Преса про "галицьких хрунів", інтернет-атаки, кухню погоди і про газові угоди

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 3 по 9 лютого 2011 року.

 

Галицький Кореспондент
Суспільно-політичний термін «хрунь», який виник на Галичині ще наприкінці дев’ятнадцятого століття, знову став модним і актуальним. Про це в першосторінковому матеріалі «Галицькі хруні: хто вони сьогодні?» з продовженням на 5 сторінці.
За невеличку земельну ділянку 82-річний мешканець Крихівців Володимир Кухній вже 4 роки судиться зі сільською радою. Пережив три інфаркти. Сільський голова і судді чекають смерті старого? На це питання шукайте відповідь на 6 сторінці під заголовком «Дожити до землі».
Коли тоншає не талія, а гаманець – час ставити собі діагноз. Хронічне нетримання грошей є приводом звернутися до спеціаліста. Допомога у фінансових питаннях і відповідний супровід у справах можуть змінити голову і життя – допомогти уникнути банкрутства, навчити раціонально використовувати фінанси, знаходити і примножувати статки. Любомир Кітраль: «У кожній франківській сім’ї є станок, який друкує гроші» - на 8 сторінці газети.
У Юрія Єгорушкіна незвичне хобі – він дарує друге життя старовинним механізмам. Найбільше любить «оживляти» годинники та телефонні апарати , яких за 70 років життя майстра назбиралася ціла колекція. «Хранитель час» - на 16 сторінці.
Від вакцинації в Україні, за офіційними даними Мінохрони, не помер ніхто. Жодна дитина. Натомість громадська організація «Ліга Захисту Громадських Прав» зібрала матеріали про те, що за останні п’ять років в нашій країні від ускладнень через щеплення тяжко захворіли та пішли з життя близько ста дітей. Детальніше на 18 сторінці в матеріалі «Щепленя: ризик неминучий?».
Попри оптимістичні звіти про сотні врятованих та обігрітих громадян у спеціальних пунктах МНС, міліцейська статистика зафіксувала в ці морозні дні зростання кількості раптових смертей, особливо серед людей похилого віку, майже вдвічі. Про це в тексті «Ілюзія тепла2 на 19 сторінці.

Репортер
Минулого тижня в Україні сталася безпрецедентна подія – протестуючи проти закриття файлообмінника «ex.ua», звичайні інтернет-користувачі атакували та «поклали» більшість державних сайтів. Про що свідчить ця історія та чи матиме вона продовження? Дізнавайтеся в першосторінковому матеріалі «Ех-революція» з продовженням на 7 сторінці.
Людиною тижня за версією «Репортера» став «невідомий даішник». «Анонімка від працівника ДАІ Прикарпаття на блозі міністра МВС спричинила неабиякий ажіотаж. Вони поскаржилися на те, що керівництво зробило з них рекетирів. Натомість, показати обличчя не наважились, тому акція закінчилася пшиком» - йдеться на 3 сторінці.
У Калуші з ХV століття діє костел Святого Валентина. Сюди й зараз приїжджають молодята, аби взяти шлюб під його патронатом. Про це читайте на 4 сторінці під заголовком «Костел усіх закоханих».
«Непосто знести самобуд». Особливо якщо цього ніхто й не прагне. Газета «заморозила» будову на Сахарова, тепер відморожуються чиновники. Детальніше на 5 сторінці тижневика.
Поет Юрій Винничук: «Треба, щоб тебе розуміли і доярка, і програміст» - інтерв’ю на 8 сторінці.
На сцені вони помирають, убивають, стають каліками й божевільними. Як негатив ролі відбивається на реальному житті акторів? Відповідь на це питання шукайте на 19 сторінці під заголовком «Закулісна містика».

Західнйи Кур’єр
В Україні є 186 метеорологічних станцій, які реєструють погоду по всій території держави. Найвисокогірніша сніголавинна метеорологічна станція «Пожижевська» знаходиться в Івано-Франківській області. Вона розташована на висоті 1450 метрів над рівнем моря. Це місце роботи працівники називають кухнею погоди. Про це в на першій шпальті «Кухня погоди» з продовженням на 14 сторінці.
Олександр Долішній: «Найбільший патріотизм проявляється тоді, коли людина працює фахово і добросовісно» - інтерв’ю з успішним прикарпатським бізнесменом, головою ради підприємців, створеної при голові Івано-Франківської ОДА на 5 сторінці.
Хлопці та дівчата в білих футболках і спортивних штанах, вишикувавшись за зростом, рахують… ні, не махи руками і навіть не присідання, а власний пульс. Саме з цієї вправи тепер повинен починатися звичайний урок фізкультури. Детальніше на пешій сторінці з продовженням на 15-тій під заголовком «Фізкультура без культури – не швидше, не вище, не сильніше».

Галичина
Енергетична боротьба між Києвом та Москвою вже кілька місяців зостається топ-темою у вітчизняних ЗМІ. Та, як виглядає, вона й далі лідируватиме в інформаційних повідомленнях. Адже прогресу в перемовинах між двома державами щодо зменшення ціни російського газу для України досі не видно. Про це на першій шпальті газети під заголовком «Газові альтернативи» з продовженням на 8 сторінці.
Вчора закінчився семирічний контракт ректора Прикарпатського національног університету ім..В.Стефаника Богдана Остафійчука з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту. В найближчі дні це відомство мало б оголосити конкурс, якщо в нього не буде інших планів. Детальніше в матеріалі «Ректор: місія нездійсненна» на першій сторінці з продовженням на 4.


09.02.2012 2290 1
Коментарі (1)

Слава редакторам! 2012.02.09, 14:14
А чому не написали у огляді преси про те, як газети,що проїдають народні гроші (Галичина,Зах. кур.) розмістили дружньо джинсу "Партійні інтереси непартійних ЗМІ: Івано-Франківська область" (таж "заказуха" живе на Фіртці). Напишіть в огляді й те як бюджетні ЗМІ не відмовлять в рекламі нікому, ні ворожці,ні кридитору кидалову,ні Свободі, ні Регіонам. Я б на головній сторінці цих газет написав лозунг "Трахнем вас за ваші гроші, ще й двічі (коли забрали ваші податки і коли ви заплатили за газету)"
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1352
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1035
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2052
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3538
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1330
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1315

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1645

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

480

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1125

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1285
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

326
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24243
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

493
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

382
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

602
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1489
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

666
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

2210
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

575
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1455 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

604
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

518