гуцульська філософія Романа Кумлика – на 19 сторінці газети.

 

Західний Кур’єр

«Майбутні вибори – боротьба великих гроше» - стверджує голова Івано-Франківської обласної ради, очільник обласної організації ВО «Свобода» Олександр Сич з першої шпальти тижневика.

Створення ОСББ – це об’єктивний процес, викликаний необхідністю передачі прав і обов’язків від управління житлом реальному власнику. Така форма управління багатоквартирними будинками поширена в усіх розвинених країнах. «Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ): реальність і проблеми» - на 16 сторінці газети.

 

Галичина

На гірськолижному курорті «Буковель» учора завершився україно-канадський бізнес-форум, який, на переконання його численних учасників, сприяє пожвавленню ділових стосунків та торгівлі між Україною та Канадою й залученню канадських інвестицій і технологій у вітчизняну економіку. Про це в темі дня на першій шпальті «До Канади – через Прикарпаття».

Живемо в таку епоху змін, що, скажімо, суперечливі тенденції в аграрно-туристичній сфері на Прикарпатті ще рясніші, ніж ті послуги, які надають у гостинних садибах. Причому діапазон спостережень сягає полярних позначок. «Світло й тінь сільської «тур індустрії» - на 13 сторінці.


08.09.2011 2427 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

343
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13895 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1589
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

879
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6160
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1731

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

647

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1474

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1282

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1172
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

528
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

667
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1586
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

609
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

894
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5931
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13701
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

259
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

557
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

492
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

802 2