
Огляд преси за 4 вересня 2014 року.
Репортер
Герої чи дезертири. Гарячі дискусії навколо п’ятого батальйону територіальної оборони «Прикарпаття» тривають уже тиждень – з того часу як підрозділ повернувся додому з Донбасу. Думки багатьох людей з цього приводу неоднозначні. Хтось називає їх дезертирами, інші – героями. Деталі у матеріалі номеру на сторінці 7.
Маршрутне покращення переноситься. На 1 вересня для франківських маршруток призначили радикальне перевтілення - у кожного з них мав бути GPS-навігатор, по два відео реєстратори та компостери. І, знов, водії, нарешті, мали видавати пасажирам квитки. Принаймні таку умову висував міськвиконком перевізникам, коли погодився на підняття тарифу з 2 гривень до 2,75. От уже два місяці франків ці платять за проїзд більше, а де ж ті зміни? Про це читайте на 4 сторінці.
На вулицях – велопатруль. Вже скоро в Івано-Франківську запустять пілотний проект вело патруля в рамка ініціативи «Тепле вело місто». Хлопці і дівчати робитимуть зауваження необачним пішоходам, неакуратним велосипедистам, розвиватимуть вело культуру міста. Дивіться сторінку 17.
Галичина
Батальйон «Івано-Франківськ» підраховує втрати. До обласного центру прибув батальйон міліцейських спец призначенців «Івано-Франківськ». Із півсотні його бійців, котрі ще 18 серпня подалися на східний фронт, повернулося наразі 30, частина з них вирвалася з оточення під Іловайськом на Донеччині. Про це читайте на головній сторінці.
Піксель-арт на міських стінах. Уважні жителі й гості міста могли помітити на стінах будинків центральної частини Івано-Франківська маленькі кольорові картинки-наліпки у вигляді мозаїки – то качечку на фонтані біля міської ратуші, то Ісуса з Євхаристійною Чашею, то космічну ракету на вулиці Франка. Комусь вони подобаються і їх фотографують, інші вбачають у цьому вандалізм. Хто і головне з якою метою створює ці зображення? Сторінка 14.
Галицький кореспондент
Без перезавантаження. Пів року минуло з того часу, як на майдані розстріляли Небесну сотню. А скільки сотень українців загинуло після того? На жаль, це ніяк не вплинуло на загальну політику держави. І як не гірко визнавати, але омріяного людьми перезавантаження не відбулося. Думки на цю тему - сторінка 8.
Набережна імені Стефаника: нескінченність ямкового жаху. Коли мешканцеві Івано-Франківська кажуть про міські дороги, в його очах запалюється специфічний недобрий вогник, а на чоло лягає темна тінь. Здається, франківці вже не вірять, що колись відчують під колесами і ногами впевнену «європейську» площину, без вирв, провалів, кратерів, «хвиль» і «вулканічних» тріщин. Найганебнішою з вулиць «місячного пейзажу» стала Набережна імені Василя Стефаника. Яким буде її ремонт? Сторінка 17
Західний кур’єр
На кого вкаже Порошенко. Боротьба за крісло голови ІФОДА нагадує гру в наперстки. Голова Івано-Франківської ОДА Андрій Троценко, всупереч апокаліптичним прогнозам, залишився на посаді. Чи на довго? Хто є потенційним претендентом на губернаторське крісло? Про це читайте на 5 сторінці газети.
Світло вимикатимуть як у 90-ті роки . Міненерговугілля пояснює вимушені заходи дефіцитом палива.Міністерство енергетики та вугільної промисловості направило обласним енергопостачальним компаніям повідомлення про можливе тимчасове припинення електропостачання населення, як це було в 90-х роках, у зв'язку з виникненням дефіциту потужностей в об'єднаній енергосистемі України. У який час доведеться сидіти у темряві? Сторінка 3
«Чортова дюжина» для «Урагану». «Енергетики» розпочнуть 13-й сезон загалом і одинадцятий - в еліті Цієї суботи стартує черговий чемпіонат України з футзалу. Попри те, що права на проведення змагань повернулися до Асоціації міні-футболу України, турнір зберіг свою назву – Екстра-ліга. Вперше за останній час кількість його учасників дещо зросла – з семи до десяти. Яким буде при цьому рівень змагань (клуби позбулися усіх легіонерів), стане зрозуміло після старту… Спортивні баталії на 17 сторінці.