А ще про феномен Квітки Цісик, відповідальність депутатів перед виборцями і очікувння від цьогорічних жнив. Огляд прикарпатської преси за тиждень 4-11 липня.
Галицький кореспондент
Цього тижня у топ-темі Галицького кореспонденту про те, як місцеві політики піаряться на суспільних проблемах. В умовах глибокої суспільної недовіри до політичних програм, гасел і брендів не те, що наростити, а втримати рейтинг видається завданням не підйомним. Тому політики викручуються, хто як може. В Івано-Франківську базовою темою для піару є свавілля забудовників. Саме цю тему вдало підхопила і вже декілька років мусує одна із провідних політсил краю. Дуже часто акції не те, що не допомагають випішити проблему, а й ускладнюють ситуацію. Як все відбувається на сторінці 6 видання у матеріалі «Політичний будмайданчик».
І знову про політику. Цього разу про політичну відповідальність нардепів і можливість їхнього відкликання у випакду невиконання покладених на них виборцями обов’язків. В Україні набуває розголосу громадський рух «ми обираємо – ми відкликаємо». Приїхали його активісти цього тижня і в Івано-Франіквськ. Тут разом із місцевими громадськими діячами, депутатами і журналістами вони вирішували як саме має деупат відповідати перед народом і що робити, щоб не було «тушок». До чого ж у підсумку договорилися у статті «Контролювати обраних» на сторінці 5 видання.
В Івано-Франківській обласній психоневрологічній лікарні №3 за участю спеціалістів із Франції та польщі відкрили нове відділення гострих станів. Подібного йому в Україні ще немає. Воно створене за польською моделлю. Пацієнтів виводитимуть із психозу, не принижуючи їхню гідність, після чого надаватимуть комплексну психокорекцію. Також вперше в медичному закладі такого профілю використовуватимуть відео спостереження. І не лише з апацієнтами, але й за персоналом. Детальніше про «переворот» у лікарні читайте на сторінці 17 видання.
Західний кур’єр
Українські депутати прийняли документ, що дозволяє уряду повертати бюджетні борги векселями. Обговорення цього законопроекту викликало широкий громадський резонанс. Опозиціонери «вексельну реформу» відразу ж охрестили великою аферою уряду. Втім, це не зупинило провладну більшість. Вони називають законопроект рітявним кругом для державної економіки. Про те чого тепер чекати українцям від нових грошей на сторінці 4 ЗК у статті «Вексельт в законі».
Як створити бренд Івано-Франківська минулого тижня міркувала активна громадськість міста за круглим столом. Організатором його виступив дискусійний клуб «PRO-позиція» в рамках громадської ініціативи «Клуб-17». Яких висновків дійшли активісти у статті «Бренд Івано-Франківська: як його створити?» на сторінці 3.
Нещодавно головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк провів робочу зустріч із головним лікарем та заступником міського голови, який керує Департаментом охорони здоров’я міста Вінніпег (Канада). Основні питання – організація сфери охорони здоров’я, запровадження новітніх технологій, вирішення питань, які існують у медичній галузі як Канади, так і України. Про що ще говорили медики у статті «За досвідом у Канаду». Сторінка 16 ЗК.
Репортер
Вступна кампанія до вишів у розпалі. Дивно, але ціни на платне навчання не лякають ані абітурієнтів, ані батьків. Та чи дасть диплом з дорогої та престижної спеціальності легке працевлаштування та високу зарплату? Ціна освіти — у топ-темі номера.
Вона зачепила українською піснею американців, і, хоч народилась у США, мала прикарпатське коріння. Нарешті в Україні заговорили про пам’ятник неповторній співачці. Хто вона — Квітка Цісик — у Репортері.
У Франківську знову скарги на казначейство — тепер на білбордах. Депутати кажуть про навмисну затримку грошей , казна скаржиться на галас. Хто кому винен досліджували журналісти Репортеру.
Галичина
Прикарпаття жнивує. Офіційний старт в області дали на Городенківщині. Орієнтовно за тиждень-два жнивуватимуть у всіх районах. Про особливості цьогорічних жнив говорили на обласному семінарі провідних сільгосппідприємств Городенківщини. Деталі розмови знають журналісти «Галичини». Сторінка 4 видання.
Програма пільгового іпотечного кредитування пробуксовує через брак роз’яснювальної роботи – дослідили журналісти «Галичини». «Гроші лежать, а черга стоїть» на сторінці 13 видання.
Нині Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника відзначає 75-ліття відомого українського дипломата, науковця, професора Петра Сардачука, який стояв біля витоків української дипломатії і своєю діяльністю вписав одну із найкращих сторінок в історії українсько-польських відносин. Друзі і колеги, які вважають себе його учнями, розповіли журналістові «Галичини» про відомого прикарпатця. «Петро Сардачук: дипломат, науковець, наставник» - на сторінці 14.