Преса про "галицьких хрунів", інтернет-атаки, кухню погоди і про газові угоди

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 3 по 9 лютого 2011 року.

 

Галицький Кореспондент
Суспільно-політичний термін «хрунь», який виник на Галичині ще наприкінці дев’ятнадцятого століття, знову став модним і актуальним. Про це в першосторінковому матеріалі «Галицькі хруні: хто вони сьогодні?» з продовженням на 5 сторінці.
За невеличку земельну ділянку 82-річний мешканець Крихівців Володимир Кухній вже 4 роки судиться зі сільською радою. Пережив три інфаркти. Сільський голова і судді чекають смерті старого? На це питання шукайте відповідь на 6 сторінці під заголовком «Дожити до землі».
Коли тоншає не талія, а гаманець – час ставити собі діагноз. Хронічне нетримання грошей є приводом звернутися до спеціаліста. Допомога у фінансових питаннях і відповідний супровід у справах можуть змінити голову і життя – допомогти уникнути банкрутства, навчити раціонально використовувати фінанси, знаходити і примножувати статки. Любомир Кітраль: «У кожній франківській сім’ї є станок, який друкує гроші» - на 8 сторінці газети.
У Юрія Єгорушкіна незвичне хобі – він дарує друге життя старовинним механізмам. Найбільше любить «оживляти» годинники та телефонні апарати , яких за 70 років життя майстра назбиралася ціла колекція. «Хранитель час» - на 16 сторінці.
Від вакцинації в Україні, за офіційними даними Мінохрони, не помер ніхто. Жодна дитина. Натомість громадська організація «Ліга Захисту Громадських Прав» зібрала матеріали про те, що за останні п’ять років в нашій країні від ускладнень через щеплення тяжко захворіли та пішли з життя близько ста дітей. Детальніше на 18 сторінці в матеріалі «Щепленя: ризик неминучий?».
Попри оптимістичні звіти про сотні врятованих та обігрітих громадян у спеціальних пунктах МНС, міліцейська статистика зафіксувала в ці морозні дні зростання кількості раптових смертей, особливо серед людей похилого віку, майже вдвічі. Про це в тексті «Ілюзія тепла2 на 19 сторінці.

Репортер
Минулого тижня в Україні сталася безпрецедентна подія – протестуючи проти закриття файлообмінника «ex.ua», звичайні інтернет-користувачі атакували та «поклали» більшість державних сайтів. Про що свідчить ця історія та чи матиме вона продовження? Дізнавайтеся в першосторінковому матеріалі «Ех-революція» з продовженням на 7 сторінці.
Людиною тижня за версією «Репортера» став «невідомий даішник». «Анонімка від працівника ДАІ Прикарпаття на блозі міністра МВС спричинила неабиякий ажіотаж. Вони поскаржилися на те, що керівництво зробило з них рекетирів. Натомість, показати обличчя не наважились, тому акція закінчилася пшиком» - йдеться на 3 сторінці.
У Калуші з ХV століття діє костел Святого Валентина. Сюди й зараз приїжджають молодята, аби взяти шлюб під його патронатом. Про це читайте на 4 сторінці під заголовком «Костел усіх закоханих».
«Непосто знести самобуд». Особливо якщо цього ніхто й не прагне. Газета «заморозила» будову на Сахарова, тепер відморожуються чиновники. Детальніше на 5 сторінці тижневика.
Поет Юрій Винничук: «Треба, щоб тебе розуміли і доярка, і програміст» - інтерв’ю на 8 сторінці.
На сцені вони помирають, убивають, стають каліками й божевільними. Як негатив ролі відбивається на реальному житті акторів? Відповідь на це питання шукайте на 19 сторінці під заголовком «Закулісна містика».

Західнйи Кур’єр
В Україні є 186 метеорологічних станцій, які реєструють погоду по всій території держави. Найвисокогірніша сніголавинна метеорологічна станція «Пожижевська» знаходиться в Івано-Франківській області. Вона розташована на висоті 1450 метрів над рівнем моря. Це місце роботи працівники називають кухнею погоди. Про це в на першій шпальті «Кухня погоди» з продовженням на 14 сторінці.
Олександр Долішній: «Найбільший патріотизм проявляється тоді, коли людина працює фахово і добросовісно» - інтерв’ю з успішним прикарпатським бізнесменом, головою ради підприємців, створеної при голові Івано-Франківської ОДА на 5 сторінці.
Хлопці та дівчата в білих футболках і спортивних штанах, вишикувавшись за зростом, рахують… ні, не махи руками і навіть не присідання, а власний пульс. Саме з цієї вправи тепер повинен починатися звичайний урок фізкультури. Детальніше на пешій сторінці з продовженням на 15-тій під заголовком «Фізкультура без культури – не швидше, не вище, не сильніше».

Галичина
Енергетична боротьба між Києвом та Москвою вже кілька місяців зостається топ-темою у вітчизняних ЗМІ. Та, як виглядає, вона й далі лідируватиме в інформаційних повідомленнях. Адже прогресу в перемовинах між двома державами щодо зменшення ціни російського газу для України досі не видно. Про це на першій шпальті газети під заголовком «Газові альтернативи» з продовженням на 8 сторінці.
Вчора закінчився семирічний контракт ректора Прикарпатського національног університету ім..В.Стефаника Богдана Остафійчука з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту. В найближчі дні це відомство мало б оголосити конкурс, якщо в нього не буде інших планів. Детальніше в матеріалі «Ректор: місія нездійсненна» на першій сторінці з продовженням на 4.


09.02.2012 2231 1
Коментарі (1)

Слава редакторам! 2012.02.09, 14:14
А чому не написали у огляді преси про те, як газети,що проїдають народні гроші (Галичина,Зах. кур.) розмістили дружньо джинсу "Партійні інтереси непартійних ЗМІ: Івано-Франківська область" (таж "заказуха" живе на Фіртці). Напишіть в огляді й те як бюджетні ЗМІ не відмовлять в рекламі нікому, ні ворожці,ні кридитору кидалову,ні Свободі, ні Регіонам. Я б на головній сторінці цих газет написав лозунг "Трахнем вас за ваші гроші, ще й двічі (коли забрали ваші податки і коли ви заплатили за газету)"
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

756
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1924
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

3151 4
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3907
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3421
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2373

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

254

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

831

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

675

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1807
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

475
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

677
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

1003
22.12.2024

В Івано-Франківську протягом 24 та 25 грудня, на Святвечір та Різдво, у храмах відбудуться святкові богослужіння.  

1024 1
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5228
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

540
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

1094
23.12.2024

В Івано-Франківську у період з 26 по 29 грудня у храмі Царя Христа оо. Василіян по вул. Незалежності, 181, триватиме щорічний XVI Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях».  

500
24.12.2024

18 грудня настав граничний термін, коли Уряд мав представити законопроєкт щодо демобілізації.   

238
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

466
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

466 1
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

549